دانستنی‌های سارانسک؛ شهر میزبان بازی ایران پرتغال در جام جهانی روسیه

جاذبه‌های گردشگری روسیه
دانستنی‌های سارانسک؛ شهر میزبان بازی ایران پرتغال در جام جهانی روسیه

بعد از انجام قرعه‌کشی جام‌جهانی فوتبال و مشخص شدن شهرهای مختلف میزبان این بازی‌ها، شهر سارانسک در میان مشتاقان به سفر با تور روسیه بسیار سرشناس شده است. شهری که قرار است بازی سوم ما در گروه مرگ این مسابقات را میزبانی کند. چهارم تیرماه سال ۱۳۹۷، ساعت ۲۱:۳۰ شب یکی از مهمترین مسابقات تاریخ فوتبال ما مقابل کشور پرتقال در این شهر رقم خواهد خورد. اگر در پی آشنایی هرچه بیشتر با این شهر هستید تا در این تاریخ و یا زمان‌های دیگر به آن سفر کنید، در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به این شهر بزنیم.


سارانسک شهر اسطوره‌ای کشور روسیه

در ۶۵۰ کیلومتری شهر مسکو قلب روسیه، شهری واقع شده است که تاریخش بازمی‌گردد به نزدیک سیصد و پنجاه سال پیش. یعنی سال ۱۶۵۱ میلادی. این شهر که در استان موردوویا قرار دارد به طور تقریبی ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. جمعیتی که بیشترینش را چهره سنگی‌ها و قد بلندان تنومند کشور روسیه تشکیل می‌دهند. همان کسانیکه در چندین کارخانه‌ی صنعتی و مهم این شهر نظیر کارخانه‌ی نساجی و تولید کابل‌های برقی کار می‌کنند. این شهر سالانه میزبان بسیاری از جشن‌های اسطوره‌ای و آئینی سنتی کشور روسیه است که در فصل‌های مختلف سال برگزار می‌شوند. از این رو در باور بسیاری از مردمان روسیه به شهر اسطوره‌ای شناخته می‌شود.

 

 

سارانسک شهر اسطوره‌ای کشور روسیه

 

 


آب و هوای سارانسک

 شهری که نیم ساعت با تهران اختلاف زمانی دارد و از آن عقب‌تر است، جزو شهرهای سرد دنیا به حساب می‌آید که میانگین دمای روزهایش در طول سال ۴ درجه‌ی سانتی‌گراد است. این شهر در فصل‌ها و روزهای مختلف سال وضعیت آب‌وهوایی متفاوتی دارد اما در زمان سفر با تور جام جهانی روسیه ، هوای این شهر معتدل و دلپذیر است. یادتان باشد در هر ماه و فصل سال به این شهر سفر می‌کنید حتما لباس گرم همراه خود داشته باشید.البته با توجه به شرایط این شهر، با برنامه‌ریزی کارشناس‌های گردشگری تور روسیه، مسافران تورهای جام‌جهانی در اولیانوفسک شهر ساحلی نزدیک به اینجا انتخاب شده است، تا تعطیلات متفاوتی داشته باشند.

 

 

آب و هوای سارانسک

 


ورزشگاه موردوویا سارانسک

 ورزشگاهی که کار ساختش در سال ۲۰۱۰ آغاز شده است و سال ۲۰۱۷ به پایان رسیده است. امروزه این ورزشگاه که ۴۵ هزار نفر گنجایش دارد یکی از زیبایی‌های مدرن شهر سارانسک به حساب می‌آید. جاذبه‌ای که قرار است ۴ بازی در مرحله‌ی مقدماتی جام‌جهانی را میزبانی کند. این ورزشگاه در نزدیکی بسیاری از هتل‌های شهر سارانسک واقع شده است.

 

 

ورزشگاه موردوویا سارانسک

 

 


جاذبه‌های دیدنی سارانسک


سارانسک پر از موزه‌ها و کلیساهای سنتی است که بازدید از آنها برای گردشگران بسیار خوش‌آیند است. موزه‌های فرهنگ مردمی، هنرهای تجسمی و جنگ سارانسک از موزه‌های معروف این شهر هستند که شما را با تاریخ و هنر این منطقه از جهان آشنا می‌کنند. کلیساهای سنت فئودور اوشاکوف و یوحنا نیز از کلیساهای مشهور این شهر به حساب می‌آیند که اولی مدرن و تازه ساخت و دیگری قدیمی و سنتی است. پارک پوشکین این شهر پارکی‌ست سرسبز که مردمان شهر سارانسک علاقه‌ی زیادی به گذراندن اوقات فراغت‌شان در آن دارند.


امکانات اقامتی شهر سارانسک

 

 

امکانات اقامتی شهر سارانسک

 


شهر سارانسک بیش از ۱۲۰ هتل با سطح خدماتی و کیفیتی مختلف دارد که شما با توجه به بودجه‌ای که به سفرتان اختصاص داده‌اید می‌توانید آنها را انتخاب و از امکانات خوبشان استفاده کنید. این هتل‌ها در نزدیکی ورزشگاه و اماکن تاریخی و دیدنی این شهر قرار دارند. همچنین اگر دوست داشته باشید جهت اقامت در این منطقه از کشور روسیه می‌توانید به شهر اولیانوفسک بروید که یک شهر ساحلی و تاریخی است. شهری که زادگاه لنین رهبر حزب اتحادیه‌ی جماهیر شوروی بوده است.


تماشای مسابقات فوتبال در میدان سوتسکایای سارانسک

 

 

تماشای مسابقات فوتبال در میدان سوتسکایای سارانسک

 

 


به هنگام مسابقات جام‌جهانی، تلوزیونی بزرگ در میدان سوتسکایای این شهر کار گذاشته شده است تا بسیاری از مردمان و گردشگران این شهر بتوانند این مسابقات را در کنار هم از تلوزیونی بزرگ تماشا کنند. این میدان ظرفیت نگهداری از ۲۰هزار نفر را دارد و به عنوان یکی از فیفا فن فست‌های جام‌جهانی از آن یاد می‌کنند.


سیستم حمل و نقل در سارانسک

 

 

سیستم حمل و نقل در سارانسک

 


در این شهر خبری از دو چیز مهم در حمل و نقل درون شهری نیست. یک ترافیک و دو مترو. در سارانسک شما می‌توانید با اتوبوس‌ها و تاکسی‌های نسبتا ارزان قیمت دور تا دور شهر را بگردید و تمامی نقاط دیدنی آن را از نظر بگذرانید. لازم به ذکر است بدانید این شهر یک فرودگاه نیز دارد که برای مسافرت‌های برون شهری می‌توانید به آنجا مراجعه کنید.

 

۰۸ اسفند ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: