راهنمای سفر تنها به استانبول؛ شهر شب‌های روشن

جاذبه‌های گردشگری استانبول
راهنمای سفر تنها به استانبول؛ شهر شب‌های روشن

استانبول شهر زیبایی‌های دلفریب، شهر تفریحات هیجان‌انگیز و شهر فستیوال‌های بین‌المللی یکی از بهترین مقصدهای دنیا برای سفر تنهایی است. چرا که امکانات تفریحی و اقامتی‌اش به اندازه‌ی کافی کامل و امن هستند. اگر در تعطیلات پیش‌رویتان می‌خواهید با تور استانبول تنها سفر کنید و به دنبال یک مقصد عالی می‌گردید همراه ما باشید تا در یک سفر انفرادی سری به استانبول، شهر شب‌های روشن بزنیم.

 

 ۷ دلیل مهم که چرا باید به استانبول سفر کنید 

 


استانبول تنهایی شما را پر می‌کند


استانبول شهریست که در میان دو قاره‌ی آسیا و اروپا قرار گرفته است. بخشی‌هایی از این شهر قسمت آسیایی آن را تشکیل می‌دهند و بخشی دیگر قسمت اروپایی آن را. بنابراین استانبول در یک آمیختگی فرهنگی، جغرافیایی و فضایی قرار دارد. روزها و شب‌ها این شهر پر از رویدادها و فستیوال‌هاست و مسافرانش دائما در حال مشارکت در این فستیوال‌ها هستند. بنابراین محال ممکن است در این شهر باشید و احساس تنهایی کنید. چرا که شهر شما را به گردهمایی و مشارکت فرامی‌خواند.

 

 راهنمای سفر ۴ روزه به استانبول؛ شهر سفرهای عاشقانه 

 

 

استانبول

 


استانبول چشم شما را از زیبایی‌ها پر می‌کند


استانبول شهر زیبایی‌هاست. جای‌جای این شهر را بناهای تاریخی، مسجدها و کاخ‌های دوره‌ی عثمانی پر کرده‌اند. به قدری که چشمان شما از دیدن آنها سیر نخواهد شد و هر لحظه به دیدن این زیبایی‌ها بیشتر از پیش حریص‌تر خواهید شد. کاخ توپکایی استانبول و مسجد ایاصوفیه از معروف‌ترین جاذبه‌ های گردشگری استانبول  هستند که شهرتشان از مرزهای کشور ترکیه فراتر رفته است و در میان بسیاری از گردشگران جهان شناخته می‌شوند.

 

 

در جزایر استانبول سوار بر درشکه خوشمزه‌ترین شیرینی محلی با قهوه ترکی بخورید

 

 

 

سفر به استانبول

 


استانبول شهر خاطره‌هاست


استانبول شهر فضاهای دنجی و نابی است که شما را می‌برد به گذشته‌ها. به خاطره‌ها. به روزهای رفته و آدم‌های جامانده. برای همین شهر سفرهای تنهایی‌ است. پل بسفر این شهر، جایی که خط جدایی و وصل بخش اروپایی و آسیایی‌اش است همان جایی‌ست که می‌شود ساعت‌ها به آن چشم دوخت، زمان گذراند و یاد کرد از گذشته‌ها. از خاطرات خوب. این منطقه به دلیل همجواری آب و کشتی و پل و کافه و رستوران، محل گردهم جمع شدن مسافران است. مسافرانی که تنهایی و یا جمعی به این شهر سفر کرده‌اند. تماشای غروب آفتاب از چشم‌انداز این پل از زیباترین تصاویریست که استانبول به مسافرانش ارزانی می‌دارد.

 

  استانبول را پیش از تجربه‌ی تفریح‌های دریایی تنگه‌ی بسفر ترک نکنید 

 

 

استانبول

 


استانبول شهر خیابان‌های شلوغ برای قدم‌زدن است


استانبول شهر پیاده‌ راه‌هاست. جاییکه پر از مردمان‌اند برای قدم‌زدن. خیابان تکسیم این شهر یکی از معروف‌ترین خیابان‌هایش است که ساعت‌ها می‌شود در طول آن قدم زد و لذت برد. چرا که پر از رنگ‌ها و نورها و آدم‌هاست. در این خیابان می‌شود راه رفت تا به مردم، بوتیک‌ها و چراغ‌ها نگاهی انداخت و زمانی چند را در کافه‌های استانبول نشست و قهوه‌ ترکی را نوش جان کرد.

 

 ۸ تفریح گردشگری ناب برای بازدید از خیابان تکسیم استانبول 

 

 

خیابان‌های استانبول

 

 

 در استانبول، به این کافه‌ها بروید و از قهوه‌ی ترکی لذت ببرید

 


استانبول شهر شب‌های روشن است


استانبول خاموشی دارد اما تاریکی ندارد. این شهر، شهر شب‌های روشن است. اگر می‌خواهید به جایی سفر کنید که شب‌هایش نیز به مانند روزهایش پر از رویداد و تفریح باشد استانبول یکی از بهترین شهرهاست. بیشتر مراکز تفریحی، رستوران‌ها و کافه‌های این شهر تا نیمه‌های شب باز هستند و از مهمانان و مردمان این شهر پذیرایی می‌کنند.

 

 زندگی شبانه‌ی استانبول را در مشهورترین کلاب‌های شهر تجربه کنید 

 

 

شب های استانبول

 


استانبول شهر خریدهاست


سرتاسر استانبول را مرکزخریدهای لوکس و مجلل پر کرده‌اند که ساعت‌ها می‌شود در آنها رفت و آمد کرد و بهترین مدهای روز دنیا را خرید. برترین برندهای پوشاک و لوازم خانگی در جهان در مرکزخریدهای این شهر شعبه دارند. بنابراین این شهر یک شهر بی‌نظیر برای خانم‌هاست. در فصل‌های مختلف سال مرکزخریدهای متعدد این شهر جشنواره‌های تخفیف و حراج به راه می‌اندازند که می‌شود در آنها بهترین کالاها را با ارزان‌ترین قیمت‌ها خرید.

 

 راهنمای خرید لباس در استانبول

 

 

استانبول

 


استانبول شهر تفریحات سنتی است


این شهر پر از مراکزی مانند شهربازی‌ها و پارک‌های مدرن است که می‌شود روز و شبی پرهیجان در آنها داشت اما تفریحات این شهر فقط به چیزهای مدرن و نو ختم نمی‌شود. در این شهر می‌توان به حمام‌های سنتی رفت و تجربه‌ای کهنه از حمام کردن را به دست آورد. بنای حمام‌های این شهر جزو بناهای تاریخی‌اش به حساب می‌آیند که می‌شود به آنها رفت، بدن را به دست دلاک‌های حرفه‌ای و آب‌های معدنی گرم سپرد تا تسکین و درمانی برای بسیاری از بیماری‌های پوستی و دردهای استخوانی و عضلانی باشند.

 

 

در استانبول به سبک عثمانی‌ها، حمام خرم‌سلطان را تجربه کنید 

 

 

ماساژ در استانبول

۱۳ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران