راهنمای حمل و نقل عمومی در بانکوک؛ شهر همیشه بیدار تایلند

جاذبه‌های گردشگری بانکوک
راهنمای حمل و نقل عمومی در بانکوک؛ شهر همیشه بیدار تایلند

بانکوک پایتخت کشور تایلند یکی از توریستی‌ترن شهرهای جهان، سالانه هزاران گردشگر را در تمامی فصول سال به خود می‌کشاند. این شهر که شهر معابد باشکوه، پارک‌ها و جاذبه‌های تاریخی و دیدنی است یکی از شلوغ‌ترین و پر ترافیک‌ترین شهرهای کشور تایلند به حساب می‌آید. در سفرتان با تور تایلند به بانکوک اگر به دنبال آشنایی با وسایل حمل و نقل عمومی هستید تا بتوانید با شناختن آنها هم در هزینه‌ی سفر و هم در زمان‌تان بهینه‎سازی ایجاد کنید همراه ما باشید تا در یک راهنمایی جامع، وسایل حمل و نقل عمومی این شهر را خدمتتان معرفی کنیم.

 

چگونه در تایلند با کرایه‌ی خودرو گشت و گذار کنیم؟

 


۱- مونو ریل


یکی از جذاب‌ترین وسیله‌های حمل و نقل عمومی در بانکوک ترن‌های هوایی آن است. قطارهایی که ریل‌شان در ارتفاع کشیده شده است تا رفت و آمدشان از ترافیک‌های درون شهری به دور باشد. اگر در رفت و آمد درون شهری‌تان به دنبال لذت هستید به شما پیشنهاد می‎کنیم برای رفتن به بسیاری از مراکز تفریحی این شهر از این ترن‌ها استفاده کنید. چرا که این شانس را دارید بانکوک را از بالا و در ارتفاع نگاه کنید. هزینه‌ی بلیت این قطارها چندان گران نیست. از اتوبوس و مترو اندکی گران‌تر هست اما از تاکسی ارزان‌تر است. همه روزه این ترن‌ها از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۰ شب به مسافران درون شهری خدمات ارائه می‌کنند.

 

تنها سه ساعت دورتر از بانکوک، یک شب را روی ابرها بخوابید!

 

 

ترن هوایی

 


۲- متروی شهر بانکوک


متروی بانکوک یکی از شلوغ‌ترین وسیله‌های حمل و نقل عمومی در این شهر است. مترویی که زمان تعلل و رسیدن هر قطار در ایستگاه‌هایش ۵ تا ۷ دقیقه است. ۲۰ کیلومتر خط زیرزمینی این شهر در ۱۸ ایستگاه تقسیم‌بندی شده است تا شهروندان و گردشگران این شهر را همه روزه از نقاط مختلف بانکوک به مکان‌های پرتردد این شهر برساند. بلیت متروی این شهر چندان گران نیست. مخصوصا هنگامیکه کارت‌های اعتباری خریداری کنید. اما باید این نکته را بدانید که متروی این شهر یکی از پرازدحام‌ترین وسیله‌های حمل و نقل عمومی بانکوک است. متروی بانکوک از ۶ صبح تا ۱۲ شب فعال است.

 

۷ کاری که در سفر به بانکوک حتما باید انجام بدهید

 

 

متروی شهر بانکوک

 


۳- تاکسی


خیابان‌های شهر بانکوک را تاکسی‌ها پر کرده‌اند. تاکسی‌هایی که غالبا برحسب تاکسی متر هزینه‌ی حمل و نقل‌تان را محاسبه می‌کنند. در این شهر اما چندان پیشنهاد نمی‌شود برای جابه‌جایی‌هایتان از تاکسی استفاده کنید. چرا که خیابان‌های این شهر غالبا پر ترافیک هستند و جدای از این موضوع تعداد بسیاری از رانندگان تاکسی این شهر تلاش دارند با رفتن به مسیرهای پر ترافیک کرایه‎ی بیشتری از شما دریافت کنند. بیشتر تاکسی‌های بانکوک به رنگ‌های زرد و قرمز هستند و به شما پیشنهاد می‌کنیم جز در مواقع ضروری از آنها برای جابه‌جایی‌های‌تان استفاده نکنید.

 

بهترین برنامه‌های توریستی برای یک روز بارانی در بانکوک

 

 

تاکسی

 


۴- قایق


استفاده از قایق برای جابه‌جایی در این شهر هم فال است و هم تماشا. در برخی رودخانه‌های موجود در این شهر قایق‌هایی وجود دارند که به واسطه‌ی دسترسی آب‌های راکد و در حرکت این شهر می‌توانند شما را به نقاط مختلف بانکوک برسانند. بنابراین اگر افراد ماجراجویی هستید در سفرتان به بانکوک به شما پیشنهاد می‌کنیم برای حمل و نقل‌تان از قایق استفاده کنید. البته پیش از استفاده از آنها درباره‌ی مقصدتان خوب تحقیق کنید و مطمئن شوید که این قایق‌ها شما را به آنجا خواهند رساند.

 

 

قایق سواری در بانکوک

 


۵- توک‌توک


توک‌توک موتورهای سه چرخه‌ای هستند که برای جابه‌جایی در مسیرهای کوتاه بسیار مقرون به صرفه و مناسب می‌باشند. موتورهایی که اغلب در نزدیکی مراکز گردشگری این شهر یافت می‌شوند و شما را از یک مرکز گردشگری به دیگر مرکز گردشگری نزدیک خودشان می‌برند. هزینه‌ی حمل و نقل توسط این وسیله غالبا به صورت توافقی می‌باشد و چندان گران نیست. سوار بر توک‌توک شدن و گشتن شهر بانکوک خودش از تفریحات جالب توجه شهر بانکوک به حساب می‌آید.

 

 

توک‌توک

 


۶- قطار ریلی فرودگاه


فرودگاه شهر بانکوک در بیرون از آن قرار دارد و یکی از بهترین راه‌هایی دسترسی به شهر بانکوک پس از فرود در این شهر استفاده کردن از قطار فرودگاه آن است. قطاری که تا رسیدن به مرکزشهر ۶ ایستگاه دارد و بلیت آن هزینه‌ی چندان گرانی ندارد.

 

 

قطار ریلی فرودگاه

۱۹ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: