تور گرجستان نوروز 1401

درباره تور گرجستان نوروز 1401

تور گرجستان نوروز 1401

گرجستان کشوری است که مردمانش، خود نیز نوروز را جشن می‌گیرند. در این ایام که آب و هوای این کشور آسیایی-اروپایی به یکی از بهترین شکل‌ها خود در می‌آید و طبیعت فوق‌العاده گرجستان جانی دوباره می‌گیرد، وجود جشن‌ها و مراسمات مختلفی که به پاس نوروز برگزار می‌شود می‌تواند خاطره‌ای فوق‌العاده از تور گرجستان نوروز 1401 برایتان رقم بزند.

چرا نوروز به گرجستان سفر کنیم؟


تور نوروز گرجستان شما را به نقطه‌ای از جهان می‌برد که به واسطه قرار گرفتن بین آسیا و اروپا، و همچنین مناطق مختلف آب و هوایی، گونه‌های مختلف گیاهی، وجود غارها، آبشارها و دریاچه‌های بزرگ و در کل جاذبه‌های گردشگری گرجستان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری دنیا است.

 

 

 

 

گرجی‌ها مانند ما ایرانی‌ها نوروز باستانی را جشن می‌گیرند بنابراین تمام رسوم آن را از جمله چیدن هفت‌سین، جشن و پایکوبی و دید و بازدید به جا می‌آورند. حتی اولین روز فروردین نیز تعطیل رسمی در این کشور اعلام می‌شود. پس چه بهتر که اگر قرار است نوروز به کشوری زیبا با جاذبه‌های دیدنی بکر و بی‌نظیر بروید، با تور گرجستان نوروز 1401 به محلی بروید که خود آن‌ها نیز عید را جشن می‌گیرند.

 

بهترین زمان خرید تور گرجستان نوروز 99

به‌طور طبیعی از هفته‌ی پایانی اسفند سفرهای نوروزی به گرجستان شروع می‌شود و بسیاری از ایرانی‌ها از آن زمان برای سفر برنامه‌ریزی می‌کنند به همین دلیل از ۲۷ تا هفته‌ی اول فروردین، بهترین زمان سفر و پرطرفدارترین تاریخ‌های شروع سفر با تور نوروز گرجستان خریداری می‌شود. البته استقبال از سفر به گرجستان آنقدر زیاد است که به‌طور مداوم تورهای جدید برای حضور علاقمندان برنامه‌ریزی می‌شود. اما واقعیت این است که اقامت در بهترین هتل‌ها، پرواز در ساعت مناسب با خطوط‌هوایی خوب به‌سرعت تکمیل می‌شود و هرچه به زمان برگزاری تورها در نوروز نزدیک‌‌تر می‌شویم، فراهم آوردن این امکانات در برنامه‌ریزی تورها سخت و یا غیرممکن می‌شود.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم برای سفری خاطره‌انگیز با بهترین امکانات و مناسب‌ترین قیمت، در اولین فرصت نسبت به خرید تور نوروز گرجستان ۱۴۰۱ اقدام کنید. البته اصلا نگران خرید و برنامه‌ریزی برای این سفر نباشید. چون برای آرامش شما، هرزمان که تصمیم به سفر به ارمنستان بگیرید خیلی ساده می‌توانید با برنامه‌های تور گرجستان نوروز همراه شوید.

 

بهترین تاریخ شروع سفر نوروزی به گرجستان:

  • ۲۷ اسفند تا ۴ فروردین: بهترین زمان حضور در تور گرجستان ۱۴۰۱ است. این زمان پرطرفدارترین تاریخ برای حضور در گرجستان و اقامت در بهترین هتل، با بهترین امکانات و برنامه‌های جذاب است. برنامه‌های تور در این تاریخ‌ها به‌سرعت تکمیل می‌شود و برای حضور در این تورها پیشنهاد می‌کنیم قبل از نیمه‌ی اسفندماه نسبت به خرید تور نوروز گرجستان 1401 اقدام کنید، البته در نظر داشته باشید؛  تور گرجستان نوروز در تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند و ۱ و ۲ فروردین کمی گران‌تر از بقیه‌ی تاریخ‌ها است.
  • ۵ فروردین: مرحله‌ی بعدی خرید مسافران گرجستان است که معمولا علاقمند هستند که پس از برگزاری مراسم تحویل سال سفر کنند. به‌این منظور هم برای حضور در تور گرجستان نوروز 1401 می‌بایست در هفته‌ی اول تعطیلات نسبت به خرید اقدام کنند و هفته‌ی بعد از تعطیلات رسمی را در مسافرت بگذارنند.
  •  ۹ فروردین: در این زمان، مسافران کمتری همراه تور تور نوروز گرجستان ۱۴۰۱ می‌شوند، چون هم به پایان تعطیلات رسمی و هم آغاز فعالیت مدارس نزدیک است. با این‌حال مشتاقان به سفر هم می‌توانند در این تاریخ با قیمتی کمی ارزان‌تر از تورهای ابتدایی همراه برنامه‌های سفر شوند و نسبت به خرید تور اقدام کنند.

 

آب و هوای گرجستان


وقتی با تور گرجستان سفر می‌کنید، می‌بینید آب و هوای اینجا در بهار مرطوب و معتدل بوده و بسیار دلچسب و زیبا است به طوری که خود گرجی‌ها بهار را بهترین زمان سفر به کشورشان می‌دانند. اگر چه بخش‌های مختلف این کشور و آب و هوایی متفاوت به خود می‌بیند، با این حال بهار می‌توان سرزندگی و نوزایی را در هوا و طبیعت این کشور به خوبی در تور نوروز گرجستان ۱۴۰۱ درک کرد و از آن لذت برد. بهترین زمان است که از ۱۰ تفریح‌ رایگان تفلیس لذت ببرید.

 

 

گرجستان

 


فستیوال‌ها و برنامه‌ها  ویژه در زمان نوروز در گرجستان


شاید همانطور که گفته شد خود نوروز مهم‌ترین فستیوال تور گرجستان نوروز باشد. در همه‌ جای این کشور می‌توانید سفره‌های هفت‌سین را ببینید، موسیقی‌ها را بشنوید و مردم را ببینید که با رویی خوش به پیشواز میهمانان می‌روند. جشن‌ها و برنامه‌های موسیقیایی بسیاری در زمان تور گرجستان نوروز ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که می‌توانید به دیدن آن‌ها رفته و شب‌هایی پرخاطره را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. اگر در این مدت در پایتخت اقامت دارید که حتما به فستیوال‌های تفلیس هم سر بزنید و برای خرید سوغاتی نگاهی هم به مراکز خرید تفلیس بیاندازید.

 

 

 

فستیوال‌های نوروزی در گرجستان

 

 

غذا و خوراکی‌های گرجستان

بهشت علاقمندان به گوشت همین‌جاست، به دنیایی پر از خوشمزه‌های گوشتی می‌رسید که در هر لحظه و هر زمان می‌توانید با بهترین طعم نوش جان کنید. گرجستان جایی است که غذا، یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن است و معمولا شکم گردی در تفلیس همیشه جذاب است. در هر کوچه و خیابان، در هر کافه و رستوران که می‌روید به غیر از بوی خوش غذاهای سنتی، عطر و طعم نان‌های سنتی است  که شما را شیفته می‌کند.

 

 

غذا و خوراکی‌های گرجستان

 

 

نان علاوه بر شکل‌های متفاوت طعم‌های منحصر به فردی هم در گرجستان دارد، خاچاپوری همانطور که نام نانی محلی است، اما در عین حال خود یک وعده‌ی کامل صبحانه است. در کافه‌ها و رستوران‌های تفلیس مدل‌های مختلفی از خاچاپوری را سرو می‌کنند. یکی از انواع پر طرفدار خاچاپوری، آجارا خاچاپوری است که در آخرین لحظات قبل از سرو به آن تخم مرغ هم اضافه می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم این صبحانه‌ی خوشمزه را با قهوه‌ی گرجی میل و صبح دل‌انگیزی را در سفر شروع کنید.

 

پروازهای گرجستان


خطوط هوایی امارات، قشم‌ایر و زاگرس از مهم‌ترین شرکت‌هایی هستند که مسافران ایرانی را در ایام عید به تور نوروز گرجستان 1401 می‌رسانند.

 

 

خط‌هوایی قشم‌ایر برای سفر به گرجستان

 

مدارک مورد نیاز برای سفر نوروزی به گرجستان

برای سفر با تور نوروز گرجستان نیازی به دریافت ویزای ورود به این کشور نیست، اما مسافران این کشور باید اصل گذرنامه‌ی خود را که تا ۶ماه اعتبار داشته باشد، همراه خود ببرند.