ارزان‌ترین و راحت‌ترین وسایل نقلیه عمومی در آنتالیا چیست؟

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
ارزان‌ترین و راحت‌ترین وسایل نقلیه عمومی در آنتالیا چیست؟

آنتالیا شهری مدرن با یک سیستم بسیار خوب حمل و نقل شهری است که تا جای ممکن سعی شده با استفاده از سوخت‌های پاک در حرکت باشند. همین از آلودگی صوتی و هوایی این شهر بندری زیبا در ترکیه کاسته است. قبل از اینکه قصد سفر با تور آنتالیا نوروز 97  به این شهر را داشته باشید، بهتر است ابتدا در مورد سیستم حمل و نقل بدانید. پس اگر با تور آنتالیا عازم این شهر زیبا هستید، با ما نگاهی بندازید به انواع مختلف این وسایل نقلیه.

 

چرا به آنتالیا سفر کنیم؟


مسیر فرودگاه تا هتل در آنتالیا


اولین جایی که شما نیاز به یک وسیله نقلیه پیدا می‌کنید فرودگاه است. پیشنهاد ما به شما این خواهد بود که در اولین برخورد خود با شهر با صرف هزینه تاکسی بگیرید تا به راحتی به هتل برسید، مگر اینکه تور شما فکر حمل و نقل شما از فرودگاه را کرده باشد. متاسفانه گرفتن اتوبوس از فرودگاه کار مشکلی‌ست و به هیچ وجه در بدو ورود به شهر توصیه نمی‌شود.نکته حائز اهمیت در مورد کرایه تاکسی در آنتالیا، استفاده حتمی از تاکسی‌متر است و بهتر است در زمان حرکت از فرودگاه، کرایه تقریبا را با راننده طی کنید.

 

گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام

 

 

فرودگاه تا هتل در آنتالیا

 


آنتالیا کارت


برای پرداخت هزینه اکثر وسایل حمل و نقل عمومی همپون اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها، تراموا و غیره ... رانندگان از شما پول یا بلیطی دریافت نمی‌کنند وتنها می‌توان با آنتالیا کارت مبلغ مورد نظر را پرداخت کرد. این کارت‌ها را به دو صورت می‌توان تهیه کرد. ابتدا اینکه آن‌ها را از باجه‌ها یا فروشگاه‌های مختلف در سطح شهر خریداری کرده و حداقل مبلغ ۵ لیر آن را شارژ کنید. راه دیگر نیز خرید آن از طریق سایت a-kent.com و تحویل آن در هتل به محض ورود است. البته خرید دستی کار ساده‌تری است و دردرسری برایش ما ایجاد نخواهد کرد. برای شارژ این کارت‌ها هم می‌توانید از همان فروشگاه‌ها یا اینکه از دستگاه‌های خودپرداز استفاده کنید. برای محل‌هایی که می‌توان هم از پول نقد و هم از کارت استفاده کرد، تخفیفی برای استفاده از کارت در نظر گرفته شده که شکل کلی آن پرداخت ۷.۸ لیر به ازای ۲ لیر است.

 

راهنمای سفر نوروزی به آنتالیا؛ مروارید مدیترانه

 

 

آنتالیا کارت

 


پیشنهاد ما به شما این است که حتما بعد از خرید کارت اپلیکیشن Antalyakart Mobil را نیز بر روی گوشی خود نصب کنید تا از اماکانات آن به بهترین شکل استفاده نمایید.


اتوبوس در آنتالیا


مهم‌ترین سیستم حمل و نقل عمومی ترکیه اتوبوس‌های شهری است که در تمام شهر به صورت بسیار گسترده‌ای ایستگاه دارند. در واقع مهم نیست که شما در کجای شهر قرار دارید و قرار است به کجا بروید، کافی است که به نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس رفته، سوار شوید و از راننده در مورد مقصد سوال کنید تا او شما را راهنمایی کند. دقیقا به همین سادگی به تمامی مراکز خرید و محل‌های دیدنی شهر دسترسی خواهید داشت. با توجه به اینکه آنتالیا مراکز رایگان زیادی برای گردش و تفریح دارد، چه بهتر که از ارزان‌ترین سیستم حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد استفاده کنید.

 

راهنمای سفر ۴ روزه به آنتالیا، شهر تفریح و خوشگذرانی

 

 

اتوبوس در آنتالیا

 


برای اینکه کاملا به ایستگاه‌ها و رفت و آمد درون شهری خطوط اتوبوس آشنایی پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما به این لینک رفته و مسیرها را نگاهی بندازید. تصویر زیر نیز نمایی کامل از تمام ایستگاه‌ها اعم از اتوبوس‌های معمولی و برقی را نشان می‌دهد.


تراموا در آنتالیا


بر خلاف ترامواهای خاص و کلاسیک استانبول، اینجا شمایل این اتوبوس‌های برقی بسیار مدرن و زیباست اما تنها محدود به چند مسیر خاص و توریستی شهر می‌شود. عموما اگر بخواهید از برخی مراکز گردشگرپذیر به جای دیگری از این دست بروید، ترامواها بهترین راه ممکن برای شما خواهند بود.

 

۱۰ تفریح خاص که در آنتالیا می‌توانید انجام بدهید

 

 

تراموا در آنتالیا

 


در زیر می‌توانید نقشه‌ای کلی از مسیر اصلی را دیده و این لینک را نیز برای ساعت حرکت آن‌ها مرور کنید.


دالموس سواری در آنتالیا


دالموس‌ها ساختاری کاملا شبیه به مینی‌بوس‌های قدیمی تهران دارند با این تفاوت که ماشین‌های امروزی و بسیار راحت هستند. دالموس یکی از راه‌های خوب برای سفرهای درون شهری و سر زدن به حاشیه شهر به حساب می‌آید و در نهایت از اتوبوس‌ها خیلی گران‌تر نخواهد بود.

 

 

دالموس سواری در آنتالیا

 


تاکسی های آنتالیا


گران‌ترین حالت سفر در شهر، تاکسی‌ها هستند. ماشین‌های زرد رنگی که در سطح شهر تردد دارند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را متوقف کرده و سوارشان شوید. دوباره تاکید داریم که حتما از روشن بودن تاکسیمتر در هنگام استفاد هاز تاکسی‌ها مطمئن شوید، و بهتر است با استفاده از نقشه آنلاین مسیر حرکت آن‌ها را نیز ارزیابی کنید تا مسیر خیلی طولانی را برای شما انتخاب نکنند. نکته مهم اینکه هزینه این تاکسی‌ها از نیمه شب تا ۶ صبح یک و نیم برابر می‌شود، پس در هنگام رفت و آمد به فرودگاه در سفر با تور آنتالیا نوروز 97  در برنامه ریزی رفت و آمد خود، به این نکته توجه داشته باشید.

 

 

تاکسی های آنتالیا

 


دوچرخه‌های برقی در آنتالیا


آخرین پشینهاد ما کمی جنبه تفریحی دارد. چند وقتی می‌شود که شهرداری آنتالیا در چندین بخش از شهر دوچرخه‌های برقی تدارک دیده تا شهروندان و مسافرین بتوانند از آنها استفاده کنند. اگر چه تعداد آن‌ها کم است، اما اگر شانس با شما یاری کرد حتما آن‌ها را در اختیار گرفته و با خیالی راحت به گشت و گذار در بخش‌های شهر بپردازید. این سرویس‌ها به صورت شبانه‌روزی و به صورت خودکار فعال هستند.

 

 

دوچرخه‌های برقی در آنتالیا

 

۰۴ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران