معرفی ۵ مسیر پیاده‌روی فوق‌العاده برای عاشقان طبیعت پوکت

جاذبه‌های گردشگری پوکت
معرفی ۵ مسیر پیاده‌روی فوق‌العاده برای عاشقان طبیعت پوکت

طبیعت پوکت با طرح دریا و نقش زیبای جنگل‌ها و مناظر زیبا آراسته شده است. چندین آبشار زیبا، برکه و خلاصه مناطق زیادی در این جنگل‌های بارانی وجود دارد که می‌تواند دلیل جذابی برای رفتن به خلاف جهت دریا در این مقصد گردشگری ساحلی باشد. این یعنی در سفرتان با تور تایلند چندین مسیر خوب برای پیاده‌روی و طبیعت گردی در پوکت وجود دارد که ما در این مقاله قصد داریم، شما را با ۵ مورد از بهترین‌ها آشنا کنیم.

 


۱. آبشار Kathu


وقتی به شما بگویند در پایان مسیری قرار است یک آبشار بسیار زیبا در منطقه‌ای فوق‌العاده دیدنی را شاهد باشید، مسلما انرژی گرفته و پا در این راه می‌گذارید. اما مسیر رسیدن به آبشار Kathu تنها برای دیدن آن نیست و خود این راه نیز جذابیت‌های بیشماری دارد و مهم‌ترینشان جنگل فوق‌العاده‌ای است که در آن واقع شده.

 

 

۶ دلیل برای سفری جذاب به پوکت

 


شنیدن صدای رود و آبشار در میان هیاهوی پرندگان در جنگلی زیبا، یک ملودی آرامش بخش در پس‌زمینه این گردش چند ساعته خواهد بود و خود آبشار نیز بی‌نهایت زیبا در مکانی رویایی است. یکی از خوبی‌های این مسیر، معروفیت آن و وجود دکه‌های کوچک فروش آب و خوراکی‌های کوچک در میانه‌ی راه است. نهار را هم می‌توانید در رستوران پای لین کمی دیرتر اما بعد از گردش خود میل کنید.

 

kathu-waterfall

 


۲. پارک ملی Khao Sok


این پارک ملی، از بهترین نقاط کل پوکت برای پیاده روی محسوب می‌شود. جنگل بارانی بسیار زیبا، چند رودخانه، یک برکه‌ی آبی شگفت انگیز و تپه‌های سنگ آهکی که قدم زدن در میانشان، شما را عاشق این بخش دنیا خواهد کرد.
وقتی به این بهشت کوچک پا می‌‌گذارید، در مسیر چندین غار زیبا، آبگیرهای دیدنی برای شنا، دشت‌های بابمو و انواع درخت‌ها را مشاهده خواهید کرد. اگر شانس با شما یار باشد شاید گل‌های رافلسیا را نیز مشاهده کنید، بزرگ‌ترین گل‌های دنیا. حتما قبل از عازم شدن، لباس شنای خود را بردارید، چون موقعیت برای آبتنی فراهم خواهد آمد. یک تور خوب را هم برای این مسیر انتخاب کنید، خوشبختانه شرکت‌های محلی خوبی وجود دارند که شما را به گردش در این پارک ملی خواهند برد.

 

khao-sok

 


۳. بودای بزرگ


یکی از نقاط حائز اهمیت از نظر بودایی‌ها و از جمله مقدس‌ترین نقاط این منطقه برای مردم تایلند، تندیس بودای بزرگ خواهد بود که در نقطه‌ای بلند مرتبه در تپه‌ای مشرف به دریا ساخته شده است.

 

 

معبدهای مشهور پوکت که در سفر به این شهر باید از آنها بازدید کنید

 


پیاده‌روی شما برای رسیدن به این نقطه از ساحل کارون آغاز می‌شود و با گذشتن از چند مزرعه و رسیدن به مسیری تقریبا باریک که شما را به معبد می‌رسند، راه خود را ادامه و پایان خواهید داد. مسیر پیاده‌روی به واسه باغات انگور بسیار جذاب و دیدنی است، اما در مقایسه با چیزی که در بالاترین نقطه و از کنار مجسم بودا مشاهده خواهید کرد، قابل مقایسه نیست. یک منظره باور نکردنی از شهر و دریای پیش رو. سعی کنید گردشی را برای رفتن انتخاب کنیدکه شما را حول و حوش ساعت ۶ و نیم عصر به بالاترین نقطه برساند، تا بتوانید غروب فوق‌العاده‌ی آن را به چشم ببینید.

 

big-buddah

 


۴. آبشار Bang Pae


این آبشار یکی از محبوب‌ترین نقاط طبیعی در دل جنگل‌های بارانی پوکت است که تعداد زیادی گردشگر و حتی محلی‌ها برای دیدن و آبتنی در آب‌هایش به صورت سالانه به آن مراجعه می‌کنند.
مسیر رسیدن به این آبشار بسیار ساده و درعین حال زیباست که باعث می‌شود همه‌ی اعضای خانواده بتوانند از آن دیدن کنند. البته با توجه به اینکه این آبشار بخشی از پارک ملی محسوب می‌شود، باید ۴۰۰ بات بابت ورودی بپردازید. فراموش نکنید که در رستوران دریایی نزدیک به این آبشار، نهار را میل کنید. یکی از بهترین نقاط پوکت برای صرف غذا در طبیعتی فوق‌العاده.

 

 bang-pae

 


۵. از پاتونگ به ساحل بهشت


ساحل بهشت یکی از زیباترین سواحل پوکت محسوب می‌شود. اما رسیدن به آب‌های کریستالی آن از جنگلی زیبا می‌گذرد که خود بخشی از جذابیت این راه محسوب می‌شود.
این پیاده‌روی تنها ۴ کیلومتر به طول می‌انجامد، پس در سفرتان با تور پوکت همه‌ی اعضای خانواده می‌توانند برای یک پیک‌نیک عالی در ساحلی آرام و دوست داشتنی خود را آماده کنند. آب این ساحل نیز برای شنا عالی است، شفاف، خنک و آرام.

 

paradise-beach

۱۱ شهریور ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: