دانستنی‌های ضروری برای سفر به جام‌جهانی روسیه

جاذبه‌های گردشگری روسیه
دانستنی‌های ضروری برای سفر به جام‌جهانی روسیه

نکات مهم ریز و درشتی برای سفر با تور جام جهانی روسیه وجود دارد. اما مهم‌ترین نکته مساله‌ی ورود و خروج، قوانین رایج، مسائل مالی، بلیط‌ها و البته شناسه هواداری (Fan ID) هستند. پس بهتر است نکات زیر را بخوانید تا با شریط موجود در روسیه بیشتر آشنا شوید.


شناسه هواداری جام جهانی روسیه چیست؟

 این کارت‌ها در واقع رمز عبور شما برای ورود به ورزشگاه‌ها و استفاده از امکانات موجود برای طرفداران فوتبال است. شما با تهیه این کارت‌ها می‌توانید به همراه بلیط خود وارد ورزشگاه محل بازی‌ها شوید در محل‌های درست بازی را تماشا کنید.از طرفی برای آ‌نها که برای بازی‌های مختلف هر بار وارد روسیه می‌شوند، استفاده از این کارت‌ها مشکل ورود چندگانه برای دیدن بازی‌ها را از بین خواهد برد. یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های استفاده از شناسه هواداری، استفاده از سیستم‌های حمل و نقل بین شهری است که به طرفداران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از قطارهای بین‌شهری و به رایگان به محل بازی‌ها برسند.

 

شناسه هواداری در جام جهانی


چطور شناسه هواداری دریافت کنیم؟

 ۱- قبل از هر چیز شما باید بلیط یکی از بازی‌ها را داشته باشید. دقت کنید که مشخصات موجود در بلیط خریداری شده برای پر کردن فرم الزامی است.
۲- با رفتن به این سایت فرم درخواست شناسه هواداری را پر می‌کنید و سپس آن را موقع ورود به روسیه به یکی از دفاتر شناسه هواداری برده و اگر اطلاعات و عکس خود را همراه داشته باشید، تنها در عرض چند دقیقه کارت خود را تحویل بگیرید.
۳- کارت خود را تحویل گرفته از امکانات آن بهره‌مند می‌شوید و می‌توانید به دیدن بازی‌ها بروید.

 

 

نحوه‌ی دریافت شناسه‌ی هواداری جام جهانی روسیه

 

دفاتر شناسه هواداری در روسیه کجاها هستند؟


آدرس مراکز مختلف در ۸ شهر روسیه به شرح زیر است :


مسکو: Khamovnichesky Val, 24.


سن پترزبورگ: Liteiny Avenue., 26, Preobrazhensky Dvor.


سوچی: st. New dawn, 7. MoreMall shopping centre.


کازان: st. Bauman, 44/8, Rodina mall.


کالینگراد: st. Teatralnaya, 35, Morskoy" business centre.


نیژنی نووگورود: st. Sovnarkomovskaya, 28.


روستوف: st. Nizhnebulvarnaya, 6, Five Seas (Pyat Morey) business centre


سامارا: Moscow Highway 17.

 

 

 

بلیت جام جهانی روسیه

 


شرایط ورود به کشور و شهرهای میزبان جام‌جهانی


برای ورود به روسیه و همراهی با تور روسیه جام جهانی جهت تماشای بازی‌ها، گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. تمام نفراتی که به کشور وارد می‌شوند برگه‌های اداره مهاجرت را امضا خواهند کرد و مدارک لازم برای حضور در کشور را تحویل خواهند گرفت. نکته مهم در این باره، همراه داشتن همیشگی گذرنامه است چون پلیس روسیه می‌تواند شما را متوقف کرده و ازتان بخواهد که پاسپورت خود را برای تایید هویت به وی نشان دهید.

 


ممنوعیت‌های مربوط به ورود یا خروج اشیا در روسیه

 

 

 

پلیس روسیه

 

 


روسیه هیچ منعی برای بردن وسایل الکترونیک از جمله لپ‌تاپ، دوربین‌های دیجیتال و دستگاه‌هایی از این دست ندارد، اما در موقع ورود یا خروج در صورتی که بخواهند می‌توانند محتویات موجود در دستگاه‌ها را وارسی کنند.

بردن داروهایی از جمله کدیین‌ها، سیبوترامین‌ها، انواع استروید‌ها و دیگر داروهایی که بر رو هورمون‌های جنسی تاثیر گذارند، ترامادول و داروهای موسوم در بیماران روانی ممنوع است و اگر بخواهید این داروها را به روسیه ببرید حتما باید تاییدی دکتر برای میزان مناسب را در دست داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که یک نسخه روسی و یک نسخه انگلیسی از این تاییدیه را با خود همراه ببرید.


خارج کردن هر گونه جنس آنتیک و قدیم حتی اگر به صورت کاملا قانونی خریداری شده باشد ممنوع است. پس بیخیال اجناس اینچنینی شده به دیدن بازی‌ها بروید!

 

پیدا کردن پاسپورت یا شناسه هواداری گم شده در روسیه


ابتدای به امر، حتما یک نسخه کپی از پاسپورت خود را در منزل نگهداری کنید تا در مواقع لزوم بتوان آن را فکس کرد. اما در هر حال باید بدانید که ورود به ورزشگاه‌های مسلتزم داشتن شناسه هواداری، بلیط و گذرنامه است. اگر بلیط یا شناسه هواداری خود گم کردید به مراکز یاد شده شناسه هواداری مراجعه کنید تا آن‌ها نسخه‌ای جدید برایتان صارد کنند و در صورت گم‌کردن گذرنامه در سریع‌ترین حالت ممکن آن را به تور لیدر، پلیس یا کنسول‌گری اعلام کنید.

 


ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌های جام جهانی

 

 

 ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در ورزشگاه‌های جام جهانی

 

 


فروش اینگونه نوشیدنی‌ها در ورزشگاه‌ها در حین تور جام‌جهانی ممنوع است و به تماشاگران هم اجازه داخل بردن آن داده نمی‌شد. فروش مشروبات الکلی در روزهای بازی تنها محدود به ۱۱ شب تا ۷ صبح آزاد خواهد شد و تنها در مراکز مورد نظر می‌توان آن‌ها را نوشید.
در مجموع شرایط روسیه در ایام جام‌جهانی به مراتب با دیگر مواقع سال و هنگام سفر با تور روسیه متفاوت است. این کشور جوی بسیار ارام خواهد داشت، در همه جا مسئولین به شدت مراقب طرفداران هستند که هیچ مشکلی برایشان پیش نیاید و تمامی امکانات لازم برای راحتی آن‌ها فراهم است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران