خیابان معروف نوسکی پراسپکت در سنت پترزبورگ

جاذبه‌های گردشگری سن پتزربورگ
خیابان معروف نوسکی پراسپکت در سنت پترزبورگ

سن پترزبورگ شهر شب‌های سپید روسیه، شهر موزه‌ها و کلیساها، شهر جاذبه‌های شگفت‌انگیز از بناها و معماری‌ها، شهر مردمان سرد و کافه‌های گرم، شهر آسمان پرستاره در شب، شهر خورشید پشت ابر در بیشتر روزهای سال، شهر باران، شهر چراغ‌های زرد رنگ خیابان‌ها، شهر پل‌ها و جاده‌ها، شهر فرهنگ، شهر زیبایی که در خود بسیاری از رویدادها را دیده و ضبط کرده است، یکی از بهترین نقاط  برای سفر با تور روسیه به حساب می‌آید. شهری که امکانات رفاهی و اقامتی مناسبی دارد و در بیشتر روزهای سال میزبان بی‌شمار گردشگر از سراسر جهان است. در سفرتان به این شهر اگر به دنبال گشت و گذار و آشنایی با یک خیابان معروف هستید همراه ما باشید تا خیابان نوسکی پراسپکت این شهر را خدمتتان معرفی کنیم.


گشت و گذار در خیابان نوسکی پراسپکت (Nevsky Prospekt)

یک خیابان عالی که در قرن هجدهم میلادی توسط یک معمار فرانسوی به نام الکساندر ژان باتیست به دستور پتر کبیر ساخته شده است تا از آن زمان تا به امروز یکی از مهمترین خیابان‌های نه تنها شهر بلکه کل کشور روسیه باشد. خیابانی که به باور بسیاری از گردشگران، گشت و گذار در آن شما را با روح حاکم بر شهرهای کشور روسیه آشنا می‌کند. خیابانی که جاذبه‌های گردشگری پرشمار در خود دارد و بازدید از آن خودش جزو تفریحات سفر به سنت پترزبورگ به حساب می‌آید. خیابانی که در گذشته جنگل بوده است اما امروزه یکی از مهمترین مظاهر زندگی مدنی است. خیابانی که دو طرف آن را بناهای باشکوه پر کرده‌اند و شب‌ها یکی از پرنورترین خیابان‌های روسیه به حساب می‌آید و نامش را از یک قدیس که در جنگ روسیه و سوئد یک قهرمان جنگی بوده است وام گرفته است. خیابانی پر از جاذبه که اگر می‌خواهید آنها را بشناسید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

بهترین رستوران‌های روسی در سنت پترزبورگ


جاذبه‌های گردشگری خیابان نوسکی پراسپکت سن پترزبورگ


۱- کاخ استراگانوف

بنایی باشکوه مربوط به دوره باروک که به یکی از ثروتمندان شهر به نام سرگئی گریگوریویچ استراگانوف تعلق داشته است. بنایی که در میان سال‌های ۱۷۵۳ تا ۱۷۵۴ ساخته شده است و پس از پیروزی انقلاب اکتبر جزو دارایی‌های ملی به حساب آمده است. بنایی که در سال ۱۹۹۱ میلادی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است و امروزه یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر به حساب می‌آید.

 


۲- کلیسای کازان

کلیسای کازان یکی از بناهای باشکوه شهر سنت پترزبورگ به حساب می‌آید که در اوایل قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است. کلیسایی که برای گرامیداشت پیروزی ارتش روسیه بر ناپلئون به نام زنی که به کمک فرمانده ارتش روسیه آمده بود ساخته شده است. این کلیسا پس از پیروزی انقلاب اکتبر و کمرنگ شدن کلیساها در زیست روزمره مردمان تبدیل به موزه شد اما پس از فروپاشی شوروی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و نقش جدیدی پیدا کرد. کلیسایی که گنبد آن ۷۱ متر ارتفاع دارد و همین امر باعث زیبایی صد چندان آن شده است. کلیسایی که در ورودی‌اش ۹۶ ستون نیم‌دایره‌‌ای رو به باغ دارد. امروزه این کلیسا یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر سن پترزبورگ به حساب می‌آید که بیشتر گردشگران به دیدن آن می‌روند.

 

گشت و گذار در شهربازی Divo Ostrov سن پترزبورگ


۳- کافه‌ها و رستوران‌ها

سرتاسر این خیابان را کافه‌ها و رستوران‌هایی پر کرده‌اند که با رفتن به آنها می‌توانید لذیذترین دسرها و غذاهای روسی را سفارش بدهید و نوش جان کنید. کافه‌ها و رستوران‌هایی که طیف متنوعی را شامل می‌شوند و با هر بودجه‌ای به سنت پترزبورگ رفته باشید می‌توانید یکی از آنها را برای صرف غذا و نوشیدنی انتخاب کنید. کافه‌ها و رستوران‌هایی که در برخی‌هاشان غذاهای بین‌المللی مشهور را نیز می‌توانید سفارش بدهید. در سفرتان به سنت پترزبورگ و بازدیدتان از این خیابان اگر گیاهخوار هستید اصلا نگران نباشید. چرا که رستوران‌های بی‌شماری در این خیابان وجود دارند تا غذاهای گیاهی برای شما عرضه کنند.

 


۴- فروشگاه‌ها

هر دو طرف این خیابان را فروشگاه‌هایی پوشانده‌اند که با رفتن به آنها می‌توانید انواع سوغاتی‌های خاص و منحصر به فرد سنت پترزبورگ را خریداری کنید. فروشگاهایی از پوشاک گرفته تا لوازم ترئینی، آرایش و بهداشتی. بنابراین نوسکی پراسپکت یکی از بهترین خیابان‌های سن پترزبورگ برای خرید نیز به حساب می‌آید.

 

۵ پارک شهری معروف سن پترزبورگ؛ شهر قدم‌زدن‌ها زیر سایه‌ی درختان کهنسال


۵- کتابخانه گوستینی

گوستینی دومین کتابخانه بزرگ کشور روسیه به حساب می‌آید که در این خیابان واقع شده است. بنابراین اگر از بازدیدهای فرهنگی و علمی لذت می‌برید به شما توصیه می‌کنیم به هنگام بازدیدتان از نوسکی پراسپکت، از این کتابخانه نیز دیدن کنید.

 

 

در سفرتان به سنت پترزبورگ به شما توصیه می‌کنیم یک شب خود را به این خیابان اختصاص بدهید و زمانی در حدود ۲ تا ۳ ساعت در آن خوش بگذرانید. خیابانی که افراد بزرگی چون گوگول و چایکوفسکی در آن خانه داشتند و روزگار سپری کرده‌اند.

۰۳ آبان ۱۳۹۸

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: