تور روسیه نوروز 1402

درباره تور روسیه نوروز 1402

تور روسیه نوروز 1402

تغییر آب و هوا و ورود به فصل گردشگری آرام آرام آغاز می‌شود و شما می‌توانید اولین گردشگران فصل جدید در این کشور زیبا باشید. کشوری با جاذبه‌های گردشگری متعدد و زیبایی‌های که در هیچ کجای دنیا نخواهید دید در کنار اماکن تفریحی بسیار خوبی که در مجموع می‌توانند سفری ایده‌آل را بریتان رقم بزنند.

از مناطق قطبی در سیبری تا سواحل سوچی، روسیه بزرگ‌ترین کشور دنیا به حساب می‌آید. سرزمینی مملو از شگفتی‌های مختلف که چیزهای زیادی برای عرضه دارد. البته اغلب توریست‌ها در روزهای آغازین بهار، برنامه سفر خود را برای دو شهر بزرگ این کشور می‌چینند و قصد بازدید از پایتخت حالا و پیشین روسیه را دارند.

 

چرا تور روسیه نوروز ۱۴۰۲؟

تور نوروز 1402 روسیه، به صورت ترکیبی و برای بازدید از دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ برنامه ریزی شده ست. پربازدیدترین و به زعم بسیاری، زیباترین شهرهای روسیه که جاذبه‌های گردشگری بی‌شماری را پیش روی شما خواهند گذاشت. البته از نظر آب و هوایی، اگر چه هوا آرام آرام شروع به گرم شدن در روسیه و این دو شهر می‌کند، اما هنوز هوا زمستانی است.

با وجود این آب و هوای روسیه، چرا باید در تور نوروز روسیه شرکت کرد؟ اول این که سرمای شدید زمستان در این کشور به پایان رسیده و فرصت بازدید از جاذبه‌های هر دو شهر مهیاست. شما می‌توانید در طول سفر به مسکو، از میدان سرخ مسکو و چندین بنای تاریخی اطراف آن‌جا دیدن کنید، مراکز خرید این شهر را بگردید و از موزه‌ها و مراکز فرهنگی آن‌جا بازدید نمایید. در واقع، فارغ از خیابان‌ها و ابنیه زیبایی که در بعضی از مراکز شهر مشاهده می‌کنید، بسیاری از جاذبه‌های گردشگری مسکو در محیط سرپوشیده قرار دارند. همچنین شب‌های این شهر نیز با وجود کلاب‌های معروف این شهر، سفری خاطره‌انگیز را برایتان به ارمغان می‌آورند.

 

سنت پترزبورگ نیز شرایطی مشابه دارد. البته در این روزها، باغ‌های بزرگ سنت پترزبورگ که یکی از دلایل محبوبیت آن‌جاست، سرد و یخ زده بوده و شرایط مساعدی برای بازدید ندارند. کانال‌های آبی سنت پترزبورگ نیز برای قایق سواری سردند، اما می‌توان کنار آن‌ها قدم زد، در آن منطقه عکاسی نمود و از ابنیه موجود در شهر دیدن نمود. سنت پترزبورگ نیز مراکز دیدنی سرپوشیده بسیار زیادی دارد که مسلما وقت نمی‌کنید، از همه‌ی آن‌ها در طول چند روز سفر نوروزی بازدید نمایید.

تاریخ و فرهنگ کشور روسیه، مراکز فرهنگی، سالن‌های تئاتر و بالی و موزه‌های متعدد این کشور، خود دلیلی بزرگ برای سفر به آن‌جا به حساب می‌آید. بازدید از کلیساها بزرگ و نمادین و قصرهای پادشاهی روسیه، چیزهایی نیستند که به سادگی بتوان از کنارشان گذشت. مضاف بر این که، زمستان، فرصتی عالی برای عالی برای چشیدن غذاهای محلی روسیه بوده و می‌توانید در آن‌جا، به سراغ رستوران‌های محلی رفته و طعم این غذاها را بچشید. 

اگر در نیمه‌ی دوم عید به تور روسیه نوروز 1402 بروید، می‌توانید در فستیوال بزرگ ماسک طلایی شرکت نمایید. یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های تئاتر در روسیه که شامل ۸۱ اجرا در ۶۷ سالن تئاتر می‌شود و عموم مردم امکان تماشای آن‌ها را دارند. در نهایت اگر نگران وضعیت کنونی روسیه هستید، باید عنوان کنیم که شرایط در مسکو و سنت پترزبورگ تا حد زیادی عادی‌ست و این دو شهر از کانون درگیری‌ها دور هستند. البته فضای کشور کمی امنیتی است و مسلما با روزهای عادی و شرایطی که ممکن است قبلا در آن‌جا دیده‌اید متفاوت باشد.

آب و هوای روسیه در نوروز ۱۴۰۲

سرمای سخت روسیه در روزهای اول بهار شکسته می‌شود اما هنوز هوا تا حد زیادی زمستانی است. میانگین دمای هوا به خاطر شب‌های سرد در مسکو و سنت پترزبورگ، چیزی حدود ۱ درجه سانتیگراد خواهد بود و اگر به مناطق سردسیر این کشور بروید، سرمای هوا بدتر هم می‌شود.

اگر در تور روسیه نوروز شرکت کنید، می‌بینید که برف نشسته در خیابان‌های در حال آب شدن هستند و در طول روز با آفتابی که به شهر می‌تابد، هوا حال و هوای ویژه‌ای پیدا می‌کند. حتما باید برای سفر به روسیه در این ایام، لباس گرم همراه داشته باشید و با توجه به این که، امکان بارندگی هم وجود دارد، با خود بارانی و چتر ببرید. در کل شرایط برای بازدید یکی دو ساعته از مراکز روباز فراهم است اما بیشتر برنامه‌ی سفر خود را برای بازدید از مراکز رو بسته برنامه‌ریزی کنید و امکان گشت و گذار در جاذبه‌های طبیعی روسیه نیز به سختی برایتان فراهم است. البته همین هوای سرد و البته شرایط حاکم بر روسیه، جمعیت کم‌تری را به این کشور می‌کشاند و در نهایت از هزینه‌ها برای شرکت در تور روسیه تا حد زیادی کاسته می‌شود.

مقاصد منتخب تور روسیه نوروز ۱۴۰۲

در کل اول بهار برای سفر به مسکو و سنت پترزبورگ مناسب و بعضی شهرهای گرم‌سیر نیز شرایط مساعدی دارند. به همین منظور، تور نوروز 1402 روسیه، به صورت ترکیبی برای این دو مقصد برگزار می‌شود:

  • مسکو (Moscow)

مسکو پایتخت سیاسی کشور و پر جمعیت‌ترین شهر در روسیه به حساب می‌آید. شهری خاص که از سویی، میدان سرخ و بسیاری از مهم‌ترین نمادهای کمونیستی را در خود داشته و از طرفی دیگر، کلیساهای تاریخی و کاخ‌های بزرگ از زمان تزارها را در خود جای داده است. این کاخ‌ها از جمله بهترین نقاط اینستاگرامی مسکو نیز محسوب می‌شوند و زیبایی خیره کننده‌ای دارند. مسکو البته شهری بسیار مدرن بوده که هتل‌های ۵ ستاره باشکوه، گران‌ترین و جذاب‌ترین کلاب‌های شبانه اروپا و یکی از زیباترین سالن‌های باله و اوپرای جهان را در خود جای داده است. سالن‌های بزرگ تئاتر در مسکو، از بهترین مکان‌‌ها برای تماشای باله و اپرا در روسیه به شمار می‌آیند که البته بلیط تماشای این نمایش‌ها در سالن‌های مورد بحث، بسیار گران است.

از جمله مهم‌ترین فعالیت‌هایی که حتی در روزهای سرد عید، در تور نوروز روسیه می‌توانید به سراغش بروید، بازدید از میدان سرخ مسکو، عکاسی در آن‌جا و در نهایت بازدید از کرملین مسکو است. این میدان و مجموعه کرملین، چندین و چند جاذبه‌ی مختلف را پیش روی شما می‌گذارد می‌توانید ساعت‌ها در آن‌جا بگردید و چیزهای جدید برای دیدن پیدا کنید. مثلا به دیدن کاخ بزرگ رفته و در آن‌جا، یکی از جذاب‌ترین و باشکوه‌ترین کاخ‌های پادشاهی در روسیه را مشاهده نمایید.

چندین کلیسای مهم تاریخی در مسکو وجود دارند که برای بازدید پیشنهاد می‌شوند. همچنین اگر قصد بازدید از موزه‌ها و گالری‌های مهم شهر را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به مقبره لنین، موزه ملی تاریخ، گالری ترتیاکوف و همچنین موزه ملی هنر پوشکین بروید. هر کدام این مجموعه‌ها، از جمله مهم‌ترین موزه‌های روسیه به شمار می‌روند. البته یک مکان خاص هم وجود دارد که برای اهلش جذاب است و آن هم موزه کیهان شناسی مسکو بوده که بسیاری از تجهیزات فضایی کشور روسیه که در سال‌ها کاوش‌های فضایی این کشور به کار گرفته شده‌اند، در آن‌جا به نمایش در آمده‌اند.

پارک‌های بازی سرپوشیده زیادی نیستند که بخواهیم برای تفریح همراه کودکان و نوجوانان در مسکو به شما پیشنهاد کنیم، اما اگر به همراه خانواده به روسیه رفتید، حتما پیشنهاد می‌کنیم، سری به پارک آبی سرپوشیده و بسیار بزرگ کاریبیا (Caribia) بزنید. این پارک مجموعه‌ای متنوع از بازی‌های آبی مختص به سنین مختلف، مرکز اسپا و سلامتی و امکانات جذابی برای تفریح در خود دارد. پارک بازی سرپوشیده هپی پایریتز (Happylon Pirates) هم با بازی‌های متنوع، گزینه‌ی خوبی برای بازی کودکان و نوجوانان در سفر به مسکو به حساب می‌آید.

  • سنت پترزبورگ (Saint Petersburg)

سنت پترزبورگ برای مدت زیادی پایتخت روسیه در دوران تزارها به شمار می‌آمد و از همین رو، چندین و چند کاخ پادشاهی بسیار بزرگ در آن‌جا خواهید دید که سرآمد آن‌ها، موزه آرمیتاژ است. این کاخ موزه‌ی بسیار بزرگ، آن‌قدر عظیم است که اگر چندین ماه در آن‌جا بمانید، باز هم امکان بازدید از تمامی آثار به نمایش در آمده در آن‌جا را نخواهید داشت و این یکی از حقایق جالب در مورد موزه آرمیتاژ سنت پترزبورگ است، موزه‌ای که داستان‌ها و جزییات زیادی داشته و از جمله خاص‌ترین مجموعه‌های هنری در تمام دنیا به حساب می‌آید.

بعضی از جاذبه‌های گردشگری سنت پترزبورگ همچون قایق‌سواری در کانال‌های آبی با توجه به سرمای هوا در دسترس نیستند با این حال، در چند روزی که در این شهر هستید، مکان‌های زیادی برای بازدید پیش رو دارید. قلعه پیتر و پائول، میدان قصر، کاخ پیترهوف، کلیسای منجی، و تئاتر مارنسکی بعضی از این مکان‌ها به شمار می‌آیند.

البته فراموش نکنید، هوا در طول روز آن‌قدر سرد نیست که نتوانید به دل خیابان‌های زیبای سنت پترزبورگ زده یا در کنار کانال‌های آبی جذاب این شهر و چشم‌اندازهای زیبای شهری در نزدیکی آن‌ها دیدن نکرده و به عکاسی نپردازید. سنت پترزبورگ آن‌قدر زیباست که هر گوشه‌اش، یک قاب زیبا برای عکاسی در خود دارد و خب فعالیت‌های رایگان سن پترزبورگ زیادی را در این شهر می‌توان به انجام رساند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم، سری به خیابان نوسکی زده و از بوتیک‌های متعدد، رستوران‌ها و کافه‌های جذاب آن منطقه دیدن نمایید. زیبایی‌های سنت پترزبورگ، نقطه عطفی در تور روسیه نوروز 1402 شما خواهد بود و یک خاطره ماندگار در طول این سفر برایتان می‌سازد.  اگر هم همراه خانواده به سنت پترزبورگ می‌روید، فراموش نکنید به پارک آبی سرپوشیده پیترلند نیز سری بزنید که از بسیاری جهات، شبیه به پارک آبی دیگری است که در مسکو به آن اشاره کردیم.

شرایط و قیمت تورهای روسیه نوروز ۱۴۰۲

برای تور نوروز 1402 روسیه، مجموعه مقتدرسیر تابان یک بسته تور در نظر گرفته که از ۶ فروردین آغاز می‌شود و شما به مدت ۶ شب و ۷ روز در این کشور خواهید بود. سفر شما ابتدا به مقصد مسکو خواهد بود و بعد از سه شب اقامت دراین شهر، به سنت پترزبورگ می‌روید تا ۳ شب نیز در این شهر اقامت داشته باشید. این سفر با پرواز ماهان انجام شده و برای ترانسفر بین دو شهر نیز، قطار سریع السیر برایتان رزرو می‌شود.

محل اقامت شما در مسکو، هتل ماریوت تورسکایا (Moscow Marriott Tverskaya) بوده یک هتل ۴ ستاره بسیار شیک در محلی عالی از شهر است و امکاناتی از جمله اینترنت رایگان، اتاق‌های شیک، تلوزیون بزرگ همراه با کانال‌های ماهواری، سالن ورزش و ... را در اختیار شما می‌گذارد. این هتل دارای چند رستوران بسیار عالی نیز هست که غذاهای روسی و بین‌المللی سرو می‌کنند.

رادیسون نوسکی (Radisson Nevsky) هتل چهار ستاره‌ای است که برای اقامت در سنت ‌پترزبورگ در نظر گرفته شده و خب شما در یکی از بهترین هتل‌های ۴ ستاره شهر روزهای سفر خود را خواهید گذراند. در این هتل نیز اینترنت رایگان به صورت بی‌سیم در اختیار شما گذاشته می‌شود و همچنین در محیط خود هتل، به رستوران، کافه و بار دسترسی خواهید داشت که همگی کیفیتی عالی دارند. اتاق‌های این هتل نیز شیک و زیباست و از نظر موقعیت جغرافیایی نیز به مراکز توریستی نزدیک است.

خدمات تور شامل ترانسفر فرودگاهی می‌شود، پس شما در طول سفر نباید نگران هیچ چیز باشید و همه چیز از قبل برایتان برنامه‌ریزی شده است. همچنین دو گشت شهری در مسکو و دو گشت شهری در سنت پترزبورگ همراه نهار و لیدر فارسی زبان نیز در نظر گرفته شده تا همه چیز به بهترین شکل برایتان در جریان باشد. گشت‌های شهری برای مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری هر دو شهر است و در طول مسیر، بعضی از جاذبه‌هایی که پیش‌تر از آن‌ها سخن گفتیم را نیز مشاهده خواهید کرد. بیمه مسافراتی تحت پوشش کرونا نیز از دیگر خدمات تور به حساب می‌آیند.

خرید در تور روسیه نوروز ۱۴۰۲

یکی از امتیازات شرکت در تور روسیه نوروز ۱۴۰۲، مراکز خرید بسیاری خوبی است که در هر دو مقصد، امکان خریدی عالی را به شما می‌دهند. در مسکو، شما امکان رفتن به یکی از جذاب‌ترین و زیباترین مراکز خرید دنیا، یعنی مرکز خرید GUM را دارید. این مجموعه در یک ساختمان تاریخی قرار گرفته و فضای داخلی شگفت‌انگیزی دارد. البته GUM همچون یکی دیگر از بهترین مراکز خرید مسکو، TsUM مملو از فروشگاه‌های لوکس بوده و برای خرید مقرون به صرفه مناسب نیستند.

خیابان آربات هم از جمله جاهایی است که با فروشگاه‌های متنوع و پاساژهای پر تعداد، محصولات متنوعی را برای خرید پیش پای شما می‌گذارد. البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که برخی از برندهای مطرح دنیا، در طول مشکلات به وجود آمده بین روسیه و اکراین، فروشگاه‌های خود را در این کشور تعطیل کرده‌اند. با این حال، هنوز بسیاری از برندهای بین‌المللی را در مراکز خرید و پاساژها پیدا خواهید کرد. در نهایت اگر به دنبال خرید معروف‌ترین سوغاتی‌های روسیه و اجناس ارزان هستید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ بازار روباز اسماعیلف بروید که در نزدیکی ایستگاه مترو پارتیزانسکایا قرار گرفته است.

سنت پترزبورگ هم همیشه به مراکز خرید و بوتیک‌های لاکچری‌اش معروف بوده است و خب یکی از بهترین مقاصد گردشگری روسیه برای خرید به حساب می‌آید. اگر در تور روسیه نوروز 1402 به این شهر رفتید، بازدید از مراکز خریدی مثل مرکز خرید پالری، مرکز خرید اکتا مال و مرکز خرید یورو پولیس را فراموش نکنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم در طول سفر به سنت پترزبورگ، سری به مرکز خرید و سرگرمی گرند کنیون بزنید. این مجموعه با داشتن بیش از ۱۳۰ فروشگاه ۵۰ متر مربعی، مجموعه سینمایی با ۹ سالن، پارک بازی، سالن‌های زیبایی و تعداد زیادی کافه و رستوران، به شدت در سنت پترزبورگ محبوب است. در نهایت، سری به خیابان نوسکی پراسپکت معروف بزنید. جدا از زیبایی خیره کننده این خیابان، در این محل، فروشگاه‌های لاکچری متعددی را خواهید دید که اجناسی فوق‌العاده به فروش می‌رسانند. اگر اهل پوشیدن لباس‌های خاص و گران‌قیمت هستید و به دنبال جایی برای خرید لباس مدر روز در سنت پترزبورگ می‌گردید، بدون شک باید به این منطقه از شهر را نگاهی بندازید.

مدارک مورد نیاز برای تور نوروز ۱۴۰۲ روسیه

برای شرکت در تور روسیه نوروز 1402، به پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار از آغاز سفر، کارت واکسن، نتیجه منفی تست PCR که مدت آن کم‌تر از ۷۲ ساعت قبل از سفر است و همچنین اسکن رنگی عکس ۴×۳ احتیاج خواهید داشت. ویزا توسط مجموعه مقتدرسیر تابان برای شما اخذ خواهد شد که البته باید ۱۱۵ دلار هزینه آن را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.