۱۰ میدان در روسیه برای تماشای رایگان بازی‌های جام جهانی

جاذبه‌های گردشگری روسیه
۱۰ میدان در روسیه برای تماشای رایگان بازی‌های جام جهانی

حضور در جام جهانی یک تجربه فراموش نشدنی است که شاید برای خیلی‌ها دست نیافتنی به نظر برسد. زمان‌بندی، هزینه‌های نسبتا سنگین و البته طولانی بودن این سفر باعث می‌شود هر کس نتواند از این واقعه عظیم لذت ببرد. شما هم اگر قرار است با تور روسیه سفر کنید تا بازی‌های کشورمان را از نزدیک ببینید، باید بدانید که جام جهانی تنها تهیه بلیط و تماشای دو ساعت فوتبال نیست، کشور میزبان برنامه‌های زیادی برای مسافران ترتیب می‌دهد تا تمام ساعات حضورشان در این واقعه بزرگ، با شکوه و فراموش نشدنی باشد.
یکی از چیزهایی که فیفا چندین دوره است که در جام‌های جهانی برپا می‌کند، فن‌فِست است. فستیوال هواداران، جایی با مونیتورهای بسیار بزرگ و کیفیت عالی است که مردم شهرهای میزبان جام جهانی، در کنار هم و البته به رایگان به تماشای بازی‌های مختلف می‌پردازند و در خلالش نیز برنامه‌های متنوع و سرگرم کننده برای آن‌ها تدارک می بینند. غیر از این برنامه افتتاحیه و اختتیامه نیز در این محل‌ها نشان داده خواهد شد.

 

 دانستنی‌های ضروری برای سفر به جام‌جهانی روسیه 

 

 

فن فست روسیه

 


عموما این مراکز را در میادین اصلی ، مراکز تفریحی یا پارک‌های بزرگ شهر در نظر می‌گیرند تا بیشترین گنجایش نفرات را داشته باشد. برنامه‌ای که در جام جهانی برزیل با شکوهی بسیار زیاد برگزار شد و تماشای هر بازی در این مراکز به یک جشن جذاب بدل می‌شد (به غیر از بازی آلمان-برزیل که برای یک روز برزیل را در عزا فرو برد). در روسیه هم چندین و چند مرکز فن‌فِست وجود دارد که در روزهای بازی، بازی‌های ورزشگاه شهر را پخش کرده و در دیگر روزها نیز، بازی‌های گروه‌های دیگر را پخش خواهد کرد. شما هم  می‌توانید در زمان سفر با تور جام جهانی روسیه  به این مکان‌ها بروید و بازی را در جذاب‌ترین حالت خود در میان تماشگرانی از کشورهای مختلف دنیا به تماشا بنشینید.

 

بایدها و نبایدهای اولین سفر به روسیه

 


معرفی اماکنی در روسیه، که فن‌فست را میزبانی می‌کنند

 


۱- یکاترینبورگ ؛ پارک مرکزی مایاکوفسکی


در سال ۱۹۳۲ یکی از معماران برجسته روس، پارکی را طراحی کرد و آن را یاد شاعر بلند آوازه این کشور مایاکوفسکی نام گذاری کرد. بعدها این پارک به مرکزی فرهنگی هنری بدل شد و در آن سالن تئاتر، سینما، سالن رقص و چندین مرکز دیگر افتتاح گردید و حالا هم که شهر یکاترینبورگ میزبان بازی‌های جام جهانی شده، این پارک بهترین مکان ممکن برای برگزاری یکی از جایگاه‌های فن‌فِست محسوب می‌شود. گنجایش محلی که برای این کار در نظر گرفته ۱۷ هزار نفر است، جایی که می‌توانید در پارکی بسیار زیبا و منقش به چندین مجسمه با شکوه و زیبا به تماشای فوتبال بپردازید.

 

 

پارک مرکزی مایاکوفسکی

 


۲- کالینینگراد ؛ میدان Tsentralnaya


این میدان بزرگ به کاخی که در آن وجود دارد شهرت پیدا کرده. کاخی که ابتدا در ۱۲۵۵ ساخته شد و قرن‌ها بعد در جنگ جهانی دوم آسیب‌های جدی دید و در تمام طول این سال‌ها، چندین و چند بار باز سازی شد. این میدان بسیار زیبا در قلب شهر، زمینی مسطح و وسیع دارد که بهترین مکان ممکن برای گردهمایی طرفداران را می‌سازد. به همین دلیل هم است که فن‌فِست کالینینگراد را در این نقطه برپا می‌کنند، جایی که گنجایش ۲۵ هزار نفر را دارد.

 

 

 میدان Tsentralnaya

 


۳- کازان ؛ مرکز خانوادگی کازان


با آن بنای خارق‌العاده و زیبایی که در میانه‌ی این پارک قرار دارد، این منطقه به یکی از نمادهای کازان بدل شده. شهری که یکی از میزبان‌های بازی‌های تیم ملی ایران شناخته می‌شود.منطقه وسیع پیرامون این بنا باعث شده مسئولان شهری، این جا را برای فن‌فِست شهر در نظر بگیرند و با توجه به گفته‌های آن‌ها، ۳۰ هزار نفر همزمان می‌توانند بازی‌ها را از مونیتورهای این مرکز به صورت دسته‌ جمعی تماشا کنند.

 

 دانستنی‌های کازان، شهر میزبان مسابقه‌ی‌ ایران و اسپانیا 

 

 

مرکز خانوادگی کازان

 


۴- مسکو ؛ Vorobyovy Gory


تپه‌ی گنجشک‌ها که در زمان شوروی برای حدود ۶۵ سال به نام تپه لنین شناخته می‌شود، یکی از زیباترین نقاط شهر است که به واسطه مترو و دیگر سیستم‌های حمل و نقل عمومی، دسترسی به آن بسیار ساده و سهل خواهد بود. جدا از گنجایش ۲۵ هزار نفری این مکان، Vorobyovy Gory منطقه‌ای بسیار زیباست که قدم زدن در آن نیز لذت بخش و دلپذیر است، چه برسد اینکه شما بخواهید همراه با هزاران هزار نفر به تماشای فوتبال جام جهانی در چنین منطقه‌ای بنشینید.

 

 گورکی پارک مسکو؛ شهربازی در میان جنگل و رودخانه

 

 

مسکو

 


۵- نیژنی نووگورود ؛ میدان Minina i Pozharskogo


شهر پر جمعیت نیژنی نووگورود با ۱.۵ میلیون جمعیت، مسلما به جایی بزرگ برای همایش طرفداران فوتبال نیاز دارد و چه جایی بهتر است یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های شهر؟Minina i Pozharskogo  قرار است در هر برنامه خود میزبان ۱۵ هزار طرفدار فوتبال باشد.

 

 

میدان Minina i Pozharskogo

 


۶- روستوف ؛ میدان Teatralnaya


میدان اصلی شهر روستوف مکانی بسیار زیبا با چندین بنای قدیمی و چند سازه‌ی یادبود بسیار زیباست که جزو جذبه‌های توریستی شهر نیز محسوب می‌شود. با این حال چیزی که در این مراسمات اهمیت بالایی دارد، منطقه وسیعی است که این میدان در اختیار علاقه‌مندان به فوتبال می‌گذارد. فضایی که در نهایت ۲۵ هزار تماشاگر را می‌تواند برای تماشای مسابقات فوتبال و جشن‌های شبانه میزبانی کند.

 

 کلیسای سنت باسیل؛ معجزه‌ای آسمانی در مسکو 

 

 

میدان Teatralnaya

 


۷- سنت پترزبورگ ؛ میدان Konyushennaya


درست در کنار یکی از زیباترین بناهای تاریخی شهر با نام کلیسا ناجی در خون، یکی از میادین اصلی شهر بنا شده که خود بخشی از جاذبه‌ی این شهر بسیار زیباست. این میدان نیز در کنار فواره‌های آب و بناهای مختلفش، یک فضای باز بسیار خوب در اختیار طرفداران قرار می‌دهد که با توجه به گفته‌های مطرح شده گنجایشی به اندازه ۱۵ هزار نفر خواهد داشت.

 

 جاذبه‌های گردشگری سن‌پترزبورگ؛ اولین شهر میزبان ایران در جام‌جهانی

 

 

میدان Konyushennaya

 


۸- سامارا ؛ میدان Kuybysheva


بزرگ‌ترین میدان روسیه، با گنجایش ۳۵ هزار نفر برای فن‌فِست فیفا، بزرگ‌ترین میزبان این برنامه خواهد بود که واقعه‌ای جذاب را در شهر شکل می‌دهد. جدا از تماشای فوتبال و دیدن این میدان عظیم، حتما نگاهی هم به گرافیتی‌های معروف اطراف آن بندازید که خالی از لطف نیست.

 

 

میدان Kuybysheva

 


۹- سارانسک ؛ میدان Sovetskaya


میدان اصلی شهر سارانسک که اصلی‌ترین مرکز همایش‌های شهر هم محسوب شده و اغلب جشن‌های بزرگ در آن برگزار می‌شود، در جریان جام جهانی میزبان برنامه‌های فن‌فِست نیز خواهد بود. در زمان حضور در این شهر که میزبان بازی ایران و پرتغال خواهد بود، می‌توانید بازی‌های دیگر و جشن‌های هر روزه را در این محل پیگیری کنید، جایی که قرار است در هر بار حدود ۲۵ هزار نفر را میزبانی کند.

 

 ۱۰ جاذبه‌ی دیدنی سارانسک؛ شهر میزبان تیم‌ملی ایران و پرتغال 

 

 

میدان Sovetskaya

 


۱۰- سوچی ؛ بندرگاه


یکی از مناطق دیدنی و البته بخشی از نماد شهر که در طی بازی‌های جام جهانی محلی برای گردهمایی طرفداران فوتبال خواهد بود.این منطقه که از کوچک‌ترین‌ فن‌فِست‌های جام جهانی روسیه میزبانی می‌کند، چیزی حدود ۱۰ هزار نفر گنجایش خواهد داشت.

 

 

بندر سوچی

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: