Gulfood؛ بزرگ‌ترین جشنواره غذایی دنیا در دبی

جاذبه‌های گردشگری دبی
Gulfood؛ بزرگ‌ترین جشنواره غذایی دنیا در دبی

۲۲ سال است که نمایشگاهی با عنوان Gulfood در دبی برگزار می‌شود که توانسته در طی این سال‌ها به رشدی قابل توجه دست یابد و به بزرگ‌ترین نمایشگاه در دسته خودش تبدیل شود. بر خلاف تصور بسیاری، Gulfood نه تنها برای تولیدکنندگان، پخش‌کنندگان و آشپزها یک فرصت استثنایی به حساب می‌آید، مکانی مناسب برای بازدید عموم نیز محسوب می‌شود. در این مقاله با هم نگاهی خواهیم انداخت به کلیت این نمایشگاه Gulfood و اینکه چرا تور دبی، فرصتی ایده‌آل برای سفر به این شهر و بازدید از آن به حساب می‌آید.

 

تعطیلات عید را با تور دبی نوروز 97 در ابرشهر توریستی دنیا بگذرانید

 

 

Gulfood دبی چیست؟


همانطور که گفته شد این نمایشگاه از ۲۲ سال پیش شروع به کار کرد، اما اوایل آنقدر وسعت نداشت و تنها چند نمونه از کمپانی‌های امارات در آن شرکت می‌کردند. اما حالا ساختمان تجارت جهانی دبی میزبان بیش از ۵ هزار تولیدکننده از ۱۲۰ کشور دنیا است. آن‌ها که غذا و آشامیدنی بیش از ۵ میلیارد از جمعیت دنیا را به عهده دارند.

 

 

 

 

۹ رستوران‌ جدید دبی که بهتر است در سفر بعدی آن‌ها را امتحان کنید

 


مجموعه کلی Gulfood به نمایش محصولات تازه‌ی غذایی، تجهیزات جدید، طعم‌دهنده‌ها و به طور کلی هر محصول تازه‌ای که به غذا مربوط می‌شود اختصاص دارد. اما این همه‌ی آن چیزی نیست که در آن مشاهده خواهید کرد. در این نمایشگاه آموزش‌های مفصل و بسیاری در روزهای مختلف برگزار می‌شود که از آموزش‌های پایه راه‌اندازی استارت‌آپ‌های غذا آغاز می‌شود تا آموزش پخت انواع غذا و نوشیدنی و همچنین سیستم‌های فروش و بازاریابی. در واقع هر کس که در تولید، توزیع و بازاریابی صنعت غذا دستی در آتش دارد، می‌تواند از امکاناتی که تنها با تهیه بلیط نمایشگاه در اختیارش قرار می‌گیرد، استفاده کرده و آن را در پیشبرد هدف‌های آتی‌اش به کار ببندد.

 

 

gulfood

 

 

فستیوال‌های دبی که حضور در آنها را نباید از دست بدهید!

 


اما مردم عادی هم می‌توانند از این نمایشگاه لذتی (حتی بیشتر از متخصصین) ببرند. بخش زیادی از برندهای جهانی با محصولاتشان منتظر شما هستند و برنامه‌هایی که می‌تواند تمام ساعات حضور شما در نمایشگاه را به مفرح‌ترین شکل ممکن رقم بزند.

 

 

gulfood

 


جدول برنامه‌ها Gulfood دبی


برنامه‌های مفرح برای بازدیدکنندگان، همانقدر اهمیت دارند که برنامه‌های جدی و مهم. همین هم باعث شد که سال پیش بیش از ۹۵ هزار نفر از آن دیدن کنند. رقمی که برای یک جشنواره غذایی بسیار بزرگ بوده و با توجه به وسعت و جمعیت دبی بزرگ‌تر نیز به نظر می‌رسد. یکی از جذاب‌ترین این برنامه‌ها هم مربوط به مسابقات آشپزی برای حضار است که یکی از بهترین بخش‌های آن محسوب می‌شود.
بسیاری از سرآشپزان دنیا هم در غرفه‌های مختلف ساعاتی را به پخت و پز با مراجعه کنندگان می‌گذرانند که خود یکی از بهترین جاذبه‌های نمایشگاه محسوب می‌شود.

 

 

prize

 


همراهی آشپزها با تولیدکنندگان در Gulfood دبی

 


همانطور که گفتیم، در کنار تولیدکنندگان بزرگ دنیا، چند سالی هم هست که آشپزان بسیار خوبی نیز به این همایش می‌آیند و در آن از هنرهایشان گفته و به صورت آنی غذا درست می‌کنند. در واقع این یکی از کارهایی است که نشان دهنده تنوع واقعی غذاها در دبی است.رستوران‌های لوکس و مدرن در کنار غذاخوری‌های خیابانی. غذاهایی از ملل‌های مختلف در شکل‌ها و مدل‌های متنوع. در واقع تمامیت این نمایشگاه و کسانی که به آن دعوت شده‌اند، نمایانگر و ماکتی کوچک از وضعیت غذایی موجود در دل دبی است.

 

در این ۵ رستوران  دبی خوشمزه ترین غذاهای دنیا را بخورید

 

 

chefs

 


شرکت‌های ایرانی حاضر در Gulfood دبی


طی سال‌های اخیر با توجه به نزدیک بودن امارات به ایران، تولیدکنندگان بسیاری در بخش‌های مختلف به این نمایشگاه رفته‌اند. از تولیدکنندگان بزرگی که طیف گسترده‌ای از محصولات را ارائه می‌کنند تا تولیدکنندگان گز و ترشی!
یکی از نکات مهمی که تولید کنندگان ایرانی (حتی اگر به عنوان بازدیدکننده) یه Gulfood مراجعه می‌کنند، مانور بسیار زیاد این نمایشگاه بر روی موضوع غذای حلال است. این بازار بزرگ جهانی این روزها رونقی بیش از پیش گرفته و به مرور رقابت بر سر این موضوع بیشتر و بیشتر می‌شود. همین باعث شده شرکت‌های ایرانی بیشری به این محل مراجعه کنند.

 

 

gulfood

 


تور نمایشگاه Gulfood دبی


تور جشنواره‌ی غذای دبی به مدت سه شب و چهار روز انجام می‌شود و پرواز آن از طریق خطوط هوایی ایرعربیا انجام می‌شود. با توجه به شلوغی دبی در این مدت، عموما اکثرهتل‌ها در این شهر پر هستند، پس بهترین راه برای رفتن به این نمایشگاه استفاده از توردبی نمایشگاه Gulfood است.

 

 

gulfood

۱۵ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: