۵ ساحل جذاب ساموئی که باید غواصی آنجا را امتحان کنید

جاذبه‌های گردشگری ساموئی
۵ ساحل جذاب ساموئی که باید غواصی آنجا را امتحان کنید

برخلاف آن چیزی که فکر می‌کنید، غواصی تفریحی آنقدرها هم پیچیده نیست و از تورهای یک روزه بسیار پرطرفدار در شهرهای ساحلی و کشورهای استوایی محسوب می‌شود. این تورها عموما با آموزشی کوتاه آغاز شده و سپس در آب‌هایی با عمق کم اما زیبا دنبال می‌شود.
ساموئی جزیره شن‌های سفید سواحل بسیار زیبایی دارد. شن‌های سفید گسترده که می‌توانند تا ساعت‌ها شما را سرگرم نگه دارند، اما چند مکان جذاب در این جزیره‌ی فوق‌العاده وجود دارد که با منظره‌های زیبایش در زیر آب، بهترین مکان‌ها برای غواصی تفریحی محسوب می‌شوند.با تورتایلند علاوه برماجراجویی حتما غواصی را هم امتحان کنید. در نظر داشته باشید، اگر غواص حرفه‌ای هستید و برای تجربه‌ای حرفه‌ای به این کشور می‌روید، سواحل کم عمقی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم مناسب شما نخواهند بود.


۱- ساحل Coral Cove ساموئی


با تور تایلند نوروز۹۷ به بهترین جا برای غواصی تفریحی در ساموئی یعنی ساحل Coral Cove بروید. یک خلیج کوچک که تا فاصله بسیار زیادی در آب، عمق نسبتا کمی دارد با منظره‌ای دلربا در زیر آب. این مکان مقصد بسیاری از شرکت‌هایی است که تورهای غواصی برای گردشگران در نظر می‌گیرند. با توجه به شکل کلی این مکان، آب آن بسیار آرام است و تنها چند متر دور از تر از ساحل ماهی‌های بسیار متنوعی در زیر آب زندگی می‌کنند که به راحتی می‌توانید با کم‌ترین آموزش ممکن به دیدنشان بروید و از طبیعت بکر این محل دیدن کنید.

 

 

ساحل Coral Cove ساموئی

 


۲- ساحل Choeng Mon ساموئی


این مکان از چند خلیج کوچک ساخته شده و در شمال ساموئی با فاصله کمی از فرودگاه بین‌المللی این جزیره قرار دارد. جدا از زیبایی‌های منظره روی آب، تعداد بسیار زیاد هتل‌ها و کسب و کار ماهواره‌های بزرگ این منطقه، دنیای زیر آب Choeng Mon کاملا متفاوت و خاص است. به طور کلی Choeng Mon برای بازی‌ها و ورزش‌های آبی متنوعی که در آن تدارک دیده شده معروف است، اما با توجه به عمق نسبتا کم و زیبایی‌های زیر آبش مرکز بسیاری از تورهای غواصی محسوب می‌شود. تو منطقه در دو طرف این منطقه بهترین مکان برای غواصی به حساب می‌آید و با توجه به شفافیت آب، گیاهان زیبای زیر آب و تنوع بسیار عالی ماهی‌ها روزی فراموش نشدنی را برایتان رقم خواهد زد.

 

۹ تفریح هیجان‌انگیز که آدرنالین خونتان را بالا می برد

 

 

ساحل Choeng Mon ساموئی

 


۳- ساحل Silver Beach ساموئی


ساحل نقره‌ای مکانی معروف در ساموئی به حساب می‌آید. خلیجی کوچک با پوشش گیاهی کم‌نظیر در پشت آن و آبی شفاف و زیبا در پیش رو که در زیر آب نیز تنوع کم‌نظیری از گیاهان را در خود دارد. یکی از دلایل تعداد بالای تورهای غواصی در این منطقه، وجود صخره‌های پوشیده از گیاهان دریایی در زیر آب آن است و ماهی‌ها و جانورانی که در میان این صخره‌ها زندگی می‌کنند و در تمام جزیره تنها می‌توان آن‌ها را اینجا پیدا کرد.

 

۶ تفریح خاص که فقط در تایلند می‌توانید امتحان کنید

 

 

ساحل Silver Beach ساموئی

 


۴- ساحل Taling Ngam ساموئی


با توجه به مسیرهای جنگلی این منطقه، رسیدن به Taling Ngam خود یک ماجراجویی ۲۰ دقیقه‌ای در منطقه‌ای زیبا محسوب می‌شود و در نهایت به جایی می‌رسید بی‌نهایت چشم‌نواز. مکانی که در تمام نقاط کم عمقش غواصی کرد و در هر جا بخشی از زیبایی‌های زیر آبش را مشاهده نمود. آب بسیار شفاف، منطقه‌ی کم عمق گسترده، تنوع جانوارن دریایی و پوشش گیاهی زیر آب و آرامش نسبی این ساحل، آن را از ایده‌آل‌ترین سواحل ساموئی برای غواصی ساخته است.

 

 

ساحل Taling Ngam ساموئی

 


۵- ساحل Ao Phang Ka ساموئی


این منطقه‌ی با حالت دایره‌وارش به دور آب، ساحلی آرام و برکه مانند پدید آورده که از همان ابتدا عمقش از پیاده‌روی در آب فراتر می‌رود اما در نهایت ارتفاع آن بیش از حد زیاد نمی‌شود و به همین منظور ساده‌ترین جا برای غواصی تفریحی محسوب می‌شود. با توجه به اینکه Ao Phang Ka کمی از منطقه هتل‌های ساحلی نیز فاصله داشته، فضای نسبتا آرام‌تری را نیز در مقایسه با سواحل دیگر دارد و در نهایت با یک ماشین‌سواری کوتاه می‌توان به آنجا رسید. دنیای زیر آب Ao Phang Ka نیز همچون دیگر مناطق ساموئی بی‌نهایت زیبا و مملو از ماهی‌های متنوع است که می‌توان به دیدنشان رفت و از بودن در کنارشان لذت برد.

 

 

ساحل Ao Phang Ka ساموئی

 


نکاتی در مورد تورهای غواصی در ساموئی


تورهای تفریحی عموما برای افراد بالای ۱۲ یا ۱۴ سال مناسب هستند پس به راحتی از این مسئله می‌توان فهمید که این غواصی‌ها به هیچ وجه مشکل نبوده و به راحتی و با وجود چند مربی قابل انجام است. عموما ابتدای صبح برای یک دوره‌ی کوتاه یک ساعته، گردشگران آموزش می‌بینند و سپس طی دو مرحله در دو نقطه‌ی مختلف به آب می‌زنند. اگر دوربین‌های گوپرو ضدآب داشتید، فیلم‌برداری زیر آب این مناطق فوق‌العاده لذت‌بخش است اما اگر هم نداشتید عموما شرکت‌هایی که این تورها را برگزار می‌کنند در ازای پول بیشتر عکاسی و فیلم‌برداری زیر آب نیز ارائه خواهند داد.

۰۵ دی ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: