طبیعت‌گردی در دل آنتالیا؛ تفریح در آبشارهای دودن

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
طبیعت‌گردی در دل آنتالیا؛ تفریح در آبشارهای دودن

آنتایا با سواحل دلفریب و جادوئی‌اش امروزه به یکی از اصلی‌ترین مقاصد بسیاری از گردشگران جهان تبدیل شده است. شهری بندری که در هر چهار فصل سال می‌توان با تور آنتالیا  به آن سفر کرد و از زیبایی‌های منحصر به فردش لذت برد. در سفرتان با تور آنتالیا نوروز97 به این شهر اگر به دنبال کشف جاذبه‌های طبیعی و سرسبز آن هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا در یک سفر ماجراجویانه سری به آبشارهای دودن این شهر بزنیم. آبشارهایی که در فاصله‌ی ۸ کیلومتری نسبت به یکدیگر قرار گرفته‌اند و هر روزه تورهای مختلفی برای بازدید از آنها در سراسر آنتالیا برگزار می‌شوند.

 

چرا به آنتالیا سفر کنیم؟


آبشارهای دودن در آنتالیا


دودن متشکل از دو آبشار است که اولی در بستری زیبا به رودخانه‌ی دودن می‌ریزد و دومی آب رودخانه‌ی دودن را به مدیترانه انتقال می‌دهد. این آبشارها در فاصله‌ی ۸ کیلومتری از یکدیگر قرار گرفته‌اند و مسیر پیمایش و رسیدن به هرکدام از آنها آنقدر زیبا و دلرباست که بیش از نیمی از گردشگران ترجیح می‌دهند یک روز از سفرشان به این شهر را به گشت و گذار در این مسیر اختصاص بدهند. مسیری پیچ در پیچ و زیبا که غارپیمایی، پله‌نوردی، رفتینگ و پیاده‌روی می‌طلبد.

 

 

سافاری در آنتالیا؛ شهر گشت و گذارهای هیجان‌انگیز

 

 

 آبشارهای دودن در آنتالیا

 


آبشار اول دودن در آنتالیا


در فضایی سرسبز و زیبا که پر از نیمکت و پوشش‌های گیاهی جذاب است و در فاصله‌ی نزدیکی از ساحل لارا آبشار اول دودن قرار دارد که شما برای ورود به منطقه‌ی این آبشار باید هزینه‌ای اندک به عنوان ورودیه پرداخت نمایید. دور و اطراف این آبشار پر از نیمکت است که می‌توانید روی آنها بنشینید و لحظاتی چند گوش‌هایتان را بسپرید به صدای برخورد آب‌ها و سنگ‌ها.

 

۱۰ تفریح خاص که در آنتالیا می‌توانید انجام بدهید

 

 

 آبشار اول دودن در آنتالیا

 

 

بوفه‌های اغذیه فروشی این پارک اجازه نمی‌دهد در طول حضورتان در کنار آبشار اول احساس گرسنگی و یا تشنگی کنید. از این بوفه‌ها همچنین می‌توانید تنقلات مختلف خریداری کنید تا خودتان را آماده‌ی اکتشاف یک مسیر با همه‌ی سختی‌ها و شیرینی‌هایش کرده باشید.


راه‌پیمایی در مسیری پر پیچ و خم از زیبایی‌ها در آنتالیا


پس از آنکه آبشار اول را دیدید حالا نوبت آن رسیده است که بزنید به راه رسیدن به آبشار دوم. برای رسیدن به آبشار دوم شما باید از غار آرزوها که طولی به اندازه‌ی ۴۰ متر دارد عبور کنید و بعد در مسیری جنگلی از پله‌ها بالا و پایین بروید تا رد رودخانه‎‌ی دودن را دنبال کرده باشید. رودخانه‌ای که اگر علاقه‌مند باشید می‌توانید در آن رفتینگ انجام بدهید. رفتینگ این رودخانه یکی از رفتینگ‌های پر طرفدار آنتالیاست که روزانه بسیاری از گردشگران تنها برای رفتینگ کردن به این منطقه از آنتالیا پا می‌گذراند. در راه رسیدن به آبشار دوم شما می‌توانید به رستوران‌های محلی رفته و غذا نوش جان کنید و یا روی نیمکت‌های این مسیر نشسته و نفسی چاق کنید.

 

بهترین رستوران‌های لوکس آنتالیا؛ شهر غذاهای ترکی و مدیترانه‌ای

 

 

مسیری پر پیچ و خم از زیبایی‌ها در آنتالیا

 


آبشار دوم دودن در آنتالیا


آبشار دوم جاییست مشرف به دریای مدیترانه که آب رودخانه‌ی دودن را به دریا می‌ریزد. این آبشار در منطقه‌ای به نام کالپوزکالدیران قرار دارد که منظره‌ای زیبا از طلوع و غروب خورشید به شما ارائه می‌دهد. در کنار آبشار دوم شما می‌توانید لحظاتی چند را به نظاره‌ی زیبایی‌ها بنشینید و در کافه‌های دور و اطرافش نوشیدنی‌های درجه یک میل کنید. این آبشار به غیر از آبشار اول دودن راه دیگری نیز برای دسترسی دارد و آن اینکه می‌توانید در اسلکه‌ی آنتالیا سوار قایق شوید و خودتان را با قایق به اینجا برسانید.

 

 

 آبشار دوم دودن در آنتالیا

 


تورها و امکانات مختلف آبشارهای دودن در آنتالیا


از سراسر آنتالیا هر روزه تورهای زیادی برگزار می‌شوند که با پرداخت هزینه‎‌ای نه چندان زیاد می‌توانید در آنها شرکت کنید و به بازدید از این آبشارها بیایید. این تورها هزینه‌ی یک وعده‌ غذای گرم و اسکان در محلی مناسب برای استراحت کردن را با شما حساب می‌کنند. اما اگر بخواهید بدون تور هم به دیدن این آبشارها و مسیرهای میان‌شان بیایید به راحتی می‌توانید از جای‌جای آنتالیا خودتان را به نزدیکی ساحل لارا و یا اسکله‌ی آنتالیا برسانید و گشت و گذارتان را آغاز کنید. این گشت و گذار یک تفریح مهیج به حساب می‌آید که برای انجام آن فقط به یک جفت کفش خوب و یک اراده‌ی قوی برای راه‌پیمایی احتیاج دارید.

 

گشت و گذاری تاریخی در آنتالیا؛ شهر ساحل‌ها و دریایی آرام

 

 

 آبشار دوم دودن در آنتالیا

 

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

نظرات کاربران

علی دارابی

خوش به حاشون بهترین زندگی
قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: