در استانبول اگر خرید هم ندارید این پاساژها را از دست ندهید!

جاذبه‌های گردشگری استانبول
در استانبول اگر خرید هم ندارید این پاساژها را از دست ندهید!

در  تور استانبول  و سفر به این شهر مدرن و رنگارنگ کشور ترکیه در کنار بازدید از جاذبه‌های گردشگری طبیعی و مصنوعی‌، به هیچ وجه خرید کردن را فراموش نکنید. مطمئن باشد از اینکه بخشی از زمان خود را صرف خرید کنید بعدا پشیمان نخواهید شد. خرید در این شهر که پر است از مراکزخرید درجه یک و بازارهای سنتی سرپوشیده‌ی زیبا می‌تواند به یکی از خاطره‌انگیزترین بخش‌های سفر شما تبدیل شود. همان‌طور که پیش از این هم با  برترین مراکز خرید استانبول  آشنا شدید این‌بار هم با ما همراه باشید تا دیگر مراکز خرید را به‌خوبی بشناید:


نکاتی که بهتر است پیش از خرید در استانبول در نظر داشته باشید


۱- حتما آدرس دقیق مراکز خرید و راه‌هایی دستیابی به آنها را باتوجه به مکانی که در آن اقامت دارید بدانید. وقت شما نباید صرف پرسه‌زنی طولانی برای پیدا کردن آدرس صرف شود. به همین منظور ما در این مقاله آدرس دقیق هر مراکز خرید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

 

 

خرید در استانبول

 


۲- پیش از رفتن به مرکز خرید‌ها، از طریق وب‌سایتی که دارند به نقشه‌ی طبقات و راهنمای مغازه‌های آنها نگاهی بیندازید. هنگام خرید شما نباید سرگردان طبقات مختلف باشید تا انرژی و وقت‌تان بیهوده مصرف و خُلق‌تان تنگ شود. شما باید دقیق بدانید برای آنچه می‌خواهید به کدام طبقات مراجعه کنید. به همین منظور ما در این مقاله وب‌سایت مراکز خرید را نیز در اختیار شما قرار خواهیم داد.


مراکز خرید استانبول


۱- استانبول مال
تقریبا تمامی برندهای معتبر دنیا و برندهای ترکیه‌ای در این مرکزخرید شعبه‌ای دارند و تقریبا هر چیز که شما در طلب آن باشید در اینجا یافت می‌شود. از لباس، کیف و کفش، لوازم ورزشی و اسباب بازی گرفته تا لوازم صوتی‌تصویری و برقی. این مرکزخرید به گونه‌ای طراحی و ساخته شده است که شما در طول زمانی که به آنجا می‌روید و خرید می‌کنید نگران هیچ چیز نشوید.

 

 

استانبول مال

 

 

برای مثال اگر در طول خرید گرسنه شدید و یا فشارتان افتاد اصلا نگران نباشید. چرا که در طبقه‌ی سوم این مرکزخرید بهترین رستوران‌ها و فست‌فودها و کافه‌ها انتظار شما را می‌کشند. از آربی و مک‌دونالد و کی‌اف‌سی گرفته تا غذاهای مخصوص ترکی و قهوه‌های ترک درجه یک.

 

 

استانبول مال

 

 

یا اگر با کودکان‌تان به خرید رفته‌اید نگران غر زدن‌ آنها نباشید. طبقه‌ی همکف این مرکزخرید یکی از بزرگترین شهربازی‌های سرپوشیده‌ی ترکیه را دارد. موی‌پارک (Moipark) در زمینی به مساحت ۱۲هزار متر مربع، طیف وسیعی از دستگاه‌های بازی را  برای کودکان فراهم آورده است تا آنها اوقات شاد و مهیجی را در طول خرید شما پشت‌سر بگذارند.

 

 

موی‌پارک در استانبول مال

 

 

امکانات این مرکزخرید اما فقط به مغازه‌ها و شهربازی و رستوران‌ها و کافه‌ها محدود نمی‌شود. این مرکزخرید بزرگترین مرکز سینمایی ترکیه را با مجموع ۱۶ سالن تئاتری و سینمایی دارا است. بنابراین اگر در طول سفرتان به استانبول هوس کردید بروید سینما و یک فیلم ترکیه‌ای ببینید بهترین کار این است این امر را به روزی موکول کنید که قصد دارید برای خرید به این مرکزخرید بروید.

 

 

سینمای استانبول مال


آدرس: ترکیه، استانبول، بشکشهیر، محبوتبی، بولوار سلیمان دمیرل
وب‌سایت: www.mallofistanbul.com

۲- استانبول ساپایر
در مرکز بخش تجاری لونت، بلندترین برج شهر، آسمان خراش ساپایر قرار دارد که فقط به مرکزخرید لاکچری‌اش محدود نمی‌شود بلکه شامل واحدهای لوکس تجاری و مسکونی نیز است.

 

 

مرکز خرید ساپایر در استانبول

 

 

این مرکزخرید علاوه بر دارا بودن شعبه‌های مختلف برندهای درجه یک دنیا در مد و فشن، امکانی خاص را برای بازدیدکنندگانش فراهم می‌آورد و آن اینکه شما در این مرکز خرید قادر خواهید بود تمام شهر استانبول را از ارتفاع ۲۳۶ متری و با زاویه‌ی ۳۶۰ درجه تماشا کنید.

 

 

مرکز خرید ساپایر در استانبول

 

 

از دیگر امکانات ویژه‌ی این مرکز خرید می‌توان به شبیه‌ساز پرواز هوایی اشاره کرد که شما می‌توانید با کیفیت ۴ بعدی، درون یک بالگرد،  آسمان استانبول را پرواز کنید و شهر را ببینید.


آدرس: ترکیه، استانبول، لونت، خیابان اسکی بویوک دره شماره ۱، امینیِتولری
وب‌سایت: www.istanbulsapphire.com


۳- مرکزخرید آکمِرکز
این مرکزخرید که در سال ۱۹۹۳ افتتاح شده است و در سال ۱۹۹۶ جایزه‌ی بهترین طراحی و معماری ترکیه را برده است. 

 

 

مرکز خرید آکمرکز در استانبول

 

 

این مرکزخرید یکی از قدیمی‌ترین و پر رفت‌وآمدترین مرکزخریدهای ترکیه به حساب می‌آید. به طوری‌که طبق آمار در روزهای تعطیل به طور میانگین پذیرای پانصد هزار نفر است.

 

 

 

مرکز خرید آکمرکز در استانبول

 

 

در این مرکزخرید علاوه بر آنکه می‌توانید اجناس لوکس پیدا کنید، می‌توانید اجناس مرغوب را نیز با قیمت‌های مناسب پیدا کنید. این مرکز خرید همچنین مغازه‌های زیورآلات فروشی معروفی دارد.

 

آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه‌ی بکیشتاش، مرکز خرید آکمِرکز
وب‌سایت: www.akmerkez.com

 


۴- مرکزخرید اوت لِت اُپتیموم
مرکزی خریدی در ۵ طبقه و با معماری مدرن و چشم‌نواز. پنجره‌های این مرکزخرید از پنل‌های آهنی تشکیل شده‌ است و این امکان وجود دارد که هر فصل آنها را عوض کنند و نمای جدیدی به این مرکزخرید ببخشند.

 

 

مرکز خرید اپتیوم در استانبول

 

امتیاز ویژه‌ی این مرکزخرید برای بازدید کنندگانش، زمین بزرگ پاتیناژ و سالن سینمای مدرن است. علاوه بر این امکانات، جنس‌های مرغوب زیادی با قیمت ارزان در این مرکزخرید پیدا می‌شود.


آدرس: ترکیه، استانبول، بخش آسیایی استانبول، محله‌ی اتاسیر
وب‌سایت: www.optimumoutlet.com

۵- مرکزخرید ویاپورت مارینا
این مرکزخرید در دل یک مرکز تفریحی ساحلی قرار دارد و شما با عزیمت به آنجا برای خرید، قادر خواهید بود از امکانات تفریحی آنجا نیز استفاده کنید.

 

 

مرکز خرید مارینا در استانبول

 

 

این مرکزخرید ۱۵۴ فروشگاه دارد که بهترین برندهای پوشاک ترکی و جهان را به فروش می‌رسانند و بزرگترین تونل آکواریوم ترکیه را نیز در دل خود جای داده است.

 

 

مرکز خرید مارینا در استانبول

 

 

اگر به این مرکز خرید رفتید، بسته به فصلی که به آنجا رفته‌اید، نوشیدن کافه‌های داغ و یا گلاسه‌های خنک را فراموش نکنید.

 

آدرس: ترکیه، استانبول، توزلا، خیابان بالیکجیلار شماره ۲۰، محله جامی
وب‌سایت:  www.viaportmarina.com

 

۶- مرکزخرید کانیون
مرکزخریدی که در سال ۲۰۰۶ افتتاح شده است و همواره به خاطر معماری منحصر به فردش مورد توجه است. سینمای کروی شکل این مرکزخرید دائما فیلم‌های روز دنیا را به نمایش می‌گذارد.

 

 

مرکز خرید کانیون در استانبول

 

 

شما در این مرکزخرید قادر خواهید بود که پوشاک مارک‌دار را با قیمت ارزان بخرید، چرا که در این مرکز خرید لباس‌ها زیاد به حراج گذاشته می‌شوند.

 

 

مرکز خرید کانیون در استانبول

 

 

آدرس: ترکیه، استانبول، لونت، خیابان بویوک دره، مرکزخرید کانیون
وب‌سایت: www.kanyon.com

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

نظرات کاربران