۱۰ نقطه‌ی فوق‌العاده در استانبول برای عکس اینستاگرام!

جاذبه‌های گردشگری استانبول
۱۰ نقطه‌ی فوق‌العاده در استانبول برای عکس اینستاگرام!

استانبول یکی از زیباترین شهرهای جهان که در دو قاره‌ی آسیا و اروپا واقع شده است شهر زیبایی‌های بی‌نظیر است. شهری که حضور و گشت و گذار در آن طبع مسافرانش را لطیف‌تر می‌کند. چرا که شهر بناهای تاریخی، تفریحات مدرن و غذاهای خوشمزه است. در سفرتان با تور استانبول اگر به دنبال شناختن و دیدن نقاطی منحصر به فرد برای عکس انداختن هستید همراه ما باشید. در این مقاله نقاطی از این شهر را به شما معرفی خواهیم کرد که بعدها با دیدن عکس‌هایتان رنگ و بوی سفرتان به استانبول برایتان زنده شود.

 

راهنمای سفر تنها به استانبول؛ شهر شب‌های روشن

 


۱- مسجد سلطان احمد


این مسجد یکی از زیباترین مساجد تاریخ اسلام و کشور ترکیه است. مسجدی که از بناهای باشکوه عثمانی در تاریخ کشور ترکیه به حساب می‌آید. این مسجد شش مناره دارد و به دلیل رنگ کبود کاشی‌ها و سنگ‌هایش به مسجد آبی یا کبود معروف است. مسجد سلطان احمد جایی‌ست که در تمامی کارت پستال‌های ترکیه می‌توانید نشانی از آن ببینید و قطعا یکی از به یادماندنی‌ترین خاطرات شما در سفر به استانبول بازدید از این مسجد است.

 

در استانبول به دیدن این ۶ محله‌‌ی توریستی بروید

 

 

 مسجد سلطان احمد

 


۲- مسجد ایاصوفیه


یکی از بناهای باشکوه به جا مانده از دوره‌ی بیزانس در کشور ترکیه مسجد ایاصوفیه است. جاییکه در ابتدا کلیسای مسیحیان بوده است و زمان ساختش بازمی‌گردد به سال ۵۳۲ میلادی. امروزه این مسجد نماد شهر استانبول است و شاید هیچ عکسی جز عکس از این مسجد شما را به یاد سفرتان به استانبول نیندازد.

 

۱۰ جاذبه گردشگری که قبل از ترک استانبول باید دید

 

 

مسجد ایاصوفیه

 


۳- کاخ دلما باغچه


این کاخ مرکز اداری اصلی فرماندهان عثمانی پس از کاخ توپکایی بوده است. دلما باغچه که ۲۸۵ اتاق و ۴۶ هال دارد یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری تنگه‌ی بسفر است که در قسمت اروپایی این تنگه و محله‌ی بشیکتاش ترکیه واقع شده است. عکس انداختن کنار بنایی که ۴۵ هزار متر مربع از مساحت یک باغ ۱۱۰ هکتاری را به زیبایی پر کرده است یکی از زیباترین عکس‌های شما در سفر به استانبول خواهد بود.

 

استانبول را پیش از تجربه‌ی تفریح‌های دریایی تنگه‌ی بسفر ترک نکنید

 

 

کاخ دلما باغچه

 


۴- کاخ توپکایی


کاخی که به مدت ۴۰۰ سال محل فرماندهی سلاطین عثمانی بوده است. جاییکه از ۴ طرف محصور حیاط‌های بزرگ و زیباست. معماری شگفت‌انگیز و باشکوه این کاخ شما را مبهوت می‌کند و باعث می‌شود دست به دوربین ببرید و از خودتان در زمینه‌ی این کاخ عکس بیندازید.

 

توپکاپی استانبول؛ بزرگترین موزه اشیای پیامبر اسلام در جهان

 

 

کاخ توپکایی

 


۵- مسجد اورتاکوی


اورتاکوی یکی از نمادهای تنگه‌ی بسفر و به طورکلی استانبول و ترکیه است. مسجدی باشکوه با سبک معماری باروک که مناره‌ها و گنبد این مسجد، مرمرهای سفید نمایش، سقف بلند و محراب و منبرش، همه و همه جلوه‌ای جادویی به آن بخشیده‌اند. اورتاکوی در محله‌ی بشیکتاش و درست کنار آب و تنگه واقع شده است.

 

۵ پل معروف شهر استانبول

 

 

مسجد اورتاکوی

 


۶- بازار بزرگ استانبول


بازاری سرپوشیده که ۶ قرن قدمت دارد و در آن لباس‌های سنتی، فرش و گلیم، صنایع دستی، ظروف مختلف دست‌ساز، پارچه‌های رنگارنگ با نقش‌های زیبا، وسایل تزئینی، عتیقه جات امپراتوری عثمانی و جواهرت زیبای ترکی به فروش می‌رسد. عکس انداختن در این بازار این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که در زمینه‎‌ی یک تاریخ ۶۰۰ ساله جاودانه شوید.

 

راهنمای خرید لباس در استانبول

 

 

 بازار بزرگ استانبول

 


۷- هتل آرکاردیا بلو


هتلی دارای ۵۴ اتاق در قلب محله‌ی تاریخی سلطان احمد که چشم‌اندازی زیبا از مسجد سلطان احمد به شما ارائه می‌دهد. در این هتل می‌توانید پنجره را بگشایید و در زمینه‌ی نورها و رنگ‌ها و زیبایی‌ها‌ عکسی زیبا با پس‌زمینه‌ی مسجد کبود بیندازید و یا می‌توانید به طبقه‌ی نهم به رستوران آن بروید و درحالیکه دارید لذیذترین غذاهای ترکی را می‌خورید از خودتان در فضایی آزاد و در ارتفاع عکس بیندازید.

 

۱۰ غذایی که باید در استانبول بخورید و مزه‌ی آن‌را به‌خاطر بسپارید

 

 

هتل آرکاردیا بلو

 


۸- پشت‌بام هتل چهارفصل


هتلی ۵ ستاره که در اصل یک بنای تاریخی بوده است. در پشت‌بام این هتل که در منطقه‌ی بشیکتاش ترکیه قرار دارد می‌توانید مشرف به تنگه‌ی بسفر و مسجد ایاصوفیه عکس بیندازید.

 

 

پشت‌بام هتل چهارفصل

 


۹- رستوران هتل سِوِن هیل


هتلی چهار ستاره که در رستوران آن می‌توانید چشم‌اندازی زیبا از کاخ توپکایی، مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی داشته باشید. عکسی که در رستوران این هتل بیندازید یکی از زیباترین عکس‌های شما در سفر به استانبول خواهد بود.

 

 

رستوران هتل سِوِن هیل

 


۱۰- برج گالاتا


برجی که تاریخش بازمی‌گردد به ۷۰۰ سال پیش و با ۶۷ متر ارتفاع یکی از قدیمی‌ترین برج‌های مرتفع در استانبول است. این برج سالها به عنوان رصدخانه استفاده می‌شده است و عکسی که با پس‌زمینه‌ی آن انداخته شود یکی از عکس‎‌های زیبا و به یادماندنی شما در استانبول خواهد بود.

 

گردش در گالاتای استانبول؛ محله‌ای با کافه‌‌ها و مغازه‌های جذاب

 

 

برج گالاتا

 

۲۰ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: