۷ رستوران ارزان و مقرون به صرفه در ایروان شهر کلیساهای تاریخی

جاذبه‌های گردشگری ایروان
۷ رستوران ارزان و مقرون به صرفه در ایروان شهر کلیساهای تاریخی

ایروان یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای جهان است که سفر به آن یعنی فراهم شدن امکان بازدید از مکان‌های بدیع تاریخی. شهری که روزهای پر شور و شب‌های دلنشینی دارد.

در سفر با تور ارمنستان به این شهر اگر به دنبال رستوران‌هایی ارزان قیمت برای نوش جان کردن غذاهایی خوشمزه هستید همراه ما باشید. همراه ما باشید تا ۱۰ رستوران با کیفیت و مقرون به صرفه در جای‌جای این شهر را خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱- Zhinglyanov hats


رستورانی که منوی پر و پیمان و شلوغی ندارد اما یکی از بهترین رستوران‌های این شهر است که Zhingyal طبخ می‌کند. ژینگیال یک غذای سنتی پخته شده از سبزیجات و گوشت است که طرفداران زیادی دارد و شما با سفر به ایروان و رفتن به این رستوران می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین ژینگیال‌های کشور ارمنستان را نوش جان کنید. درهای این رستوارن همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب به روی مشتریانش باز است و اگر کسی بخواهد غذایش را سفارش بدهد و با خودش به مکان دیگری غیر از سالن این رستوران برای خوردن ببرد، این رستوران غذاهای آنها را به بهترین صورت بسته بندی می‌کند تا برای زمانی نه چندان طولانی گرم باقی بماند.

 

 

بهترین رستوران‌های ایروان شهر کلیساهاو صومعه‌ها

 

 

zhinglyanov-hats


آدرس: ایروان، خیابان کومیتاس 36

 


۲- رستوران Mer Taghe


رستورانی که در آن می‌توانید بهترین غذاهای سنتی ارمنستان را نوش جان کنید. رستورانی که لاماجون‌های معروفی دارد و تعداد زیادی از گردشگران ارمنستان را برای نوش جان کردن لاماجون به خودش می‌کشاند. لاماجون یک نوع پیتزای ارمنستانی است که با نان مخصوص طبخ می‌شود. درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱ نیمه شب به روی مشتریانش باز است و برای نوش جان کردن هر سه وعده‌ی اصلی غذایی می‌توانید به آن مراجعه کنید.

 

بهترین صبحانه‌های ارمنستان را در کجا بخوریم؟

 

 

mer-taghe

 


آدرس: ایروان، خیابان تومانیان 1/21

 


۳- رستوران at Gayane’s


رستورانی گرم و صمیمی که بیش از یک رستوران به آشپزخانه‌ی مادران مهربان شبیه است. در این رستوران غذای سنتی ارمنستانی را در خوشمزه‌ترین حالتشان می‌توانید سفارش بدهید و نوش جان کنید. رستورانی دنج که دلمه‌ها و خاشلاماهای معروف ایروان در آن پخته می‎شوند. از آنجا که غذاهای طبخ شده در این رستوارن همگی از موادهای تازه و سالم تشکیل می‌شوند این رستوران شهرت صد چندانی در میان گردشگران پیدا کرده است.

درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۱۰صبح تا ۱۱ شب به روی مشتریانش باز است و علاوه بر بهترین ناهارها و شام‌ها، بهترین صبحانه‌های شهر تفلیس را نیز می‌توانید در آن نوش جان کنید.

 

 

at-gayane

 


آدرس: ایروان، خیابان تومانیان b35

 


۴- رستوران Adzoukh


رستورانی ویژه که هم بهترین غذاهای ارزان را مخصوص گیاهخواران دارد و هم مخصوص گوشت ‌خواران. همانطور که بهترین سالادهای سبزیجات ایروان را می‌توانید در این رستوران نوش جان کنید بهترین کباب‌های این شهر را نیز می‌توانید در این رستوران سفارش بدهید. درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب به روی مشتریانش باز است و از آنجا که شب‌ها به نسبت دیگر رستوران‌های این شهر زودتر تعطیل می‌کند، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای نوش جان کردن وعده‌ی غذایی صبحانه و شامتان بر روی این رستوران برنامه‌ریزی کنید.

 

 

adzoukh

 


آدرس: ایروان، خیابان کوقیاتسی 20

 


۵- رستوران Tun Lahmajo


یکی دیگر از رستوران‌های ارزان اما باکیفیت ایروان این رستوران است که بهترین پیتزاهای ارمنی یعنی لاماجون را می‌توانید در آن سفارش بدهید و نوش جان کنید. درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۱۰صبح تا ۱۲شب به روی مشتریانش باز است و از آنها پذیرایی می‌کند.

 

۸ غذای معروف ارمنستان که اشتهای هر مسافری را باز می‌کند

 

 

tun-lahmajo

 


آدرس: ایروان، خیابان تریان 23

 


۶- رستوران Zatar Pizza


رستورانی در نزدیکی میدان جمهوری ایروان که غذاهای منویش در حدود یک دلار قیمت دارند. البته ارزان بودن غذاهایش را نباید به حساب بی‌کیفیت بودن آنها بگذارید. رستورانی که مشتریان زیادی دارد و همه روزه از ساعت ۱۰صبح تا ۱۱شب به روی مشتریانش باز است.

 

 

pizza

 


آدرس: ایروان، خیابان هانراپتوتیان 24

 


۷- رستوران Rooms5


در سفر به ارمنستان اگر از نوش جان کردن غذاهای سنتی خسته شده‌اید و یا هوس خوردن غذاهای آمریکایی و مکزیکی به سرتان زده است می‌توانید به این رستوران مراجعه کنید تا انواع غذاهای خوشمزه با سس‌های مخصوص را در آن نوش جان کنید. درهای این رستوران همه روزه از ساعت ۱۱صبح تا ۱۱شب به روی مشتریانش باز است و از آنها با غذاهای خوشمزه و با کیفیت اما ارزان قیمت پذیرایی می‌کند.

 

 

room5

 


آدرس: ایروان، خیابان اسپندیاران 5

۳۱ تیر ۱۳۹۷

نظرات کاربران