بهترین محل‌ها برای کمپ‌زدن و خوابیدن زیر چتر ستاره‌ها در تایلند

جاذبه‌های گردشگری تایلند
بهترین محل‌ها برای کمپ‌زدن و خوابیدن زیر چتر ستاره‌ها در تایلند

برپایی کمپ یا رفتن به محل‌هایی که به همین منظور در نظر گرفته شده، یکی از بهترین تجارب سفر برای کسانی است که جذب طبیعت زیبای تایلند شده‌اند. تفریح در محیط سبز و زیبا، خوابیدن زیر چتر ستاره‌ها و بودن در نقطه‌ای رویایی چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت. خوشبختانه تایلند مملو از جاهایی است که برای اینکار مناسبند و بدبختانه اینکه از میان این همه محل خوب، انتخاب یکی از آنها برای زمان تور تایلند سخت است. به همین منظور ما چند مورد از بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کنیم تا شاید در تصمیم گیری کمکی باشند.

 


نکاتی در باب کمپ زدن در تایلند


رفتن به محل‌های مخصوص کمپ زدن که عموما در پارک‌های ملی در نظر گرفته شده‌اند بهترین گزینه برای شروع این کار در تایلند است. عموما تورها و برنامه‌های یک روزه یا دو روزه از شهرهای گردشگرپذیر برای چنین جاهایی در نظر گرفته می‌شود. اکثر پارک‌های ملی ورودی رایگان دارند و تنها برای مراکزی که در آن‌جا می‌مانید باید پرداختی داشته باشید.

با توجه به راحتی مسیر در اکثر مناطقی که به شما معرفی می‌کنیم و امکانات بسیار خوبی که از قبل مهیاست، خیلی به چیزی احتیاج ندارید، اما اگر خارج از محیط‌هایی از پیش آماده می‌خواهید سر کنید، باید یک سری تجهیزات اولیه کمپ زدن را همراه ببرید.

 

 

camping

 


پارک ملی Khao Yai


این پارک ملی تنها دو ساعت تا بانکوک فاصله دارد و ارزش زمانی که برای رفتن به آن‌جا صرف می کنید را خواهد داشت. چه برای یک تور یک روزه، چه برای یک شب ماندن در این طبیعت زیبا. محلی عالی برای کمپ زدن در این مکان در نظر گرفته شده که امکانات بسیار خوبی دارد. داشتن منظره و طبیعتی فوق‌العاده، وجود چندین آبشار زیبا و برکه‌ای در نزدیکی محل کمپ، از جمله ویژگی‌های این محل به حساب می‌آید.

 

تور یک روزه گردش در پارک ملی دریایی آنگ تونگ

 

 

khao-yai

 


پارک ملی Doi Inthanon


این پارک در منطقه Chiang Mai قرار دارد و مامن چند مورد از زیباترین آبشارهایی است که تا به حال در تایلند دیده شده. طبیعت زیبای این منطقه سحر انگیز است و به همین دلیل چند محل مجزا برای کمپ زدن در این پارک ملی دیده می‌شود. با این وجود آن‌ها که اهل سفر و طبیعت گردی هستند، با چادرهای شخصی، به سراغ محل‌های خلوت‌تر می‌روند تا تجربه‌ای متفاوت از این کار کسب کنند.

 

 

 Doi Inthanon

 


Phetchabun


این مکان که در فاصله ۶ ساعته از بانکوک قرار دارد، به درد کسانی می‌‌خورد که می‌خواهند تجربه‌ای متفاوت در ارتفاعات تایلند را کسب کنند. عموم سفرها به این منطقه برنامه‌ای دو روزه است که شامل یک شب اقامت در محل‌های مهم کمپ زدن در کوهستان خواهد بود. با این همه و به واسطه محبوبیتی که این مکان در میان مسافران پیدا کرده است، چند اقامتگاه لوکس و بسیار زیبا نیز در آن ساخته شده.

 

 کائو یای، شهر پریان تنها سه ساعت از بانکوک فاصله دارد 

 

 

Phetchabun

 


پارک ملی Erawan


پارک ملی Erawan به آبشارهای هفتگ‌گانه‌اش معروف است و طبیعت بی‌نهایت زیبایی که جان می‌دهد برای کمپ زدن و بودن در فضای باز. این پارک ملی در فاصله ۴۵ دقیقه‌ای از شهر باستانی کانچانبوری واقع شده و کسانی که قصد بودن در آن را دارند، حتما باید از این محل نیز دیدن کنند. البته امکانات خیلی خاصی برای کمپ زدن در محل پارک ملی در نظر گرفته شده و شما می‌توانید با کرایه چادر شب را در همان جا سر کنید. حتی یک رستوران روباز نیز در این مکان وجود دارد تا مسافران همه چیز را آماده در اختیار داشته باشند.

 

 

 پارک ملی Erawan

 


جزایر Similan


اگر مسافر پوکت بودید، حتما برای کمپ زدن خود را به این جزایر زیبا رسانده و حداقل یک شب را در آن سر کنید. این منطقه ۱۱ محل متفاوت با امکانات عالی برای کمپ زدن دارد که در منطقه سر هستند. جزیره اصلی تنها ۸۰ کیلومتر از پوکت فاصله دارد و اگر به سامویی هم سفر کرده باشید در دسترس شما قرار خواهد داشت. نیاز به هیچ امکاناتی برای همراه داشتن هم نخواهید داشت، چون همه چیز در محل‌های در نظر گرفته شده فراهم آمده است.

 

۶ جزیره کم‌تر شناخته شده که به راحتی از پوکت قابل دسترسی هستند

 

 

 جزایر Similan

 


Nam Pha Pa Yai


اگر به بانکوک سفر کرده‌اید، Nam Pha Pa Yai یکی دیگر از گزینه‌های شماست که تنها دو ساعت از پایتخت فاصله دارد و در مجاورت رود Phasak، اقامتی ویژه را برایتان رقم می‌زند. این محل بیشتر به واسطه صخره‌نورد‌هایی که به آن جا می‌روند معروف است، اما طبیعت زیبا و خانه‌های درختی و سایت‌های برپایی کمپ نیز ویژگی‌هایی‌ست که نباید به سادگی از آن‌ها گذشت.

 

 

Nam Pha Pa Yai

 

۲۹ شهریور ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: