چگونه تنهایی مسافر هند شویم؟

جاذبه‌های گردشگری هند
چگونه تنهایی مسافر هند شویم؟

جاذبه‌های گردشگری بی‌مانند هند، هر آدمی را تشنه و علاقه‌مند دیدارش می‌کند. کمتر فردی در دنیا وجود دارد که شوق دیدن مثلث طلایی هند به همراه تور هند را نداشته باشد و یا شاید آدمی پیدا نشود که دوست نداشته باشد به شهر بمبئی، شهر ستارگان بالیوود این کشور سفر کند. در سراسر عمرتان اگر همیشه دنبال هم‌پا بودید که به هندوستان سفر کنید، در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا راهنمای سفر تنهایی‌تان به همراه تور هند نوروز ۹۷ به این کشور باشیم. درست است که سفر به همراه دوستان حال و هوای مخصوص به خودش را دارد اما تنهایی سفر کردن نیز محاسنی ویژه دارد که در ادامه در سفر به کشور هندوستان به آنها خواهیم پرداخت.


عزمی استوار و آغاز یک ماجرای هیجان‌انگیز به تنهایی در هند


انجام یک سفر به تنهایی عزمی استوار می‌خواهد. چرا که این تصمیم یک تصمیم جسورانه است. سفر در ذهن خیلی از ما به معنای دور هم جمع شدن و رفتن به یک جای ناشناخته است اما این بار باید این ناشناخته‌ها را به تنهایی تجربه کنید و مطمئن باشید تنهایی تجربه کردن یک امر هیجانش را چندین برابر می‌کند. حالا خودتان را برای هندوستان آماده کنید.

 

 

solo-travel-to-india

 


پیش از سفر به هندوستان جاذبه‌های گردشگری‌اش را خوب بشناسید


هنگامیکه عزم سفر کردید بروید به دنبال دقیق شناختن جاییکه قرار است به آن سفر کنید. شما پیش از آغاز سفر باید جاذبه‌های گردشگری هندوستان را بشناسید و اطلاعات حداقلی درباره‌ی آنها داشته باشید. مثلا باید بدانید این جاذبه‌ها در کدام شهرها قرار دارند، راه دسترسی شما به آنها چگونه است و چه هزینه‌هایی برای ورود به آنها باید پرداخت کنید.

 

معابد باستانی هندی که نفس را در سینه حبس می‌کند

 

 

solo-travel-to-india

 

 

هرچقدر اطلاعات شما در این زمینه بیشتر باشد، شوق‌تان برای دیدن آنها نیز بیشتر می‌شود و در طول سفر می‌توانید برنامه‌ریزی دقیق‌تر و بهتری برای بازدید هرچه بیشتر این مکان‌ها انجام بدهید.

 

پیشنهاد چند سفر یک روزه از دهلی به شهرهای اطراف

 

 

solo-travel-to-india

 


به تبلیغات منفی توجه نکنید و پای تصمیم جسورانه‌تان بایستید


هندوستان امن و امان است و نیازی نیست پیش از سفر از چیزی بترسید و این ترس سبب شود از سفر کردن حذر کنید. امروزه شما به هر نقطه‌ای از روی کره‌ی زمین سفر کنید هر خطری که شما را به صورت جمعی تهدید کند به صورت فردی هم تهدید می‌کند. پس با خیال راحت و بدون نگرانی سفر کنید اما یادتان باشد در سفر انفرادی باید مراقبت از رفتار و اموالتان بیشتر از زمانی باشد که با دوستان و نزدیکان‌تان سفر می‌کنید.

 

 

solo-travel-to-india

 


 در هند هتل مناسبی رزرو کنید


بهترین هتل جایی‌ست که جدای از امکانات رفاهی مناسب، دسترسی خوبی به مکان‌های گردشگری داشته باشد و نیز در صورت امکان در نزدیکی این مکان‌ها قرار داشته باشد. پس در تنهایی سفر کردن این نکته را به طور ویژه مورد توجه قرار بدهید چرا که یکی از محاسن تنهایی سفر کردن کاهش هزینه‌هاست و شما با این کار می‌توانید از هزینه‌های اضافی خودداری کنید.

 

 ۷ تفریح رایگان و ارزان که می توانید در هند انجام دهید

 

 

solo-travel-to-india

 


در هندوستان از سیم‌کارت محلی استفاده کنید


هنگامیکه به این کشور رسیدید در فرودگاه‌های آن می‌توانید با پاسپورت و کپی ویزایتان سیم کارت با قیمت ارزان تهیه کنید. این سیم‌ کارت‌ها حاوی مقداری دیتا و اطلاعات لازم برای گردشگری است و می‌توانید آنها را بارها و بارها به راحتی شارژ کنید.

 

 

solo-travel-to-india

 


شماره تلفن‌های ضروری و برخی اصطلاحات زبان هندی را در طول سفر یا پیش از آن یاد بگیرید


شما در تنهایی سفر کردن باید بتوانید گلیم خود را به بهترین نحو از آب بکشید بیرون. بنابراین اندکی زبان مثل پرسیدن آدرس، سلام و احوال‌پرسی و از این دست مکالمات را یاد بگیرید و همینطور شماره‌های ضروری مانند شماره‌ی پلیس، آتش‌نشانی و اورژانس را بلد باشید تا خدایی ناکرده در موقعی که برایتان حادثه‌ای بیش‌بینی نشده اتفاق افتاد بتوانید از آنها کمک بگیرید.

 

بزرگترین و برترین مراکز خرید دهلی را بشناسید

 

 

solo-travel-to-india


شماره پلیس هندوستان: ۱۰۰
شماره آتش‌نشانی هندوستان: ۱۰۱
شماره اورژانس هندوستان: ۱۰۲


 در هند مسیرهای شلوغ و پر رفت‌وآمد را برای ترددتان انتخاب کنید


جاهای شلوغ امنیت بیشتری دارند اما در این جاها باید خیلی مراقب اموال‌تان باشید. بنابراین هیچ‌وقت مسیرهای خلوت را برای گشت و گذار و یا رفت‌وآمد انتخاب نکنید و همواره مواظب کیف پول، پاسپورت و یا هر چیز باارزش دیگری که همراه دارید باشید.

 

 

solo-travel-to-india

 


به آداب و رسوم محلی هندوستان احترام بگذارید و مراقب رفتارتان باشید


هندوستان کشور تنوع مذهب‌ها و آئین‌هاست و یکی از زیبایی‌ها و جاذبه‌های منحصر به فرد این کشور همین امر است اما یادتان باشد در بازدید از مکان‌ها و فستیوال‌های مذهبی این کشور باید نهایت دقت را در لباس پوشیدن و رفتارتان به خرج بدهید. چرا که ممکن است یک رفتار و یا لباس پوشیدن خاص به عنوان بی‌احترامی از سوی آنها تلقی شود.

 

کارهایی که بهتر است در سفر به هند انجام ندهید

 

 

solo-travel-to-india

 


با مردم و غریبه‌ها صمیمی باشید اما با آنها خیلی دوست نشوید


اینکه در سفر تنهایی‌تان به هندوستان با محیط منطبق شوید و با مردم ارتباط بگیرید خیلی عالی‌ست اما یادتان باشد خیلی با آنها دوست نشوید و آدرس هتل و یا مدارک و پول‌های خود را هرگز به آنها نسپارید. چرا که اعتماد بیش از حد ممکن است خدایی ناکرده کار دست شما بدهد.

 

 

solo-travel-to-india

۱۹ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: