۱۰ جاذبه‌ی دیدنی سارانسک؛ شهر میزبان تیم‌ملی ایران و پرتغال

جاذبه‌های گردشگری روسیه
۱۰ جاذبه‌ی دیدنی سارانسک؛ شهر میزبان تیم‌ملی ایران و پرتغال

سارانسک شهری که قرار است چهارم تیر ماه سال ۱۳۹۷ میزبان بازی سوم ما در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشد، شهر اسطوره‌های روسیه است. شهری که به موزه‌ها و کلیساهایش در میان گردشگران شناخته می‌شود. در سفرتان با تور روسیه  به این شهر که در ۶۵۰ کیلومتر مسکو پایتخت روسیه قرار دارد و در حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است، اگر می‌خواهید دیدنی‌هایش را بشناسید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۱۰ جاذبه‌ی گردشگری این شهر را یک به یک خدمتتان معرفی کنیم.

 

 

تور جام جهانی روسیه 2018

 

 ۱- کلیسای Sanaksar Monastery


کلیسایی که در سال ۱۶۵۹ ساخته شده است و شکلی شبیه به هرم دارد. این کلیسای سه طبقه یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای سارانسک است که گنبدی پنج سر دارد. بازدید از این کلیسا که در روزهای آخر هفته مراسم مذهبی در آن برگزار می‌شود برای گردشگران غیر مسیحی بسیار جالب توجه است. کلیسایی که نمایی رنگارنگ دارد.

 

 

 کلیسای Sanaksar Monastery

 


۲- موزه‌ی هنرهای تجسمی موردوین ارزیا


موزه‌ای که در آن بیش از ۲۰۰ مجسمه و اثر از موردوین ارزیا گردآوری شده است. این موزه یکی از مشهورترین موزه‌های شهر سارانسک است که هنرمندان زیادی را به این شهر می‌کشاند.

 

 

دانستنی‌های سارانسک؛ شهر میزبان بازی ایران پرتغال در جام جهانی روسیه

 

 

هنرهای تجسمی موردوین ارزیا

 


۳- کلیسای تئودور اوشاکف


این کلیسا یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین کلیساهای ارتدکس روسیه است که در سال ۲۰۰۶ تأسیس شده است. نام تئودور اوکاشف که فرمانده‌ی نیروی دریایی این کشور در قرن هجدهم بوده است برای این کلیسا انتخاب شده است. این کلیسا چهار برج ناقوس دارد و صلیب آن در ارتفاع ۶۲ متری‌اش قرار گرفته است. در ساخت کلیسای تئودور اوکاشف ۱۲ ناقوس به کار برده شده است که بزرگترین آنها ۶ تن وزن دارد.

 

 

راهنمای گردشگری اولیانوفسک؛ اقامتگاه تماشاگران مسابقات تیم‌ملی

 

 

کلیسای تئودور اوشاکف

 


۴- موزه‌ی فرهنگ مردمی موردویا


اگر می‌خواهید با تاریخ و فرهنگ مردم منطقه‌ی موردویا در روسیه آشنا شوید در سفرتان به سارانسک حتما باید به این موزه سری بزنید. چرا که در آن می‌توانید به تماشای اشیای قدیمی بروید و از زبان راهنمایان موزه تاریخ را بشنوید. تاریخ مردمانی که گاه دردآور است و گاه مسرت‌بخش. در این موزه بیش از ۴ هزار مورد تاریخی، تندیس‌های چوبی قرن هجدهمی و کتاب‌های چاپ سنگی موجود است.

 

 

 

 

موزه‌ی فرهنگ مردمی موردویا

 


۵- کلیسای الکساندر نوسکی

 


کلیسایی که در کنار کلیسای تئودور اوشاکف قرار گرفته است و بنای آجری سرخ رنگش زینت بخش شهر سارانسک است. این کلیسا در ساحل ۲۰۰۰ به منظور یادبود ساکنین منطقه‌ی موردویا که در جنگ و بلایای طبیعی فوت کرده‌اند ساخته شده است و نامش را وامدار الکساندر نوسکی سیاستمدار قرن سیزدهمی کشور روسیه است.

 

 

کلیسای الکساندر نوسکی

 


۶- کلیسای سنت نیکولاس


این کلیسا تقدس خاصی در میان شهروندان شهر سارانسک دارد. چرا که در دوره‌ی اتحاد جماهیر شوروی و همینطور جنگ‌های جهانی از ویرانی و خرابی نجات یافته است. سنت نیکولاس در قرن نوزدهم با آجرهای سرخ رنگ ساخته شده است.

 

 

کلیسای سنت نیکولاس

 


۷- ساختمان میدان و ایستگاه راه‌آهن سارانسک


ساختمان این ایستگاه در حدود ۷۰ سال پیش یعنی در سال ۱۹۴۱ بازسازی شده است و امروزه جزو جاذبه‌های گردشگری شهری سارانسک به حساب می‌آید. کاشی‌های گرانیتی این ساختمان جلوه‌ای باشکوه به آن بخشیده است.

 

 

 ایستگاه راه‌آهن سارانسک

 


۸- سالن تئاتر و موسیقی ایالتی یاشف


قدمت این سالن به نزدیک ۸۰ سال می‌رسد و هر شب در آن رقص‌ها و جشن‌ها و تئاترهاست. با رفتن به سارانسک به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما یک شب از سفرتان با  تور روسیه نوروز 97 را به این سالن اختصاص بدهید و از نزدیک یک باله‌ی باشکوه را تماشا کنید. بزرگترین سالن این مرکز گنجایش ۷۱۹ نفر را دارد.

 

 

موسیقی ایالتی یاشف

 


۹- موزه‌ی تاریخ محلی


موزه‌ای که ساختمانش یک کلیسا بوده است و پس از انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ بنای ملی شده و به یک موزه تبدیل شده است. در این موزه می‌توانید از سنت‌ها، باورها، آئین‌ها و وسایل مورد استفاده‌ی مردم منطقه‌ی موردویا اطلاعات کسب کنید. بازدید از بنای این موزه خودش از تفریحات خاص سارانسک به حساب می‌آید.

 

 

موزه‌ی تاریخ محلی

 


۱۰- پارک پوشکین


۴۰ هکتار از مرکز شهر سارانسک را پارکی پوشانده است که با درخت‌ها و سبزه‌هایش و با سایه‌ها و آفتابگیرهایش یکی از زیباترین جاذبه‌های این شهر است. این پارک محل اصلی تجمع مردمان سارانسک در عصرهاست و یک چرخ و فلک برای بالا رفتن و دیدن شهر از آسمان دارد.

 

 

پارک پوشکین

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: