دانستنی‌های کازان، شهر میزبان مسابقه‌ی‌ ایران و اسپانیا

جاذبه‌های گردشگری روسیه
دانستنی‌های کازان، شهر میزبان مسابقه‌ی‌ ایران و اسپانیا

سی‌ام خرداد ۱۳۹۷، ساعت بیست و یک و سی دقیقه به وقت ایران یکی از مهمترین مسابقات تاریخ فوتبال ایران برگزار می‌شود. مسابقه‌ای که خیلی‌ها از آن واهمه دارند و خیلی‌های دیگر آرزومند دیدن آن هستند. این مسابقه در یکی از افسانه‌ای‌ترین شهرهای روسیه برگزار می‌شود. شهر کازان. اگر می‌خواهید پیش از سفر با تور روسیه این شهر را بیشتر و بهتر بشناسید همراه ما باشید تا اطلاعات ضروری در سفر به این شهر پرشور اما سرد را خدمتتان بازگو کنیم.

 


کازان شهر فراموش کردن خاطرات تلخ و سازنده‌ی امیدهای نو


کازان یکی از محبوب‌ترین شهرهای روسیه است که روزگاران مهم و سختی را به خود دیده است. در دوره‌های مختلف تاریخی این شهر بستر حوادث مهمی در تاریخ کشور روسیه بوده است. حوادث تلخی که تا مدت‌ها به جان مردمانش نشسته بوده است. حوادثی مانند حمله‌ی مغول‌ها به این شهر، اشغال شهر توسط لژیون اسلواکی و نیز همینطور محاصره‌ی این شهر توسط ایوان مخوف که آیزنشتاین یکی از مهمترین فیلمسازان تاریخ سینمای جهان فیلمی معروف از این واقعه ساخته است. چرا که کازان هیچگاه گمنام نباشد و امروزه این شهر گمنام نیست. شهری که حالا سالخورده شده و روزگار تیره‌ی گذشته را به دست فراموشی سپرده. این شهر امروزه یکی از مجهزترین و با امکانات‌ترین شهرهای روسیه است.

 

بایدها و نبایدهای اولین سفر به روسیه

 

 

کازان

 


کازان پایتخت ورزشی کشور روسیه


از سال ۲۰۱۳ که این شهر میزبان مسابقات المپیاد تابستانی شد و بعد در سال ۲۰۱۵ که میزبان مسابقات ورزش‌های آبی جهان شد و در سال ۲۰۱۷ که این شهر مسابقات جام کنفدراسیون‌ها را در خود برگزار کرد لقب پایتخت ورزشی کشور روسیه به آن نسبت داده شده است. امروزه کازان پر از ورزشگاه‌ها و کمپ‌های ورزشی درجه یک است و مسئولانش در برگزاری رویدادهای ورزشی تبحر خاصی دارند.همانطور که می‌دانیم امسال هم تعداد زیادی ورزش دوست از سراسر دنیا برای دیدن مسابقات فوتبال راهی این شهر می‌شوند.

 

دانستنی‌های سارانسک؛ شهر میزبان بازی ایران پرتغال در جام جهانی روسیه

 

 

کازان پایتخت ورزشی

 


کازان شهر آشنای ما ایرانی‌هاست


شهر کازان یکی از آشناترین شهرهای کشور روسیه برای ما ایرانی‌هاست. چرا که چند سالی می‌شود سردار آزمون یکی از اصلی‌ترین بازیکنان کشور ما در باشگاه محبوب و پرطرفدار این شهر یعنی روبین کازان توپ می‌زند.

 

 

کازان پایتخت ورزشی

 


ورزشگاه کازان آرنا یکی از لوکس‌ترین ورزشگاه‌های روسیه


در فاصله‌ی ۶ کیلومتری از مرکز شهر کازان ورزشگاهی در سال ۲۰۱۳ تشکیل شده است که تا سال ۲۰۱۷ بارها مورد بازسازی قرار گرفته است. این ورزشگاه ظرفیت ۴۵ هزار نفر را دارد و ورزشگاهی‌ست که سردار آزمون در آن طرفداران زیادی دارد. دور و اطراف این ورزشگاه را کافه‌ها و رستوران‌ها و بارها پر کرده‌اند و در نزدیکی آن تلوزیونی بزرگ قرار داده شده است. تا بسیاری از افراد بتوانند مسابقات درون این ورزشگاه را دور هم و بیرون از ورزشگاه تماشا کنند.

 

 

دانستنی‌های ضروری برای سفر به جام‌جهانی روسیه

 

 

ورزشگاه کازان آرنا

 


آب و هوای کازان


با  تور جام جهانی روسیه  همسفر شدید به‌خوبی متوجه می‌شوید، کازان به مانند دیگر شهرهای روسیه بیشتر روزهای سال رنگ سرما را به خود می‌بیند اما در ماه‌های آوریل، می، ژوئن و جولای، روزهای قبل، حین و بعد از برگزاری جام‌جهانی، مطبوع‌ترین و معتدل‌ترین روزهای خود را دارد. در این ماه‌ها آفتاب از میان ابرها به زمین می‌تابد و هوا نه آنقدر گرم است که عرق کنید و نه آنقدر سرد که سوز بیاید و سرما بخورید. این روزها بهترین روزهای کازان هستند.

 

 

 آب و هوای کازان

 


کازان سیستم حمل و نقل پویایی دارد


فرودگاه کازان در سی کیلومتری مرکز این شهر قرار دارد و انواع پروازهای داخلی و خارجی در آن انجام می‌شود. این شهر همچنین اتوبوس، مترو و تاکسی‌های درون شهری پرشماری دارد که نزدیکی تمامی جاذبه‌های گردشگری کازان ایستگاه دارند. جالب است بدانید در این شهر شما می‌توانید با دردست داشتن گواهینامه‌ی بین‌المللی و کپی پاسپورت و ویزایتان ماشین‌های لوکس اجاره کنید و روزهایی را که در این شهر اقامت دارید خودتان رانندگی کنید و بگردید. در این شهر اتوبوس ارزان‌ترین وسیله‌ی حمل و نقل عمومی است و تاکسی گران‌ترین و برای مسافت‌های نسبتا دور استفاده از مترو مقرون به صرفه‌ترین وسیله است.

 

 

سیستم حمل و نقل کازان

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: