دانستنی‌های ضروری برای سفر به جام‌جهانی روسیه

جاذبه‌های گردشگری روسیه
دانستنی‌های ضروری برای سفر به جام‌جهانی روسیه

نکات مهم ریز و درشتی برای سفر با تور جام جهانی روسیه وجود دارد. اما مهم‌ترین نکته مساله‌ی ورود و خروج، قوانین رایج، مسائل مالی، بلیط‌ها و البته شناسه هواداری (Fan ID) هستند. پس بهتر است نکات زیر را بخوانید تا با شریط موجود در روسیه بیشتر آشنا شوید.


شناسه هواداری جام جهانی روسیه چیست؟

 این کارت‌ها در واقع رمز عبور شما برای ورود به ورزشگاه‌ها و استفاده از امکانات موجود برای طرفداران فوتبال است. شما با تهیه این کارت‌ها می‌توانید به همراه بلیط خود وارد ورزشگاه محل بازی‌ها شوید در محل‌های درست بازی را تماشا کنید.از طرفی برای آ‌نها که برای بازی‌های مختلف هر بار وارد روسیه می‌شوند، استفاده از این کارت‌ها مشکل ورود چندگانه برای دیدن بازی‌ها را از بین خواهد برد. یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های استفاده از شناسه هواداری، استفاده از سیستم‌های حمل و نقل بین شهری است که به طرفداران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از قطارهای بین‌شهری و به رایگان به محل بازی‌ها برسند.

 

شناسه هواداری در جام جهانی


چطور شناسه هواداری دریافت کنیم؟

 ۱- قبل از هر چیز شما باید بلیط یکی از بازی‌ها را داشته باشید. دقت کنید که مشخصات موجود در بلیط خریداری شده برای پر کردن فرم الزامی است.
۲- با رفتن به این سایت فرم درخواست شناسه هواداری را پر می‌کنید و سپس آن را موقع ورود به روسیه به یکی از دفاتر شناسه هواداری برده و اگر اطلاعات و عکس خود را همراه داشته باشید، تنها در عرض چند دقیقه کارت خود را تحویل بگیرید.
۳- کارت خود را تحویل گرفته از امکانات آن بهره‌مند می‌شوید و می‌توانید به دیدن بازی‌ها بروید.

 

 

نحوه‌ی دریافت شناسه‌ی هواداری جام جهانی روسیه

 

دفاتر شناسه هواداری در روسیه کجاها هستند؟


آدرس مراکز مختلف در ۸ شهر روسیه به شرح زیر است :


مسکو: Khamovnichesky Val, 24.


سن پترزبورگ: Liteiny Avenue., 26, Preobrazhensky Dvor.


سوچی: st. New dawn, 7. MoreMall shopping centre.


کازان: st. Bauman, 44/8, Rodina mall.


کالینگراد: st. Teatralnaya, 35, Morskoy" business centre.


نیژنی نووگورود: st. Sovnarkomovskaya, 28.


روستوف: st. Nizhnebulvarnaya, 6, Five Seas (Pyat Morey) business centre


سامارا: Moscow Highway 17.

 

 

 

بلیت جام جهانی روسیه

 


شرایط ورود به کشور و شهرهای میزبان جام‌جهانی


برای ورود به روسیه و همراهی با تور روسیه جام جهانی جهت تماشای بازی‌ها، گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. تمام نفراتی که به کشور وارد می‌شوند برگه‌های اداره مهاجرت را امضا خواهند کرد و مدارک لازم برای حضور در کشور را تحویل خواهند گرفت. نکته مهم در این باره، همراه داشتن همیشگی گذرنامه است چون پلیس روسیه می‌تواند شما را متوقف کرده و ازتان بخواهد که پاسپورت خود را برای تایید هویت به وی نشان دهید.

 


ممنوعیت‌های مربوط به ورود یا خروج اشیا در روسیه

 

 

 

پلیس روسیه

 

 


روسیه هیچ منعی برای بردن وسایل الکترونیک از جمله لپ‌تاپ، دوربین‌های دیجیتال و دستگاه‌هایی از این دست ندارد، اما در موقع ورود یا خروج در صورتی که بخواهند می‌توانند محتویات موجود در دستگاه‌ها را وارسی کنند.

بردن داروهایی از جمله کدیین‌ها، سیبوترامین‌ها، انواع استروید‌ها و دیگر داروهایی که بر رو هورمون‌های جنسی تاثیر گذارند، ترامادول و داروهای موسوم در بیماران روانی ممنوع است و اگر بخواهید این داروها را به روسیه ببرید حتما باید تاییدی دکتر برای میزان مناسب را در دست داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که یک نسخه روسی و یک نسخه انگلیسی از این تاییدیه را با خود همراه ببرید.


خارج کردن هر گونه جنس آنتیک و قدیم حتی اگر به صورت کاملا قانونی خریداری شده باشد ممنوع است. پس بیخیال اجناس اینچنینی شده به دیدن بازی‌ها بروید!

 

پیدا کردن پاسپورت یا شناسه هواداری گم شده در روسیه


ابتدای به امر، حتما یک نسخه کپی از پاسپورت خود را در منزل نگهداری کنید تا در مواقع لزوم بتوان آن را فکس کرد. اما در هر حال باید بدانید که ورود به ورزشگاه‌های مسلتزم داشتن شناسه هواداری، بلیط و گذرنامه است. اگر بلیط یا شناسه هواداری خود گم کردید به مراکز یاد شده شناسه هواداری مراجعه کنید تا آن‌ها نسخه‌ای جدید برایتان صارد کنند و در صورت گم‌کردن گذرنامه در سریع‌ترین حالت ممکن آن را به تور لیدر، پلیس یا کنسول‌گری اعلام کنید.

 


ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌های جام جهانی

 

 

 ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌های جام جهانی

 

 


فروش اینگونه نوشیدنی‌ها در ورزشگاه‌ها در حین تور جام‌جهانی ممنوع است و به تماشاگران هم اجازه داخل بردن آن داده نمی‌شد. فروش مشروبات الکلی در روزهای بازی تنها محدود به ۱۱ شب تا ۷ صبح آزاد خواهد شد و تنها در مراکز مورد نظر می‌توان آن‌ها را نوشید.
در مجموع شرایط روسیه در ایام جام‌جهانی به مراتب با دیگر مواقع سال و هنگام سفر با تور روسیه متفاوت است. این کشور جوی بسیار ارام خواهد داشت، در همه جا مسئولین به شدت مراقب طرفداران هستند که هیچ مشکلی برایشان پیش نیاید و تمامی امکانات لازم برای راحتی آن‌ها فراهم است.

 

برای استفاده‌ی بهتر مسافران و علاقمندان به سفر با تور جام جهانی ، اطلاعات و دانستی‌های مهمی که باید در این سفر مورد توجه قرار دهند در روز ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به‌روزرسانی شد.

 

رونمایی از بلیط‌های جام جهانی 2018 روسیه

مسئولین مسابقات جام جهانی بیش از دو ماه قبل از شروع این بازی‌ها از بلیط‌های مسابقات رونمایی کردند و اطلاعات مندرج در آن را برای آگاهی بهتر طرفداران و مسافران تور جام جهانی روسیه شرح دادند. اما قبل از اینکه به سراغ بلیط هر بازی برویم، نگاهی بندازیم به جدول قیمت بلیط بازی‌ها:

 

 

جدول قیمت بلیط‌ های مسابقات جام جهانی روسیه

 

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، قیمت بلیط بازی‌های دور اول قیمت‌های ۸۵، ۱۲۰ و ۱۷۰ دلار آمریکا دارند. سپس هر مرحله قیمت بلیط‌ها افزایش می‌یابد و برای دور دوم به ۷۰، ۸۵ و ۱۳۵، نیمه نهایی ۸۵ ، ۱۲۵ و ۱۶۰، بازی سوم-چهارمی ۷۰، ۸۵ و ۱۳۵ و بازی فینال ۱۱۵، ۱۶۰ و ۲۴۵ دلار می‌رسد.

سه دسته بندی موجود برای قیمت‌گذاری بلیط‌ها مربوط به جایگاه طرفداران در استادیوم است. برای مثال به نمایی شماتیک از ورزشگاه کازان که میزبان مهم‌ترین بازی ایران مقابل اسپانیا است بیاندازید:

 

 

نمای ورزشگاه کازان در روسیه

 

همانطور که مشاهده می‌کنید بهترین جایگاه مربوط به دسته بندی یک، رده دوم برای چهار کنج و دسته بندی سوم برای پشت دروازه‌ها در نظر گرفته شده است. دسته بندی چهارم که با رنگ نارنجی مشخص شده ارزان‌ترین بلیط‌های موجود است که تنها به شهروندان روسی فروخته می‌شود و دیگر طرفداران نمی‌توانند آن را خریداری کنند. بخش‌های VIP هم تنها برای آن‌ها که پکیج‌های خاص بازی‌ها را خریداری می‌کنند در نظر گرفته شده که البته بسیار محدود و بسیار گرانقیمت است. شما اگر با تور جام جهانی روسیه 2018 سفر می‌کنید به سادگی با راهنمایی کارشناس‌های آژانس مسافرتی مقتدر سیر تابان می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین بلیط را خریداری کنید.

 

 

بلیط رونمایی شده مسابقات جام جهانی روسیه

 

 

بلیطی که مسئولین برگزاری از آن رونمایی کردند مربوط به بازی روسیه و عربستان، دیدار افتتاحیه جام جهانی می‌شود. قبل از اینکه به جزییات بلیط بپردازیم دو نکته مهم در مورد برگزاری هر بازی است که باید گفته شود. ابتدا اینکه درهای ورزشگاه سه ساعت پیش از هر بازی (۴ساعت پیش از بازی فینال) باز می‌شوند و شما می‌توانید هر زمان پیش از بازی به آن مراجعه کنید. اما باید در نظر بگیرید که اگر مسافر تور روسیه جام جهانی هستید بهتر است بدانید که پیش از شروع بازی چند مرحله ارزیابی بلیط‌ها صورت می‌گیرد که با اینکه همه به صورت الکترونیک انجام می‌شود، اما باز هم زمان بر است. پس بهتر است حداقل نیم ساعت پیش از شروع بازی به ورزشگاه مراجعه کنید.

بلیط‌ها شامل چند مورد اطلاعاتی از قبلی ساعت شروع بازی، ساعت شروع مراسم (بازی فینال و افتتاحیه)، جایگاه و شماره صندلی، دسته بندی بلیط و از این قبیل اطلاعات می‌شود. اطلاعات امنیتی نیز در بارکد بلیط وجود دارد تا از هر گونه تقلب در ورود به ورزشگاه جلوگیری شود. فراموش نکنید همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، بدون فن آیدی حتی اگر بلیط هم داشته باشید، اجازه‌ی ورود به ورزشگاه پیدا نخواهید کرد.

 

 

نمونه کارت فن آی دی در جام جهانی روسیه

 

 

افرادی که مشکل جسمانی یا معلولیت دارند، یا اینکه دچار چاقی هستند، جدا از تهیه بلیط مخصوص (در سایت مشخص شده و قیمت آن تفاوتی ندارد) در زمان دریافت فن آی‌دی این موضوع را با مسئولین در میان می‌گذارند تا اینکه در آی‌دی آن‌ها ثبت شود. برای ثبت این موضوع نیاز به گواهی پزشکی ترجمه شده به زبان انگلیسی خواهید داشت. با چنین فن‌آی‌دی‌هایی زمان ورود به ورزشگاه، مسئولین هر ورزشگاه شما آن فرد را به جایگاه مخصوص خواهد برد تا بدون مشکل بتواند به تماشای بازی بپردازد.

 

 

بلیط مسابقات جام جهانی روسیه

 

 

شرایط انتقال بلیط بازی‌های جام جهانی

اولین چیزی که در این باره باید در نظر بگیرید غیر قانونی بودن خرید و فروش بلیط خارج از دایره فیفا یا بنگاه‌های مجاز همچون فروشندگان تور بازی‌ها است. ایجاد بازار سیاه مخصوصا در کشور مقصد جرم بوده و برای شما مشکلات حقوقی ایجاد خواهد کرد. بنابراین برالی جابه‌جایی باید به اکانت خود در سایت سایت بلیط فروشی ورود کرده و بر روی My Requests کلیک کنید. سپس با انتخاب Edit Guests کسی که می‌خواهید در لیست خود تغییر دهید را انتخاب و اطلاعات نفر جایگزین را وارد و در نهایت درخواست خود را تایید کنید.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: