اگر می‌خواهید از هیجان نفستان بند بیاید، ورزش‌های آبی دبی را امتحان کنید!

جاذبه‌های گردشگری دبی
اگر می‌خواهید از هیجان نفستان بند بیاید، ورزش‌های آبی دبی را امتحان کنید!

 با توردبی به پرجمعیت‌ترین شهر شیخ‌نشین کشور امارات متحده‌ی عربی‌ سفر کنید دبی هر روز چهره‌ی جدید و نوئی به خود می‌گیرد. سواحل شنی سپید رنگ و هتل‌های شگفت‌انگیز دبی در میان گردشگران بسیار معروف است. همچنین بزرگ‌ترین بندر ساخته شده به دست بشر یعنی بندر جِبِل‌علی نیز در این شهر قرار دارد. پس اگر می‌خواهید از گرما فرار کنید به وایلد وادی دبی بروید وخنک شوید و یا  به بندرها و سواحل این شهر بروید و از ورزش‌های مفرح وهیجان‌انگیز آبی این شهر لذت ببرید.


به جهان رازآلود آب‌ها بروید
صحراها یکی از اصلی‌ترین مقصدهای گردشگران در دبی است اما این تنها سرگرمی وتفریح موجود در این شهر نیست شما می توانید با بالن سرتاسر دبی را از فراز اسمان ببنید و یا در ساحل‎ها و بندرهای این شهر لباس غواصی بپوشید و به جهان زیرین، جهان آب‌ها بروید و از زیبایی‌های زیر آب لذت ببرید. تجهیزات و تورهای غواصی دبی آنقدر کامل و قوی هستند که می‌توانند از کودکان تا کهن‌سالان را پوشش بدهند و به هرکس در هر سنی که هست شانس آن را بدهند که دنیای آبزیان را حتی برای یک بار هم که شده تجربه و امتحان کند.

 

 

 غواصی در دبی

 


دل موج‌ها را بشکافید و قایق‌سواری کنید
در تمامی سواحل این شهر انواع قایق‌ها اجاره داده می‌شوند تا شما دل به دریا بزنید و لحظات و ساعاتی هرچند کم را بر روی رقص امواج سپری کنید. قایق‌های موتوری، پارویی و موزی انواعی هستند که شما بسته به تعداد نفراتی که هستید و بسته به نحوه‌ای که می‌خواهید زمانی را روی آب سپری کنید می‌توانید اجاره کنید و این تفریح هیجان‌انگیز را انجام بدهید.

 

 

قایق سواری در دبی 

 


فلای برد سوار شوید و خودتان را از سطح آب جدا کنید
یکی از هیجان‌انگیزترین و پر طرفدارترین تفریحات آبی دبی در سال‌های اخیر همین فلای برد سواریست. وسیله‌ای که با فشار آب شما را از سطح دریا جدا می‌کند و به آسمان می‌فرستد. امروزه در تمامی سواحل و در کنار تمامی هتل‌های ساحلی این شهر فلای برد وجود دارد اما قیمت سوار شدن آن در هر کجای دبی متغیر و متفاوت است.

 

 

فلای برد در دبی

 


جت اسکی سوار شوید
امروزه جت اسکی سواری در بین جوان‌ها خیلی پر طرفدار شده است. جستجو و کشف سطح دریا با سرعت بسیار زیاد موهبتی‌ست که جت اسکی سواری در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 

جت اسکی در دبی

 


یک تخته بردارید و موج سواری کنید
از ماه‌های نوامبر تا ژوئن زمان مناسبی است که در دبی موج سواری کنید. چرا که در این زمان جذر و مد آب بسیار مناسب انجام دادن این تفریح است. البته موج سواری بیش از آنکه یک تفریح آماتوری باشد یک ورزش حرفه‌ای‌ست اما اگر علاقه‌مند این ورزش هستید زیاد نگران نباشید. چون سواحل این کشور پر از مراکز و مربیانی هست که به شما تا اندازه‌ای که بتوانید روی موج سوار شوید آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.

 

 

موج سواری در دبی 

 


پاراسل سواری کنید و بین دریا و آسمان معلق باشید
پاراسل، چتری به مانند یک بالن است که به جت اسکی وصل می‌شود و شما درحالیکه دارید با سرعت زیاد جت اسکی کشیده می‌شوید، بر فراز آب و در آسمان به پرواز درمی‌آیید. پاراسل سواری یکی از تفریحات پر طرفدار میان زوج‌های جوان و کسانی‌ست که برای ماه عسل به دبی آمده‌اند. چرا که هر زوج می‌توانند در کنار هم هیجان را تجربه کنند و شجاعت یکدیگر را محک بزنند!

 

 

باراسل در دبی


فلای فیش سواری کنید
یکی از هیجان‌انگیز ترین تفریحات آبی دبی همین فلای فیش سواری‌ست. در فلای فیش شما درحالیکه روی قایقی بادی دراز کشیده‌اید و با کمربندهای ایمنی به آن بسته شده‌اید، توسط یک قایق موتوری کشیده می‌شوید تا اندکی از سطح آب جدا شوید و با سرعت به پرواز و حرکت درآیید.

 

 

فلای فیش سواری در دبی

 


روی آب اسکی کنید
پاهایتان را در کفش‌های تخته اسکی فرو ببرید و دست‌هایتان را به طنابی که به قایق وصل شده است محکم کنید تا با سرعت روی آب توسط قایق کشیده شوید و از این تفریح پر هیجان لذت ببرید. اسکی روی آب البته کمی مهارت می‌خواهد اما اصلا نگران نباشید. چرا که اگر علاقه‌مند به انجام این تفریح باشید، مربیان و مراکز زیادی در سواحل دبی وجود دارند که آموزش‌های لازم را به شما ارائه می‌دهند.

 

 

اسکی روی اب در دبی 

 


فرانتیک‌راید سواری کنید و از اینکه در آب بیافتید نترسید
روی قایق‌های بادی به شکم دراز بکشید و درحالیکه به وسیله‌ی یک قایق موتوری و طناب کشیده می‌شوید، از حرکت با سرعت زیاد روی سطح آب لذت ببرید. البته نگران پرت شدن در آب هم نباشید. چرا که این اتفاق هم لذت خاص خودش را دارد.

 

 

فرانتیک راید دردبی 

 


اگر به دنبال بازیافتن آرامش در دریا هستید کشتی سواری کنید
تورهای زیادی در سرتاسر سواحل دبی برگزار می‌شوند که شما را سوار بر کشتی‌های لوکس می‌کنند و به اندازه یک روز و یا یک نیمه از روز (بسته به انتخاب شما) به تماشای دریا می‌برند. در این تورها شما می‌توانید روی عرشه بروید و طلوع و غروب زیبای خورشید را در حالیکه انعکاس نورش روی سطح آب افتاده است تماشا کنید و از آرامش دریا نهایت لذت را ببرید.

 

 

 کشتی سواری در دبی

۲۴ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران