آشنایی با شرایط آب و هوایی دبی

جاذبه‌های گردشگری دبی
آشنایی با شرایط آب و هوایی دبی

پیشنهاد می‌کنیم قبل از راهی شدن به سفری که مدت‌ها در آرزوی آن هستید حتما شرایط آب و هوایی آن را به دقت دنبال کنید. توجه داشته باشید که آشنایی با دما و شرایط اب و هوایی مقصد گردشگری تاثیر به سزایی در کیفیت سفر شما خواهد داشت. چرا که متناسب با آن می‌توانید تفریحاتی که قصد شرکت در آن‌ها دارید را برنامه‌ریزی کنید. همچنین در بستن چمدان خود می‌توانید با آگاهی بیشتری لوازم ضروری سفر را با خود به همراه داشته باشید. به عنوان مثال اگر به یک شهر ساحلی در فصل گرم سال سفر می‌کنید بهتر است تا لوازم شنا را با خود به همراه داشته باشید. همچنین اگر به یک مکان با شرایط دمایی سرد سفر می‌کنید بهتر است تا قرار دادن لباس‌های گرم در چمدان را فراموش نکنید. تور دبی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و توریست‌ها بهتر است قبل از رزرو تور خود از شرایط آب و هوایی آن مطلع شوند. لذا در این مقاله به بررسی دمای دبی در فصل‌های مختلف سال و در نهایت بهترین زمان سفر به آن پرداخته‌ایم.

 

شرایط کلی آب و هوای دبی

در حالت کلی دبی آب و هوای گرم بیابانی دارد. این مقصد توریستی دو فصل مجزا دارد یعنی زمستان و تابستان را دارا است. به این معنا که فصل‌های پاییز و بهار در دبی معنایی ندارند. فصل تابستان در دبی از آخرین هفته آوریل آغاز می‌شود و تقریبا تا هفته اول اکتبر ادامه می‌یابد. این فصل معمولا با هوای بسیار گرم، بادهای گرم و رطوبت زیاد همراه می‌باشد. به دلیل نزدیکی شهر به دریا، دمای هوای دبی در تابستان در مقایسه با شهرهای دیگر خلیج فارس مانند کویت و ریاض کمی ملایم‌تر است. با این حال، شهر دارای رطوبت بالایی است که می‌تواند هوا را در تابستان برای برخی افراد ناخوشایند کند.

بارندگی در طول ماه‌های تابستان کم بوده و وزش باد باعث می‌شود که طوفان‌های گرد و غبار مکرر در آن ایجاد شوند. دما در ساعات روز در فصل تابستان دبی از ۳۸ درجه سانتیگراد (۱۰۰ درجه فارنهایت) بالاتر بوده و در طول شب تا حدود ۲۶ درجه سانتیگراد (۷۹ درجه فارنهایت) کاهش می‌یابد.

همان طور که گفته شد دومین فصلی که در دبی می‌توان تجربه کرد، زمستان است. زمستان در دبی از آخرین هفته اکتبر آغاز می‌شود و تا اوایل آوریل ادامه دارد. فصل زمستان خوشایندترین آب و هوا را دارد و برای فعالیت در فضای باز ایده‌آل است. بیشترین بارندگی در این فصل اتفاق می‌افتد. به طوری که اگر فصل زمستان را برای سفر با تور دبی انتخاب کرده‌ باشید شاهد رعد و برق‌های شدید در این شهر خواهید بود. بارش‌های باران در دبی با باد شدید شمال غربی و دمای پایین‌تر همراه است.

حداکثر دما در ساعات روز در طول فصل زمستان حدود ۲۲ درجه سانتیگراد (۷۲ درجه فارنهایت) و کمترین میزان در طول شب ۱۲ درجه سانتیگراد (۵۴ درجه فارنهایت) است. آمارها نشان می‌دهند که بارندگی در چند دهه گذشته در دبی افزایش یافته و به بیش از ۱۳۰ میلی متر در سال رسیده است.

 

سفر به دبی در طول ماه رمضان

شرایط آب و هوای دبی در ماه‌های مختلف سال

برای اینکه بهترین زمان را برای سفر با تور دبی بدانید باید با آب و هوای آن در ماه‌های مختلف سال آشنا شوید. همان طور که گفته شد دبی در اغلب روزهای سال شاهد دمای بالایی است. البته در ماه‌های مختلف سال می‌توان شاهد افزایش یا کاهش در دما بود. همچنین گاهی اوقات دبی متوجه برخی شرایط نامساعد جوی مثل طوفان شن، باران‌های شدید و ... می‌شود که تا حد زیادی می‌تواند کیفیت سفر گردشگران را تحت تاثیر خود قرار دهد. برای اینکه بهترین سفر را داشته و حداکثر استفاده را از زمان خود در تور دبی داشته باشید شما را با دمای دبی در ماه‌های مختلف سال آشنا می‌کنیم:

شرایط آب و هوای دبی در ماه ژانویه

ژانویه یکی از محبوب‌ترین زمان‌ها برای سفر به دبی است. چرا که در این ماه دبی در سردترین حالت خود قرار دارد و گردش در سطح شهر را برای توریست‌ها مطلوب می‌کند. میانگین دمای دبی در این ماه بین ۱۴ تا ۲۳ درجه سانتیگراد است. احتمال بارش باران در ژانویه وجود دارد، اما شدت آن خیلی زیاد نیست. به طور متوسط ​​دو روز در طول ماه ژانویه شما شاهد بارش باران خواهید بود.

 

نکات مهم در سفر با تور دبی برای گردشگران

شرایط آب و هوای دبی در ماه فوریه

میانگین دمای دبی در ماه فوریه بین ۱۷ تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد می‌باشد و احتمال بارش باران در این ماه افزایش می‌یابد. فوریه همانند ژانویه، زمان بسیار خوبی برای سفر به دبی و بازدید از جاذبه‌های گردشگری دبی است. زیرا شب‌ها خنک بوده و گرمای دبی گردشگران را اذیت نخواهد کرد. در نتیجه آب و هوای دلپذیر دبی در این ماه شاهد سیل عظیم گردشگران در آن خواهیم بود. به طوری که فوریه شلوغ‌ترین زمان برای رزرو تور دبی است.

شرایط آب و هوای دبی در ماه مارس

در ماه مارس، دبی آفتابی در حدود ۸ ساعت را با دمای حدود ۲۳ درجه سانتیگراد تجربه می‌کند. همچنین رطوبت هوا در این ماه رو به افزایش می‌باشد. اگر به دنبال شنا و حمام آفتاب هستید ماه مارس زمان بسیار خوبی برای این کار است. چرا که هنوز دبی وارد روزهای گرما و رطوبت شدیدتر خود نشده است.

شرایط آب و هوای دبی در ماه آوریل

آوریل در دبی فرا رسیدن تابستان را ندا می‌دهد. به طوری که هر روز شاهد ۱۰ ساعت هوای آفتابی در آن خواهید بود و میانگین دما بین ۲۲ تا ۳۴ درجه سانتیگراد است. بنابراین افزایش رطوبت آغاز شده و بارش‌ها بسیار کم می‌شوند. دمای آب دریا در ماه آوریل تا حدود ۲۵ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و برای شنا و گذراندن وقت در ساحل موقعیت عالی را ایجاد می‌کند.

شرایط آب و هوای دبی در ماه می

اگر از گرما متنفر هستید بهتر است از ماه می به بعد دیگر به سراغ تور دبی نروید. زیرا در این ماه دبی شروع به گرم شدن قابل توجهی می‌کند و مسافران می‌توانند شاهد دمای ۳۷ درجه سانتیگراد در آن باشند. البته از سیستم خنک‌کننده تقریباً در همه جای دبی استفاده می‌شوند و در ظهر نشستن زیر سایه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

 

معرفی تور رقص سالسا در سفر به دبی

شرایط آب و هوای دبی در ماه ژوئن

ماه ژوئن در دبی با رطوبت بالا و هوای بسیار گرم همراه است. میانگین دما در حدود ۲۶ تا ۳۸ درجه سانتیگراد بوده و در یک شبانه‌روز شاهد ۱۱ ساعت آفتاب خواهید بود. در این ماه دمای دریا معمولا به ۳۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. اگر در گرمای زیاد راحت نیستید، توصیه می‌کنیم از سفر در اوج تابستان به دبی اجتناب کنید.

شرایط آب و هوای دبی در ماه جولای

دبی در ماه جولای گرمتر می‌شود و روزهای ۴۰ درجه سانتیگراد در آن معمول است. بنابراین رفت و آمد در اطراف شهر برای بیشتر مسافران غیرقابل تحمل می‌شود.

شرایط آب و هوای دبی در ماه اوت

آب و هوای دبی با گرما و رطوبت شدید در ماه آگوست با میانگین بین ۲۹ تا ۴۱ درجه سانتیگراد همراه است و دمای دریا به حدود ۳۳ درجه سانتیگراد می‌رسد. ماه آگوست گرم‌ترین ماه سال در دبی بوده و توصیه می‌کنیم از سفر به دبی در ماه آگوست خودداری کنید، مگر اینکه بتوانید گرمای هوا را تحمل کنید. البته به دلیل گرمای هوا و عدم تمایل توریست‌ها به سفر در این ماه به دبی قیمت‌ها به صورت قابل توجهی کاهش می‌یابند و شما می‌توانید سفری ارزان به دبی را تجربه کنید.

شرایط آب و هوای دبی در ماه سپتامبر

سپتامبر یکی دیگر از ماه‌های گرم دبی  اما با این تفاوت که هوا کم کم شروع به کاهش دما کرده است. به طور متوسط ​​دمای دبی در سپتامبر بین ۲۶ تا ۳۹ درجه سانتیگراد است. دمای دریا هنوز خنک نشده و تقریبا ۳۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. از اواخر ماه سپتامبر تا پایان سال، دبی گهگاه شاهد فضایی مه‌آلود می‌شود و این زیبایی منحصر به فردی را به دبی و تماشای آسمان خراش‌های آن می‌دهد.

شرایط آب و هوای دبی در ماه اکتبر

با نزدیک شدن به زمستان، آب و هوا دبی در ماه اکتبر سردتر می‌شود؛ اگرچه هنوز میانگین دمای آن ۲۳ و ۳۵ درجه سانتی گراد است. در این ماه همچنان دمای دریا در حوالی ۳۰ درجه سانتیگراد است و فقط رطوبت هوا کمی کاهش می‌یابد.

شرایط آب و هوای دبی در ماه نوامبر

دبی در ماه نوامبر به تدریج خنک‌تر می‌شود. روزها در حدود ۲۵ درجه سانتیگراد بوده و شب‌های آن می تواند دمای ۱۹ درجه سانتیگراد را تجربه کند. تعداد گردشگران تور دبی در ماه نوامبر به تدریج شروع به افزایش می‌کند زیرا آب و هوا آن را به یکی از بهترین زمان‌ها برای رفتن به دبی تبدیل می‌کند. اکر به دنبال سفر در بهترین شرایط آب و هوایی هستید و از طرفی دوست ندارید شلوغی ماه‌های دسامبر و ژانویه را تجربه کنید نوامبر بهترین زمان برای شما خواهد بود.

 

راهنمای سفر ۴۸ ساعته با تور دبی

شرایط آب و هوای دبی در ماه دسامبر

یکی از محبوب‌ترین زمان‌های سال برای بازدید از دبی از نظر دمایی ماه دسامبر است. میانگین روزها در دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و شب‌ها در دمای ۱۶ درجه سانتیگراد قرار دارد. استثنا در این ماه توصیه می‌کنیم یک لباس گرم بهاره را با خود به همراه داشته باشید.

 

نتیجه‌گیری

اگر بخواهیم یک جمع‌بندی کلی در مورد آب و هوای دبی داشته باشیم باید بگوییم که دبی عموما با آب و هوای گرم و شرخی خود شناخته می‌شود. این شهر توریستی دارای دو فصل زمستان و تابستان است. در طول ماه‌های زمستان دمای هوا به طور منظم به حدود ۵ درجه سانتیگراد (۴۱ درجه فارنهایت) کاهش می‌یابد و در حومه شهر دما کمتر نیز می‌شود. دبی به ندرت دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد را تجربه می‌کند. بالاترین دمای ثبت شده در دبی۵۰ درجه سانتیگراد است که در جولای ۲۰۱۹ احساس شده است. در حالی که کمترین دمای ثبت شده در دبی ۲ درجه سانتیگراد بوده است.

۲۵ دی ۱۴۰۰

نظرات کاربران