۸ تفریح هیجان‌انگیز که در صحراگردی دبی باید انجام دهید

جاذبه‌های گردشگری دبی
۸ تفریح هیجان‌انگیز که در صحراگردی دبی باید انجام دهید

با تور دبی به شهری می‌روید که اطرافش پر از صحراهایی هستند ناب برای رفتن و ماندن و تفریح کردن. این صحراها یکی از اصلی‌ترین مقصدهای گردشگران است. که در فستیوال‌های دبی هم همیشه برای آن برنامه‌ی ویژه پیش‌بینی شده است. صحراهایی خنک، در شب و گرم، در روز که یادآور بادیه‌نشینی و زندگی نسل‌های پیشین مردم عرب زبان‌ است.

اگر به صحراگردی علاقه‌مندید و نیز آماده‌ی سفر به دبی هستید، بدانید؛ در این شهر تورهای فراوانی وجود دارد که از چند ساعت تا چند روز شما را به صحراگردی می‌برند.

 

۱-  بر روی شن‌های نرم سافاری کنید
در ماشین‌های شاسی بلند بنشینید، کمربندتان را محکم ببندید و آماده شوید برای یک تفریح فوق‌العاده هیجان‌انگیز. بالا و پایین رفتن‌ با سرعت زیاد ماشین از روی شن‌های نرم کویر و صحرا.

 

 

سافاری در صحرای دبی

 

 

در همه‌ی صحراهای دبی معمولا این تفریح برگزار می‌شود و بهترین موقع انجام آن نیز هنگام غروب آفتاب است. چرا که در این هنگام هوای صحرا رو به خنکی می‌رود و نیز شما ضمن انجام یک تفریح هیجان‌انگیز، یک منظره‌ی دل‌انگیز از غروب آفتاب نیز پیش‌رویتان خواهید داشت.

 


۲- موتورهای چهارچرخ سوار شوید و صحرا را کشف کنید
با اجاره کردن این موتورها می‌توانید تنهایی یا دو ترک سوار موتور شوید و صحرا را درحالیکه خودتان دارید رانندگی می‌کنید از نو کشف کنید.

 

 

موتورسواری در صحراهای دبی

 

 

رانندگی این موتورها زیاد کار سختی نیست و مهارت خاصی نمی‌خواهد اما هنگامیکه این کار را انجام می‌دهید لطفا نکات ایمنی را هم رعایت کنید تا خدایی ناکرده آسیبی بهتان وارد نشود.

 


۳- روی شن‌ها اسکی کنید و لذت ببرید
تا پیش از این شاید امکان اسکی کردن را فقط روی زمینی پوشیده از برف یا چمن می‌دانستید اما حالا وقت آن رسیده است که روی شن‌های نرم هم با سرعت اسکی کنید و لذت ببرید.

 

 

اسکی روی شن در صحراهای دبی

 

 

خوبی اسکی کردن روی شن نسبت به برف و چمن آن است که زیاد مهارت خاصی نمی‌خواهد و اگر زمین بخورید شن‌های نرم نمی‌گذارند آسیب خاصی به شما وارد شود.

 


۴- شترسواری کنید و تجربه‌ی سفرهای بادیه نشینان را به دست بیاورید
از هیبت بزرگ این حیوان نترسید، روی کوهانش بنشینید و صحرا را بگردید. به خودتان اجازه بدهید از ارتفاع، چشم‌اندازی از صحرا داشته باشید درحالیکه دارید آن را سیر می‌کنید.

 

 

شترسواری در صحراهای دبی

 

 

در اغلب صحراهای دبی افرادی هستند که چندین شتر دارند و برای صحراگردی کاروانی از آنها را پشت هم قطار می‌کنند.

 

۵- ماشین‌های چهارچرخه سوار شوید و در دل صحرا رانندگی کنید
ماشین‌های چهار چرخه‌ای که در صحراهای دبی وجود دارند را کرایه کنید و خودتان بزنید به دل صحرا. از خشکی‌ها رد شوید و تا محدوده‌ای که می‌توانید دور شوید و از بودن در صحرا و کشف کردنش لذت ببرید.

 

 

ماشین‌سواری در صحراهای دبی

 


۶- شب را در بادیه بمانید و تفریح کنید
همه‌ی صحراهای دبی چادرها و کمپ‌هایی دارند برای افرادی که تصمیم دارند شب را در این صحراها بمانند و بخوابند. در این چادرها مثل همه‌ی برنامه‌های سفر لاکچری به دبی از امکانات و خدمات لاکچری و لوکس به افراد ارائه می‌شود تا امکانات و خدمات معمولی.

 

 

اقامتگاه لوکس در صحراهای دبی

 

 

پیشنهاد ما به شما این است که حداقل یک شب از عمرتان را در صحرا بخوابید تا بتوانید ستاره‌های آسمان را که در صحراها انگار پر نورتر و نزدیک‌تر به زمین هستند ببینید و یک صبح از زندگی‌تان را با دیدن طلوع خورشید بر روی خاک‌ها آغاز کنید. در این کمپ‌ها معمولا شب‌ها مراسم دورهمی و رقص‌ها و بزم‎ها برپاست که شرکت کردن در آنها خالی از لطف نیست و خودش یک تجربه‌ی بی‌نظیر است.

 


۷- با بالن به فراز صحرا بروید و چون پرندگان آن را نظاره کنید
تورهای صحراگردی فراوانی در دبی وجود دارند که شما را صبح زود و هنگام طلوع آفتاب سوار بر بالن به تماشای صحرا می‌برند که شما علاوه بر صحرا لذت دیدن دبی از فراز آسمان را تجربه می‌کنید.

 

 

بالن‌سواری بر فراز صحراهای دبی

 

 

در این تورها شما این شانس را دارید که چون یک عقاب از بالا به صحرا نگاه کنید درحالیکه خورشید دارد طلوع می‌کند و روی آن رنگ می‌اندازد. در این تجربه‌ی هیجان‌انگیز شما با پرندگان شکاری هم داستان می‌شوید. چرا که در آن ساعات آنها نیز در کنار شما مشغول پروازند.

 


۸- بدن‌تان را نشان‌دار سفر و صحرا کنید
اگر اهل تتو و خالکوبی هستید بدن‌تان را به دست هنرمندان این صحراها بسپارید که با حنا رویش طرح‌های زیبا بکشند. اگر هم اهل خالکوبی نیستید باز هم پیشنهاد ما به شما این است که این کار را انجام بدهید. چرا که این حناها و طرح‌ها بعد از چند بار حمام رفتن کاملا از بدن شما پاک می‌شوند و هیچگاه تا پایان عمر همراه شما نمی‌مانند، اما خاطره و تجربه‌ی آن تا همیشه به‌یادتان می‌ماند!

 

 

طراحی تتوی عربی در صحراهای دبی

۲۰ آبان ۱۳۹۶

نظرات کاربران