۷ تفریح جذاب در محله‌ی چینی‌های کوالالامپور

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور
۷ تفریح جذاب در محله‌ی چینی‌های کوالالامپور

محله چینی‌ها در سراسر دنیا جاهای دیدنی هستند که توریست‌های زیادی را به خودشان می‌کشانند. محله‌هایی که به سبب مهاجرت تعداد زیادی از چینی‌ها به نقاط مختلف دنیا به وجود آمده‌اند و به دلیل فرم و شکل بافت و فرهنگ، همواره به عنوان یک جای بسیار جذاب به حساب می‌آمده‌اند.

 

در سفر به تایلند و مالزی مشهورترین محله‌های چینی‌ دنیا را ببینید

 

 

در سفرتان با تور مالزی به کوالالامپور اگر می‌خواهید یک روز متفاوت را تجربه کنید همراه ما باشید تا با هم سری به محله چینی‌های این شهر بزنیم و ۷ تفریحی که می‌توانید در آن انجام بدهید را خدمتتان معرفی کنیم.

 


۱- گشت و گذار در خیابان پتالینگ


پتالینگ یکی از معروف‌ترین خیابان‌های محله‌ چینی‌های شهر کوالالامپور است که تمام آن را مغازه‌ها و غرفه‌ها پر کرده‌اند. در طول این خیابان روزها و شب‌ها می‌توانید قدم بزنید و رنگ و نور و فرم معماری متفاوت آن را مشاهده کنید و لذت ببرید. در سفر به کوالالامپور البته اگر به دنبال سوغاتی‌های ارزان قیمت نیز هستید می‌توانید از بوتیک‎‌ها و مغازه‌های این خیابان خریدهای خود را انجام بدهید. غالب پوشاکی که در این خیابان به فروش می‌رسند فیک برندهای اصلی هستند و از این رو قیمت‌های ارزانی دارند. همچنین اگر هوس غذاهای خیابانی چینی را کردید در این خیابان می‌توانید آنها را بیابید و نوش جان کنید.

 

برنامه‌ای برای یک‌روز گشت و گذار رایگان در کوالالامپور!

 

 

petaling-street-kl

 


۲- بازدید از سنترال مارکت


در نزدیکی خیابان پتالینگ، سنترال مارکت واقع شده است که قدمتش بازمی‌گردد به بیش از ۱۰۰ سال پیش. در این بازار سرپوشیده می‌توانید برخی صنایع دستی و جواهرات و همینطور اجناس تزئینی مربوط به فرهنگ چینی و مالایی را پیدا و خریداری کنید. درهای این بازار همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به روی مشتریانش باز است و جزو مراکز معتبر و مورد استقبال شهر کوالالامپور به حساب می‌آید.

 

۴ مرکز خرید مهم کوالالامپور را بشناسید

 

 

central-market

 


۳- بازدید از معبد ماهاماریمان


ماهاماریمان مهم‎ترین معبد شهر کوالالامپور به حساب می‌آید که در سال ۱۸۷۳ ساخته شده است. این معبد باشکوه و زیبا در درون خود مجسمه‌ی ۲۲۸ هندو را جای داده است و از این رو بسیار مورد احترام و تجلیل از سوی پیروان آیین بودا قرار دارد. درهای این معبد همه روزه از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب به روی بازدیدکنندگانش باز است.

 

۷ جاذبه‌ی گردشگری کوالالامپور؛ ابرشهر توریستی مالزی

 

 

mahamariaman-temple-kl

 


۴- گشت و گذار در خیابان کاستوری


کاستوری از دیگر خیابان‌های مشهور محله چینی‌های کوالالامپور است که به نوعی یک بازار خیابانی به حساب می‌آید. در این خیابان به مانند خیابان پتالینگ می‌توانید ساعت‌ها قدم بزنید و لذت ببرید و همچینین اگر قصد خرید سوغات دارید، سوغاتی‌های ارزان اما مناسب خریداری کنید. مغازه‎‌های این خیابان معمولا از ۱۰ صبح کار خود را آغاز می‌کنند و تا ۱۰ شب به کار خود ادامه می‌دهند.

 

بهترین مکان‌های گشت و گذار شبانه در کوالالامپور را بشناسید

 

 

kasturi-street

 


۵- بازدید از معبد خوآن ین


یکی از معبدهای قدیمی که تاریخ ساختش بازمی‌گردد به سال ۱۸۸۰ . این معبد امروزه یکی از اصلی‌ترین عبادتگاه‌های بودایی‌های شهر کوالالامپور به حساب می‌آید که در روزهای آخر هفته جمعیت بیشتری را به خودش می‌کشاند. همچنین در روزهای مختلفی از سال در این معبد فستیوال‌های مختلف برگزار می‌شود. درهای خوآن ین همه روزه از ساعت ۷ صبح تا ۵ عصر به روی بازدیدکنندگانش باز است.

 

 

kuan-yin-temple

 


۶- بازدید از معبد چان سی شو


چان سی شو از دیگر معابد معروف کوالالامپور و محله‌ چینی‌های این شهر است که در انتهای خیابان پتالینگ واقع شده است. این معبد سرخ رنگ معماری زیبایی دارد و همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر درهایش به روی گردشگران و شهروندان کوالالامپور باز است.

 

 

can-see-shu-yuen-temple

 


۷- بازدید از گالری اَنِکس


در طول سفرتان با تور کوالالامپور ، در سنترال مارکت این محله می‌توانید به دیدن یک گالری مدرن بروید که در آن از هنرهای تجسمی تا لباس و مسائل مربوط به زیبایی و مد را ببنید. این گالری یکی از گالری‌های مشهور کوالالامپور به حساب می‌آید که آثار درون آن به نمایش گذاشته شده فقط مربوط به چینی‌ها نمی‌شود و در آن می‌توانید آثار مربوط به هنرمندان بین‌المللی را نیز ببینید. درهای این گالری همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب به روی بازدیدکنندگانش باز است.

 

جذاب‌ترین موزه‌های مالزی؛ سرزمین جزایر جادوئی

 

 

annexe

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: