تابستان داغ را در وایلد وادی دبی خنک کنید!

جاذبه‌های گردشگری دبی
تابستان داغ را در وایلد وادی دبی خنک کنید!

 

دبی پایتخت تجاری کشور امارات که ۶ درصد خاک این کشور را تشکیل می‌دهد علاوه بر مراکز تجاری بزرگ و معروفش، مکان‌های دیدنی بسیاری دارد که برای بازدید از آنها باید زمان صرف کرد و لذت برد. درست است که این شهر پایتخت خرید خاورمیانه نام دارد و درست است که دبی مال؛ بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان در این شهر وجود دارد اما این شهر تجاری، در گذر زمان جایی هم در دل گردشگران باز کرده است. به طوری که طبق آمار سال ۲۰۰۸، به عنوان هشتمین شهر پر بازدید جهان شناخته شده است. این شهر بندری و ساحلی جمعیتی در حدود دو میلیون نفر از ملیت‌های مختلف جهان را در خود جای داده است. جمعیتی اغلب از کشورهای هند، فیلیپین، بنگلادش و ایران. طبق گزارشی در سال ۱۳۸۶، بیست‌وپنج درصد جمعیت این شهر را ایرانیان تشکیل می‌داده‌اند که ده هزار نفر از آنان دانشجویان بوده‌اند. این شهر با آب و هوای گرم و خشکش علاوه بر جاذبه‌های طبیعی گردشگری، جاذبه‌های مصنوعی پرشماری دارد، که با نگاهی به برنامه‌های  تور دبی  می‌توانید برای سفر به این شهر مدرن برنامه‌ریزی کنید.

پارک آبی وایلد وادی (Wild Wadi)

 

وایلد وادی


این پارک روباز که نامش به معنای سرزمین وحشت است در خیابان جمیرا و در مجاورت یکی از معروف‌ترین آسمان‌خراش‌های دبی یعنی برج العرب قرار دارد. بی‌راه نیست که این پارک آبی را منحصر به فردترین پارک آبی در خاور میانه می‌دانند. چراکه این پارک چیزی در حدود سی میلیون لیتر آب را در خود جای داده و نیز در حدود سه هزار کارمند را به استخدام خود درآورده است. این پارک که امکان سرد و گرم کردن آب در فصول مختلف سال را دارد و نیز بلندترین سرسره‌ی آبی جهان خارج از ایلات متحده‌ی امریکا را دارد، تنها به عنوان یک پارک آبی شناخته نمی‌شود. چراکه داخل آن ۲ فروشگاه بزرگ و نیز ۳ رستوران مجلل وجود دارد.  وجود ۳۰ بازی متنوع و متفاوت در این پارک، فضایی هیجان انگیز به آن بخشیده است که امکان بهره‌مندی از همه‌ی تجهیزات و امکانات این پارک، در یک روز کامل بازدید از آن فراهم است.

سرسره‌ی جمیرا اِسکِرا (Jumeirah Sceirah)

 

 

سرسره جمیرا اسکرا

 

این سرسره که بلندترین سرسره‌ی آبی خارج از ایالات متحده‌ی امریکا است، ارتفاعی به اندازه‌ی ۳۲ متر دارد. هنگامی‌که در کپسول آن قرار می‌گیرید این امکان برایتان فراهم می‌آید که این ارتفاع را با سرعتی بالغ بر ۸۰ کیلومتر در ساعت طی کنید و در استخری پر از آب پرتاب شوید و احتمالاً لذت سقوطی آزاد با چنین سرعت و شتابی، شما را وسوسه می‌کند تا دوباره و دوباره از پله‌های این سرسره بالا بروید و این کار را تکرار کنید.


مَستر بِلستر (Master Blasters)

 


سرسره مستر بلستر

 


سرسره‌ای مارپیچ با شیب‌های تند و تیز که از میان نخل‌های زیبا عبور می‌کند و لذت تماشای آنها را از شما دریغ نمی‌دارد. البته اگر آبی که با فشار شما را از میان آنها عبور می‌دهد اجازه دهد.سرسره‌ی گردابی (Tantrum Alley)

 سرسره گردابی

 


این سرسره لذت لیز خوردن از پیچ‌هایی تو در تو و بعد چرخ خوردن در گرداب‌هایی مصنوعی تا رسیدن به گودالی بزرگ و سقوط در حجم انبوهی از آب را به شما می‌بخشد.   

رودخانه‌ی خروشان (Flood river)

در این رودخانه شما می‌توانید بزنید به دل امواجی که یک تا یک و نیم متر ارتفاع دارند و آنها را بشکافید. البته نگران غرق شدن نباشید چراکه این امواج شما را به سمت استخری آرام هدایت می‌کنند.


رودخانه‌ی آرام (Juha's Journey)رودخانه آرامبعد از استفاده از سرسره‌های هیجان‌انگیز شاید خالی از لطف نباشد که به این رودخانه ۳۶۰ متری سری بزنید و خودتان با تویوپی که در اختیار دارید را بسپارید به جریان آرام و طبیعی آب و از میان تونل‌ها و صخره‌ها و سنگ‌ها عبور کنید و لذت ببرید.


 جوها و تالاب بازی‌ها (Juha’s Dhow and Lagoon)

 تالاب بازی کودکان

 

این قسمت از پارک مناسب کودکان ساخته شده است و بیش از ۱۰۰ نوع بازی آبی مناسب آنها در آن طراحی شده است.


استخر ماهی‌ها (Fisho)

 

 

استخر ماهی‌ها

 


استخر آب گرم ویژه‌ای در این پارک وجود دارد که با ماهی‌هایی خاص پر شده است. اگر پاهای خود را در این استخر قرار دهید ماهی‌ها در اطراف پاهای شما تجمع می‌کنند و این باعث می‌شود منافذ پوست شما باز و گردش خون در پاهایتان بیشتر شود.  

این پارک به عنوان سرزمین موج‌های مصنوعی نیز شناخته می‌شود و توانایی تولید ۵ نوع موج مصنوعی مختلف را دارد. همچنین برای کسانی که اهل موج سواری باشند، تخته‌های مخصوص و استخر ویژه‌ی این کار نیز وجود دارد. از امکانات ویژه‌ی دیگر این پارک می‌توان به لژهای خصوصی اشاره کرد که اقامت در آنها رایگان است. در این لژها شما می‌توانید از صندلی، تختخواب و چادر حمام آفتاب استفاده کرده و فرصتی را به استراحت بگذرانید.

 

ساحل آرام

 


نکته‌ی جالب در تهیه‌ی بلیط این پارک آن است که هزینه‌ی آن برحسب قد شما محاسبه می‌شود. به این صورت که در بدو ورود قد شما بدون کفش اندازه گیری شده و قیمت بلیط به شما اعلام می‌شود. بنابراین هرچه قد شما کوتاه‌تر، هزینه‌ی استفاده از امکانات این پارک کمتر! البته این مورد برای کودکان زیر ۲ سال استثنا است.

 

 

وایلد وادی دبی
 

۱۸ مرداد ۱۳۹۶

نظرات کاربران