بهترین سواحل سامویی برای شناکردن در آب‌های آرام و درخشان

جاذبه‌های گردشگری ساموئی
بهترین سواحل سامویی برای شناکردن در آب‌های آرام و درخشان

کوه سامویی یکی از مقاصد شگفت‌انگیز و دومین جزیره بزرگ تایلند است که در طول تمام سال پذیرای گردشگرانی بوده است که از سراسر دنیا و با تور تایلند سفر کرده‌اند. یکی از ویژگی‌های مثبت سامویی تمرکز کافه‌ها و رستوران‌ها در خیابان اصلی است که باعث شده سواحل آرام و درخشان باقی بمانند. با این که در سراسر جزیره برای تمامی سلیقه‌ها جاذبه‌های مختلفی وجود دارد اما سواحل به نوبه خود در صدر فهرست جای گرفته‌اند. ما در این مقاله بهترین سواحل مخصوص شنا در سامویی را بررسی می‌کنیم.

 

 

ساحل مائه نام

 

ساحل مائه نام با ۷ کیلومتر وسعت، محیطی آرام و جریان آب کم عمق و سطحی، برای شنا و بازی کودکان خردسال بسیار مناسب است. این ساحل نسبت به سواحلی همچون بفوت، چاونگ و چوئنگ مون نظارت و سختگیری کم‌تری به خود می‌بیند، که همین خصیصه باعث شده تا علاقه‌مندان به اسکی روی آب بیشتر از هر جای دیگری جذب این ساحل شوند. جاده اصلی در فاصله زیادی از اقامتگاه‌های ساحلی قرار گرفته‌اند که باعث می‌شود مزه بودن در جایی گرمسیری و بکر را عمیقا بچشید. در این ساحل بیش از ۷۰ اقامتگاه و هتل باکیفیت و مقرون به صرفه وجود دارد. به علاوه، ساحل چاونگ در فاصله دو دقیقه‌ای مائه نام قرار گرفته که خود موقعیتی جدید برای گردش به شما می‌دهد.

 

۱۰ تور جذاب که در سفر به ساموئی می‌توانید در آنها شرکت کنید

 

 

ساحل مائه نام

 

 

ساحل بوفوت

 

با این که شن و ماسه بوفوت مانند دیگر سواحل سامویی پودری نیست اما منظره چشمگیر و شگفت‌انگیز آن در کنار آبی آرام و درخشان، موقعیتی خوبی برای شنا به شما می‌دهد. بوفوت ۲ کیلومتر وسعت داشته و اقامتگاه‌های خوبی برای هر سلیقه و بودجه‌ای ارائه می‌دهد. یکی از ویژگی‌های جذاب ساحل، روستای پیشرفته و گردشی منطقه است که دیدنی‌های تاریخی از تایلند را به نمایش می‌گذارد. شما در این روستای ماهی‌گیری، مجموعه‌ای از مغازه‌ها، رستوران‌ها و بارهای شیک و تاریخی فرانسوی چینی به جا مانده از دوره استعماری را در دسترس خواهید داشت. با این وجود اکثر اقامتگاه‌ها در نزدیکی ساحل قرار گرفته‌اند و نه در این روستا.

 

 

ساحل بوفوت

 

 

ساحل بانگ راک

 

بانگ راک یکی از سواحل شمالی سامویی است که با ۴ کیلومتر وسعت حدود ۴۰ هتل و اقامتگاه برای بودجه‌های مختلف ارائه می‌دهد. این ساحل که به بودای بزرگ هم شناخته می‌شود از محبوبیت و امکانات کم‌تری برخوردار بوده و به همین دلیل متوسط قیمت اقامتگاه در آن پایین‌تر است. بانگ راک انتخابی عالی برای کرایه قایق‌های سریع و گشت و گذار در اطراف ساحل است. شما می‌توانید در آب‌های آرام دریا شنا کنید و زیر سایه درختان به استراحت بپردازید. همچنین شب‌ها نیز در کلاب‌ها تفریح و موسیقی برپا می‌شود. به طور کلی این ساحل از سوی مسافرانی که می‌خواهند تعطیلاتی مقرون به صرفه داشته باشند بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.

 

۱۰ جاذبه‌ی گردشگری در ساموئی که باید ببینید

 

 

ساحل بانگ راک

 

 

ساحل چوئِنگ مون

 

چوئِنگ مون ساحلی هلالی شکل با ۳ خلیج Plai Leim، Thongson، Thongsai در شمال و جنوب است. در این منطقه به طور کلی ۱۳۰ هتل و اقامتگاه ۳ تا ۵ ستاره وجود دارد که انتخاب گسترده‌ای برای اقامت به شما می‌دهد. به جز بخش میانی ساحل که میعادگاه علاقه‌مندان به جت‌اسکی سواریست، بقیه نقاط ساحل جوی آرام و ملایم از خود نشان می‌دهند. همچنین مرکز توریستی و شلوغ چاونگ در ۱۵ دقیقه‌ای این منطقه قرار گرفته که فرصت خوبی برای گشت و گذار به شما می‌دهد. شما می‌توانید در چاونگ همیشه شلوغ به گردش بپردازید و برای استراحت و شنا به منطقه آرام خودتان برگردید. در بین تمامی ملیت‌هایی که ممکن است در این منطقه ببینید، فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها بیشتر از همه به چشم می‌آیند و این را از رستوران‌های غذای فرانسوی و آلمانی می‌توانید متوجه شوید. با وجود ساحل آرام منطقه، چوئنگ مون هنوز یکی از انتخاب‌های اصلی طرفداران جشن و پایکوبی شناخته می‌شود.

 

 

ساحل چوئِنگ مون

 

 

ساحل چاونگ

 

 چاونگ منطقه اصلی گردشی در سامویی است که بیش از هتل و اقامتگاه ساحلی را میزبانی می‌کند. این ساحل ۷ کیلومتری با داشتن ماسه‌های سفید و پودری و آبی درخشان و کریستالی بهترین نقطه برای شنا و آب‌تنی است. قسمت‌های شمالی و جنوبی ساحل خلوت‌تر و کم سر و صداتر است اما قسمت میانی به طور کامل در تسلط گردشگران، کافه‌ها، رستوران‌ها، کلاب‌ها و نقاط تفریحی بوده و تقریبا هیچ زمانی رنگ آرامش به خود نمی‌بیند. اگر از علاقه‌مندان به غذاهای دریایی هستید حتما سری به رستوران‌های ساحلی چاونگ بزنید و از غذاهای باکیفت و تازه آن‌ها امتحان کنید. نه تنها شما بلکه این ساحل برای بازی و آب‌تنی بچه‌ها نیز بسیار مناسب است، اگر در سفری خانوادگی هستید می‌توانید همراه فرزندتان آب‌تنی کرده و در ساخت قلعه شنی با هم مشارکت کنید.

 

۵ ساحل جذاب ساموئی که باید غواصی آنجا را امتحان کنید

 

 

ساحل چاونگ

 

 

ساحل لامایی

 

لامایی با داشتن بیش از ۱۶۰ اقامتگاه و هتل ساحلی عنوان دومین منطقه شلوغ سامویی را به خود اختصاص داده است. حتی با وجود بارها و شلوغی مخصوص به خودش و نقاطی برای جت‌ اسکی‌، بخش‌های دیگر ساحل جوی آرام دارند، پس اگر از شلوغی خسته شدید و دلتان خواست کمی خلوت کنید، کافیست کمی از جمعیت دور شده و در کنجی دنج به استراحت و یا شنا بپردازید. بسیاری از رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری به خاطر تفریحات شبانه از ساعت ۱۰ شب به بعد فعالیت خود را آغاز می‌کنند. اگر با دوستان خود در سفری دخترانه هستید و می‌خواهید جایی بدون مزاحمت تفریح کنید، می‌توانید به کلاب‌های دخترانه این ساحل بروید و با خیال راحت در کنار دوستان‌تان خوش بگذرانید. البته در نظر داشته باشید که اقامتگاه‌های این ساحل گران‌ترین در نوع خود هستند.

 

 

ساحل لامایی

۰۱ مرداد ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: