گردش در واکینگ استریت پاتایا؛ شهر سفرهای دسته جمعی تایلند

جاذبه‌های گردشگری پاتایا
گردش در واکینگ استریت پاتایا؛ شهر سفرهای دسته جمعی تایلند

پاتایا شهری کوچک در ساحل شرقی جزیره‌ی تایلند خیابان‌هایی دارد درجه یک و معروف. خیابان‌هایی که هر شب پر از رویداد و جشن‌اند و پر از رستوران و کافه و هرجای دیگری که می‌شود در آن دورهم جمع شد و اوقاتی خوش گذراند. در سفرتان با تور پاتایا اگر آماده‌ی خیابان‌گردی هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا با هم سری به واکینگ استریت، خیابان معروف این شهر بزنیم.

 


واکینگ استریت پاتایا؛ خیابان شب زنده‌دار


از حدود سی سال پیش که پاتایا به یکی از شهرهای پر گردشگر جهان تبدیل شده  ومردم از سراسر دنیا با تور تایلند به این شهر سفر کردند، واکینگ استریت یک شب هم خواب نداشته است. این خیابان قلب زنده‌ی شهر و چشم بیدار گردشگران در شب‌هاست. هر شب از دم‌دمای غروب به بعد این خیابان حیات ویژه‌ای پیدا می‌کند و می‌شود شریان اصلی شهر. تا جاییکه هیچ گردشگری در این شهر نیست که نخواهد پا به این خیابان بگذارد.

 

راهنمای گشت‌وگذار شبانه در پاتایا ؛ شهر همیشه بیدار تایلند

 

 

پاتایا

 


این خیابان که از جاده‌ی ساحلی شروع می‌شود، انتهایش به اسکله‌ی بالی‌ های پلازا می‌رسد. هر شب از ساعت ۶ عصر به بعد عبور هرگونه وسیله‌ی نقلیه از این خیابان ممنوع می‌شود و سنگ‌فرش‌های این خیابان می‌شود مخصوص پیاده‌روها.

 


واکینگ استریت پاتایا؛ خیابان جشن‌ها و فستیوال‌ها


این خیابان پر از کافه‌ها و بارهاست که در روزهای مختلف هفته هر کدامشان جشنها و فستیوال‌های مختلفی را درونشان راه‌اندازی می‌کنند. یکی از این فستیوال‌ها، فستیوال کف‌بازی است که در آن افراد مختلف از هر ملیت و نژادی درون حوض‌های بزرگ پر از کف می‌روند و یکدیگر را کف‌مالی می‌کنند. فستیوال رنگ‌ها که در آن افراد به یکیدیگر رنگ می‌پاشند و با صدای بلند موسیقی می‌رقصند و شادی می‌کنند از دیگر فستیوال‌های معروف این خیابان و کافه‌هایش است.

 

۴ فستیوال شگفت‌انگیز پاتایا که پیش از سفر باید بشناسید

 

 

فستیوال‌های پاتایا

 


واکینگ استریت پاتایا؛ خیابان حقایق عجیب و غریب


شاید برایتان جالب باشد بدانید در این خیابان تنها یک درخت وجود دارد و این درخت تنومند نیز به نوعی خودش یکی از جاذبه‌‌ها و دیدنی‌های این خیابان به حساب می‌آید. همچنین در برخی روزهای سال به دلیل حضور تعداد زیادی از مردم در این خیابان، پلیس برای ساعاتی راه ورود افراد را به آن می‌بندد تا این خیابان خلوت شود و نفس تازه‌ای بگیرد و پس از صرف زمانی از نو راه را برای افراد جدید باز می‌کند. امنیت این خیابان را پلیس توریسم برقرار می‌کند که در آن افرادی از ملیت‌های مختلف حضور دارند. از دیگر حقایق جالب در مورد این خیابان می‌توان به صدای موسیقی‌اش اشاره کرد. در این خیابان همواره صدای موسیقی شنیده می‌شود و یک لحظه هم این صدا خاموشی ندارد.

 

 

پاتایا

 


واکینگ استریت پاتایا؛ خیابان خرید‌های ارزان


اگر اهل خرید سوغاتی‌ها و یادگاری‌های خاص در سفرتان به تایلند هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگامیکه به بساط دستفروشی‌های مختلف این خیابان می‌رسید اندکی مکث کنید و اجناسی را که آنها به فروش می‌رسانند با دقت بررسی کنید. چرا که مطمئن باشید چیزهای جالبی برای یادگاری از اجناس آنها پیدا خواهید کرد.

 

مشهورترین مراکز خرید پاتایا ؛ شهر گشت وگذارهای روزانه و شبانه

 

 

پاتایا

 


واکینگ استریت پاتایا؛ خیابان هتل‌های معروف


بسیاری از هتل‌های معروف شهر پاتایا در این خیابان قرار دارند. هتل‌هایی که با هزینه‌های نسبتا مناسب می‌توان در آنها اقامت کرد. هتل‌های دایموند، پی ۷۲ و گرند هتل از معروف‌ترین اقامتگاه‌های موجود در این خیابان‌اند که گردشگران زیادی مشتاق اقامت در آنها هستند. این خیابان در نزد گردشگران ۱۰ هتل مشهور دارد.

 

پاتایا را در لوکس‌ترین هتل‌های ساحلی تجربه کنید

 

 

هتل‌های پاتایا

 


واکینگ استریت پاتایا؛ خیابان طبخ غذاهای دریایی


رستوران‌های پر شمار این خیابان جزو بهترین رستوران‌های کشور تایلند در طبخ غذاهای دریایی هستند. میگوها، ماهی‌ها و صدف‌ها در این رستوران‌ها به گونه‌ای طبخ می‌شوند که هر فرد بد غذایی را مشتاق میل کردن‌شان می‌کنند. البته ناگفته نماند که سرآشپزهای این رستوران‌ها در طبخ غذاهای گوشتی و انواع کباب‌ها نیز مهارت دارند. در این خیابان در حدود ۱۰ رستوران مشهور وجود دارند که آوازه‌شان از شهر پاتایا بیرون آمده و در سراسر کشور تایلند پیچیده است.

 

غذاهای تایلندی را در لوکس‌ترین رستوران‌های پاتایا مزه کنید

 

 

رستوران در پاتایا

۱۸ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: