۱۰ تفریحی که در کازان شهر میزبان ایران در جام‌جهانی می‌توانید انجام بدهید

جاذبه‌های گردشگری روسیه
۱۰ تفریحی که در کازان شهر میزبان ایران در جام‌جهانی می‌توانید انجام بدهید

کازان یکی از شهرهای قدیمی و پر رنج کشور روسیه، روز سی‌ام خرداد سال هزار و سیصد و نود و هفت میزبان یکی از مهمترین بازی‌های تاریخ فوتبال ایران است. سوت آغاز این بازی در ساعت بیست و یک و سی دقیقه شب در این شهر نواخته می‌شود و به همین دلیل کازان برای همیشه در خاطره‌ی جمعی ما ایرانی‌ها ذخیره خواهد شد. در سفرتان با تور روسیه  به این شهر در طول جام‌جهانی یا پس از آن اگر به دنبال تفریحاتش هستید همراه ما باشید تا ۱۰ تفریح این شهر را خدمتتان معرفی کنیم.

 

دانستنی‌های ضروری برای سفر به جام‌جهانی روسیه

 


۱- بازدید از ورزشگاه کازان آرنا


در فاصله‌ی ۶ کیلومتری از مرکز شهر کازان ورزشگاهی در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است و تا سال ۲۰۱۷ بارها مورد بازسازی قرار گرفته است. این ورزشگاه که ظرفیت ۴۵ هزار نفر را دارد ورزشگاهی‌ست که سردار آزمون بارها در آن برای تیم روبین کازان بازی کرده است و برای ما ایرانی‌ها نام آشناست. این ورزشگاه سی‌م خرداد نود و هفت میزبان مسابقه میان تیم‎های ایران و اسپانیا نیز خواهد بود.

 

دانستنی‌های کازان، شهر میزبان مسابقه‌ی‌ ایران و اسپانیا

 

 

ورزشگاه کازان آرنا

 


۲- بازدید از کرملین شهر کازان


کرملین کازان کاخی است که به دست ایوان مخوف در سال‌های سیاه و پر درد این شهر ساخته شده است و سال ۲۰۰۰ به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. قدمت برخی بخش‌های این کاخ به قرن دهم میلادی می‌رسد.

 

 

 کرملین شهر کازان

 


۳- بازدید از هرمیتاژ کازان


اصل موزه‌ی هرمیتاژ که هم به لحاظ معماری و هم به لحاظ اجناسی که در آن نگهداری می‌شود از معروف‌ترین موزه‌های دنیاست در شهر سن‌پترزبورگ قرار دارد اما شعبه و شاخه‌ای از این موزه‌ی عظیم نیز در شهر کازان واقع شده است که یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر به حساب می‌آید.

 

 

هرمیتاژ کازان

 


۴- بازدید از مسجد قل شریف


این مسجد یکی از بزرگترین و زیباترین مسجدهای کشور روسیه است و در تمامی عکس‌ها و پوسترها به عنوان یکی از اصلی‌ترین نمادهای شهر کازان به حساب می‌آید. این مسجد که ۴ مناره دارد و در دو طبقه ساخته شده است از شاهکارهای سده‌ی شانزدهم میلادی به حساب می‌آید و یکی از مهمترین مراکز اسلامی کشور روسیه و شهر کازان است.

 

بایدها و نبایدهای اولین سفر به روسیه

 

 

مسجد قل شریف

 


۵- قدم‌زدن در خیابان بائومان


بائومان یکی از معروف‌ترین خیابان‌های شهر کازان است که قدم‌زدن در طول آن احساس زیبایی‌شناسی شما را تحریک می‌کند. این خیابان را بناهای تاریخی و مدرن، رستوران‌ها و بوتیک‌ها و همینطور بارها و کلاب‌ها پوشانده است. بائومان خیابان تفریحات روزانه و شبانه‌ی کازان به حساب می‌آید.

 

 

خیابان بائومان

 


۶- بازدید از معبد ادیان


عبادتگاه ۱۶ دین تاریخ بشری جایی در شهر کازان در یکدیگر تلفیق و ترکیب شده‌اند تا نشان از اشتراک و اتحاد تمام ادیان باشد. کار ساخت این بنا در ۱۹۹۴ آغاز شده است و هنوز به بهره‌برداری کامل نرسیده است. مسلمانان، یهودیان، بودائیان و سایر ادیان می‌توانند در این معبد دور یکدیگر جمع و با شعائر ادیان یکدیگر آشنا شوند.

 

 

معبد ادیان

 


۷- بازدید از برج سویوم بایک


این برج برای محافظت از شهر در قرن هفدهم میلادی ساخته شده است و درباره‌ی آن افسانه‌ی جالبی وجود دارد. می‌گویند شاهزاده‌ی این شهر برای آنکه با ایوان مخوف ازدواج نکند خود را از بالای این برج به پایین پرت کرده است اما این قصه زیاد موثق نیست. چرا که تاریخ حضور ایوان مخوف در این شهر با ساخت این برج همخوان نیست.

 

 

برج سویوم بایک

 


۸- گشت و گذار در بازار مرکزی کازان


بازار مرکزی کازان محل دور هم جمع شدن شهروندان و گردشگران این شهر است. جاییکه گردشگران هرچه بخواهند از میوه‌جات و سبزیجات تا سوغاتی‌های نفیس مانند پوشاک و صنایع دستی را می‌توانند در آن پیدا کنند.

 
 

۵ سوغاتی از بهترین یادگاری‌های روسیه که باید بخرید

 

 

 بازار مرکزی کازان

 


۹- بازدید از کلیسای پیتر و پائول کازان


کلیسایی که در قرن هجدهم میلادی ساخته شده است و بازتاب ‌دهند‌ی سبک معماری باروک است. این کلیسا از شاهکارهای معماری به حساب می‌آید و مناره‌ای از جنس چوب دارد. مناره‌ای که بر فراز آن یک بادنما به شکل یک فرشته نصب شده است.

 

 

کلیسای پیتر و پائول کازان

 


۱۰- بازدید از محله‌ی تارتارها


محله‌ی تارتارها یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر کازان است که توانسته بافت خود را تا حدود زیادی حفظ کند. ساختمان‌های قدیمی رنگارنگ و خیابان‌های نه چندان عریض و طویل فرم زیبای این محله را تشکیل می‌دهند.

 

 

محله‌ی تارتارها

۲۱ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: