آشنایی با سنت ‌پترزبورگ؛ میزبان اولین بازی ایران در جام جهانی

جاذبه‌های گردشگری سن پتزربورگ
آشنایی با سنت ‌پترزبورگ؛ میزبان اولین بازی ایران در جام جهانی

بیست ‌و پنجم خرداد ماه سال ۱۳۹۷ خورشیدی، سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ کشور روسیه میزبان دیدار فوتبال ایران در مقابل مراکش خواهد بود. این شهر رویایی و زیبایی یکی از بهترین شهرهای کشور روسیه است که جدای از جام‎جهانی، در روزها و مناسبت‌های دیگر سال نیز گردشگران زیادی  با تور روسیه به این شهر سفر می‌کنند. در سفرتان به روسیه برای تماشای مسابقات جام‌جهانی اگر دنبال آشنایی بیشتر با این شهر هستید همراه ما باشید تا با هم به شهر روزهای آفتابی و شب‌های مهتابی سری بزنیم.

 

دانستنی‌های سارانسک؛ شهر میزبان بازی ایران پرتغال در جام جهانی روسیه

 


سنت پترزبورگ؛ لنینگراد


سنت پترزبورگ شهر شکل‌گیری انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ در روسیه است که مدت‌ها نامش عوض و آن را به احترام لنین، لنینگراد می‌نامیدند. این شهر که پس از مسکو دومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور روسیه است به دلیل مراکز فرهنگی و تاریخی‌اش یک شهر پرگردشگر به حساب می‌آید. شهری که در ۱۷۰۳ به دستور و نظارت پتر کبیر ساخته شده است و از زمان تأسیسش تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بوده است. سنت پترزبورگ در شمال غرب کشور روسیه واقع شده است و در جریان جنگ جهانی دوم نقش مهم و تأثیرگذاری را در این کشور بازی کرده است.

 

بایدها و نبایدهای اولین سفر به روسیه

 

 

سنت پترزبورگ

 


استادیوم زنیت سنت پترزبورگ یکی از گران‌ترین و مجلل‌ترین ورزشگاه‌های دنیا


این استادیوم به طور کامل و امروزی‌اش در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده است و پیش از آن، از سال ۲۰۰۴ بارها مورد بازسازی قرار گرفته است. کار طراحی این استادیوم را یک شرکت ژاپنی انجام داده است و این استادیوم به لحاظ فرم و ساختار شباهت زیادی به استادیوم تویوتا در ژاپن دارد. استادیوم زنیت در جام‌جهانی ظرفیت ۶۸ هزار تماشاگر را خواهد داشت و در ساعت هجده و سی دقیقه‌ی عصر به وقت محلی، میزبان دو تیم ایران و مراکش خواهد بود. برای ساخته شدن این استادیوم طبق آمار شهردار سنت پتزربورگ بیش از یک میلیارد دلار هزینه شده است و از این رو این ورزشگاه یکی از گران‌ترین ورزشگاه‌های جهان به حساب می‌آید. این استادیوم در فاصله‌ی هفت کیلومتری مرکز شهر و میدان کاخ قرار دارد.در سفر با تور جام‌ جهانی روسیه برای دیدن مسابقات در هرکجای سنت پترزبورگ که باشید به راحتی از طریق ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و همینطور تاکسی می‌توانید به این ورزشگاه دسترسی پیدا کنید. دور و اطراف این ورزشگاه‌ را هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های معروف شهر پر کرده‌اند.

 

دانستنی‌های ضروری برای سفر به جام‌ جهانی روسیه

 

 

سنت پترزبورگ

 


آب و هوای شهر سنت پترزبورگ


شهر سنت پترزبورگ به دلیل نزدیکی به خلیج فنلاند آب و هوای مرطوبی دارد. این شهر تابستان‌های نسبتا گرم و زمستان‌های معتدلی دارد. میانگین پایین‌ترین دما در این شهر منفی ۷ درجه است و میانگین بالاترین دما مثبت ۱۸ درجه‌ی سانتی‌گراد است. در طی روزهای برگزاری جام‌جهانی در این شهر آب‌های آن یکی از دلچسب‌ترین آب‌وهواهایش خواهد بود.

 

 

شهر سنت پترزبورگ

 


سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ


سیستم حمل و نقل شهر سنت پترزبورگ یکی از جامع‌ترین سیستم‌های حمل و نقل درون شهری در جهان است. متروی این شهر تقریبا سراسر شهر را پوشش می‌دهد و به دلیل معماری زیبای ایستگاه‌هایش جزو جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار میان گردشگران این شهر به حساب می‌آید. قدمت متروی این شهر به بیش از ۲۰ سال می‌رسد و همه روزه از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب به مسافرانش خدمات ارائه می‌کند.

 

 

حمل و نقل سنت پترزبورگ

 


تراموهای این شهر اتوبوس‌های برقی‌ای هستند که در سطح شهر گردش می‌کنند و مسافران را به جای‌جای شهر می‌رسانند. اتوبوس‌های دیگر این شهر نیز با هزینه‌های بسیار ارزان مسافران را از نقاط مختلف جابه‌جا می‌کنند. بد نیست بدانید تاکسی‌های این شهر جزو تاکسی‌های ارزان در سراسر دنیا به حساب می‌آیند و شما برای جابه‌جایی‌های شهریتان روی آنها می‌توانید حساب ویژه باز کنید.

 

 

حمل و نقل سنت پترزبورگ

 


اما جالب‌ترین وسیله‌ی حمل و نقل عمومی در این شهر Aquabus ها هستند. قایق‌هایی آبی رنگ که شما را از آب‌های این شهر عبور می‌دهند و به مقاصد مورد نظرتان می‌رسانند. از سنت پترزبورگ به دلیل داشتن رودخانه‌ها و کانال‌های آبی با عنوان ونیز شمال یاد می‌کنند.

۰۴ فروردین ۱۳۹۷

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: