تور جام جهانی روسیه 2018

درباره تور جام جهانی روسیه 2018

تور جام جهانی روسیه 2018

از زمانی که تیم ملی ایران به جام جهانی راه پیدا کرد، بسیاری برنامه سفر به این کشور پهناور بستند. کشوری با تاریخی غنی که هر شهرش زیبایی‌های شگرفی دارد و جدای از فوتبال می‌تواند مقصدی ایده‌آل برای سفر باشد. بازی‌های ایران در شهرهای سن‌پترزبورگ، کازان و سارانسک برگزار می‌شود و کمپ تیم ملی نیز در مسکو بنا خواهد شد. اگر قصد سفر و دیدن بازی‌ها از نزدیک را دارید، فرصت را غنیمت بشمارید و با پیش‌خرید تورهای جام‌جهانی روسیه 2018 با قیمتی معقول به این سفر جذاب رهسپار شوید.

روسیه، میزبان جام جهانی 2018

 

 

روسیه میزبان جام جهانی 2018

 


روسیه یکی از دو انتخاب جنجالی پایان کار سپ بلاتر در فیفا بود. کشوری که در تابستان 2018 جام جهانی را میزبانی می‌کند و بسیاری برگزیده شدنش را حاصل دیدگاه‌های سیاسی می‌دانند. اما فارغ از این مسائل، روسیه یکی از بهترین نقاط دنیا برای برگزاری تور جام جهانی روسیه 2018 همچین رویداد بزرگی است. کشوری که قرار است از میهمانانی از سراسر جهان میزبانی کند و با توجه به پیشینه تاریخی هر کدام از شهرهایی که بازی‌ها در آن برگزار می‌شود و مهیا سازی این شهرها برای همچین رویداد بزرگی، به نظر انتخابی فوق‌العاده می‌رسد.


آب و هوای روسیه در روزهای جام جهانی 2018


روسیه کشوری بسیار پهناور است و آب و هوای آن در جای جای کشور یکسان نیست. اما اگر به صورت کلی بخواهیم در مورد آب و هوای تابستانی شهرهای برگزار کننده جام جهانی 2018 صحبت کنیم، باید آن‌ها را به دو دسته تقسیم نماییم.

 

 

روسیه میزبان جام جهانی 2018

 

 

آن‌هایی که تابستانی نسبتا گرم و خشک دارند و دمای هوا در آن‌ها به ۲۵ تا ۲۸ درجه می‌رسد و البته نواحی خنک‌تری که آب و هوایی بیشتر شبیه به بهار دارند تا تابستانی که ما در ایران به چشم می‌بینیم. در بسیاری از شهرها امکان بارندگی‌های تابستان وجود خواهد داشت، پس چند دست روپوش مناسب برای شرایط بارانی نیز همراه خود ببرید.


معرفی شهرهای میزبان تیم ملی ایران در جام جهانی 2018


تور جام جهانی روسیه مختص به شهرهایی می‌شود که ایران بازی‌های خود را در آن برگزار می‌کند.


ایران - مراکش در سن‌پترزبورگ

اولین بازی ایران در یکی از مهم‌ترین شهرهای روسیه برگزار می‌شود. شهری که در ۱۷۳۰ به دستور پتر کبیر بنا گذاشته شد، این شهر در دوره‌ی شوروی متحد به لنینگراد تغییر نام پیدا کرد اما با از هم پاشی شوروی، دوباره به نام پیشین خود خوانده می‌شود. این شهر قصه‌های زیادی در خود دارد اما نکته‌ای زیبای آن در تابستان‌هایی نهفته شده که به واسطه شکل حرکت خورشید، تقریبا شب به سراغ شهر نمی‌آید و هوا در بازه‌ی کوتاهی از سال، از روشنای روز تنها به حالت گرگ و میش تغییر پیدا می‌کند.

 

 سن‌پترزبورگ میزبان جام جهانی روسیه 2018

 

این شهر آنقدر مراکز دیدنی دارد که در  تور جام جهانی ۲۰۱۸  بعد یا قبل از بازی تیم ملی بتوانید به راحتی در آن گردش کنید و از بناهای تاریخی یا مراکز تفریحی آن لذت ببرید.


۲۵ خرداد ۹۷ (ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران)


ایران - اسپانیا در کازان

دومین و شاید مهم‌ترین بازی تیم ملی مقابل اسپانیا، در شهر کازان (قازان) برگزار می‌شود. شهری که پیشینه‌اش با جنگ‌ها و مرگ‌های بسیاری از جمله حمله مغول‌ها همراه بوده، اما حالا با تمام داشته‌هایی که از گذشته به یادگار برده و در جای جای شهر قابل مشاهده است، به منطقه‌ای مدرن و زیبا نیز بدل شده است و در دل روسیه خودنمایی می‌کند.

 

 

کازان شهر میزبان جام جهانی روسیه 2018

 

همانطور که گفته شد کازان شهری با بناهای تاریخی بسیار از جاهای دیدنی تور روسیه 2018 است و به واسطه تلاقی رودهای ولگا و کازانکا، طبیعتی زیبا دارد.

 

۳۰ خرداد ۹۷ (ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران)


ایران پرتغال در سارانسک

بازی آخر تیم ملی ۵ روز بعد از بازی دوم برگزار می‌شود و با توجه به نتایج بازی‌های قبلی ممکن است تشریفاتی یا خیلی مهم باشد. این بازی بر خلاف دو بازی گذشته در شهری کوچک با جمعیتی ۳۰۰ هزار نفری به نام سارانسک برگزار می‌شود.

 

 

سارانسک میزبان جام جهانی روسیه 2018

 

شهری زیبا با آب و هوایی بسیار مطلوب در دوره‌ی برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸  که با موزه‌ها و کاخ‌های متعددی که در خود دارد، می‌تواند دریچه‌ای برای شناخت فرهنگ و هنر روسیه برای مسافرین محسوب شود.


۴ تیر ۹۷ (ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران)


دیگر میزبانان جام جهانی روسیه 2018


اما جام جهانی تنها برای ایران برگزار نمی‌شود و شهرهای مختلف روسیه باید از۳۲ کشور جهان و تماشاگرانی از تمام جغرافیای زمین پذیرایی کنند. که اگر مایل باشید دیگر بازی‌ها را تماشا کنید و میهمان مراسم دیگر جام‌جهانی روسیه ۲۰۱۸ باشید باید همراه تور روسیه به مقاصد پیش بینی شده برای بازی‌ها سفر کنید.

 

 

مسکو یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018

 


مسکو: بعد از سه شهری که در بخش قبلی معرفی کردیم، جاذبه های گردشگری مسکو این شهر را برای ایرانیان از مهم‌ترین مقاصد در جام جهانی ۲۰۱۸  تبدیل کرده است. زیرا کمپ تیم ملی ایران در این محل واقع می‌شود و دو ورزشگاه موجود در این شهر بیشترین تعداد بازی‌ها در جام را میزبانی می‌کنند.


کالینینگراد: شهری خاص و بندری دور از جغرافیای اصلی روسیه در میان لهستان و لیتوانی. این شهر زیبا از جمله کوچک‌ترین استادیوم‌ها را برای میزبانی تیم‌ها در جام جهانی روسیه 2018 داراست.


نیژنی نووگورود: این شهر از جمله نزدیک‌ترین شهرها به مسکو است و با یک ورزشگاه ۴۵ هزار نفری میزبان بازی‌ها خواهد بود. بعد از تماشای جاذبه های گردشگری سن‌پترزبورگ، دیدن زیبایی‌های نیژنی نووگورود جذاب است.


سامارا: ششمین شهر بزرگ روسیه در جنوب شرقی روسیه که یکی از مناطق بسیار خوش آب و هوای این کشور در ایام تابستان محسوب می‌شود. محلی ایده‌آل برای اجرای مسابقات فوتبال.


ولگوگراد: تزاریتسا، استالین‌گراد و حالا ولگوراد. هر تغییر اسمی در این شهر نشان از واقعه‌ی بزرگ تاریخی دارد که در جای جای این شهر زیبا نمایان است. از زیباترین و پرجاذبه‌ترین شهرهای روسیه که میزبان بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ نیز هست.


روستوف: یکی از شهرهای فوتبالی روسیه که به واسطه حضور سردار آزمون در تیم فوتبال این شهر، در بین ایرانیان بسیار شناخته شده است. این شهر که در کنار رود دن واقع شده با ورزشگاهی ۴۵ هزار نفری میزبان بازی‌ها خواهد بود.

 

 

سوچی ، یکی از شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018

 


سوچی: جنوبی‌ترین شهر میزبان مسابقات در روسیه یکی از زیباترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود. یکی از شهرهای گردشگرپذیر برای تور جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ است. این کشور که پیش‌تر مسابقات المپیک زمستانی را نیز میزبانی کرده بود.


یکاترینبورگ: یکی از مراکز فرهنگی روسیه و چهارمین شهر پرجمعیت این کشور که در دوره‌ی شوروی سابق با نام سوردلوفسک شناخته می‌شد. این شهر نیز با ورزشگاهی ۳۵ هزار نفری که به تازگی مرمت شده، از مسابقات میزبانی خواهد کرد.


معرفی استادیوم های میزبان بازی‌های ایران در جام جهانی روسیه 2018


- ورزشگاه سن‌پترزبورگ یا کرستوفسکی که میزبان اولین بازی تیم ملی در جام جهانی روسیه 2018 محسوب می‌شود، در اختیار تیم زنیت قرار دارد و با توجه به بازسازی صورت گرفته در این ورزشگاه‌، در حال حاضر گنجایش ۶۸ هزار و ۱۳۴ نفر را در خود دارد.

 

 

استادیوم سن پترزبورگ در جام جهانی روسیه 2018

 

با توجه به هزینه یک میلیارد دلاری روسیه برای بازسازی این ورزشگاه، کرستوفسکی به یکی از مدرن‌ترین و البته گران‌ترین ورزشگاه‌های دنیا نیز بدل شده است.


- کازان آرنا دومین میزبان برای تیم ملی خواهد بود. این ورزشگاه تازه تاسیس در سال ۲۰۱۳ کار ساخت خود را به پایان رسانده و با توجه به نوساز بودنش، نیازی به بازسازی برای جام جهانی نداشت. ۴۵ هزار و ۳۷۹ نفر گنجایش کازان آرنا است و قرار است ۶ بازی از مجموع بازی‌های تور جام جهانی در آن برگزار شود.

 

 

استادیوم کازان آرنا در جام جهانی روسیه 2018

 


- سومین ورزشگاهی که ایران قرار است در آن بازی کند با نام موردوویا، هنوز در مراحل آماده سازی قرار دارد. این ورزشگاه ۴۵ هزار و ۱۵ نفر تماشاگر گنجایش خواهد داشت و پس از اتمام بازی‌ها هم‌زمان با تور جام جهانی روسیه  در اختیار تیم این شهر قرار خواهد گرفت.

 

 

ورزشگاه موردوویا میزبان جام جهانی روسیه 2018

 


سفر میان شهرهای میزبان جام جهانی روسیه 2018


به طور کلی برای سفر میان این شهرها در تور جام جهانی ۲۰۱۸ سه راه حل وجود دارد. سفر با هواپیما، سفر جاده‌ای و راه‌آهن. باید در نظر گرفت که مسافت بین بعضی شهرها آنقدر زیاد است که عملا باید با هواپیما به آن‌ها سفر کرد. برای مثال اگر بازی دو تیم در کازان را تماشا کردید و خواستید به کالینینگراد بروید و بازی دیگری را به تماشا بنشینید، راهی به جز سفر با هواپیما نخواهید داشت. اما خوشبختانه با توجه به اینکه کمپ تیم ملی در مسکو واقع است و بسیاری مسافران نیز در آن‌جا سکونت پیدا می‌کنند، شهرهای برگزار کننده بازی‌های تیم ملی به هر سه طریق قابل دسترسی هستند.

 

 

ایران یکی از شرکت کننده های جام جهانی روسیه 2018

 

 

اما مسافران تور جام جهانی روسیه 2018 با توجه به هماهنگی‌های ویژه آژانس مسافرتی مقتدر سیر تابان، با همراهی سرویس‌های جابه‌جایی خط‌هوایی پرواز اصلی به‌صورت کاملا رایگان انجام می‌شود.


انواع بلیط بازی‌های جام جهانی روسیه 2018


جدا از این که قیمت بلیط بازی‌های مختلف در طول تور جام جهانی 2018 برای مراحل مسابقات متفاوت خواهد بود، جایگاه‌های متفاوت بر روی سکوها نیز قیمت‌های مختلفی دارند. به طور کلی بلیط‌های هر ورزشگاه به ۴ دسته تقسیم می‌شوند.

 

 

بلیط جام جهانی روسیه 2018

 

 

دسته اول بلیط‌های گرانقیمتی خواهد بود که بهترین مکان ورزشگاه را شامل می‌شود. دسته آخر ارزان‌ترین بلیط‌های مربوط به هر بازی به شمار می‌روند که تنها به افراد محلی فروخته می‌شوند و دو دسته دیگر جایگاه‌های دیگر ورزشگاه را شامل می‌شوند و قیمتی نزدیک به هم دارند.


هر چه سریع‌تر برنامه سفر با تور جام جهانی روسیه 2018 را بچینید


با توجه به محدود بودن سفرها و بلیط‌ها برای بازی‌های جام جهانی، پیش‌خرید سریع‌تر تور جام جهانی ۲۰۱۸ این بازی‌ها می‌تواند از نظر هزینه بسیار به صرفه‌تر باشد. با نزدیک شدن به این بازی‌ها هزینه رزرو هتل، قیمت بلیط‌ها و بسیاری مسائل دیگر افزایش می‌یابد.

 

 

سفر به روسیه برای جام جهانی 2018

 

پس به فکر سفرهای لحظه آخری نباشید که برای بازی‌های جام‌جهانی از سفر باز نمانید.


باید ها و نبایدها هنگام سفر به روسیه در جام جهانی 2018


بعضی موراد در هنگام سفر به روسیه مهم هستند. برای مثال بهتر است حتما الفبای روسی را یاد بگیرید تا بتوانید تابلوهای راهنما را مطالعه کنید. وقتی به دیدن مراکز مهم گردشگری از جمله کلیساها و اماکن مقدس می‌روید، باید در نظر داشته باشید که رفتار مودبانه‌ای از خود بروز دهید و با لباس مناسب به این اماکن بروید. مراقب باشید از اماکن دولتی عکس نگیرید و همیشه لباس گرم همراه داشته باشید.

 

 

جام جهانی روسیه 2018

 


فراموش نکنید که شما به یکی از زیباترین کشورهای دنیا سفر کرده‌اید. پس جدا از فوتبال، از جاذبه‌های گردشگری روسیه دیدن کنید و از بودن در مناطق زیبای این کشور پهناور لذت حداکثری را ببرید.

 

شرکت‌های هوایی برای سفر به روسیه در جام جهانی 2018


اگر چه در ایام جام جهانی شرکت‌های هوایی بسیاری برای سفر به این کشور برنامه‌ خواهند داشت، اما Nordwind از شناخته شده‌ترین خطوط هوایی از ایران به روسیه برای انتقال مسافران تور جام جهانی روسیه 2018 محسوب می‌شود.

 

 

 خط هوایی جام جهانی روسیه 2018