راهنمای سفری ۴ روزه به تفلیس؛ شهر تاریخی و دیدنی

جاذبه‌های گردشگری تفلیس
راهنمای سفری ۴ روزه به تفلیس؛ شهر تاریخی و دیدنی

تفلیس پایتخت گرجستان شهر تاریخی و قدمت‌داری است که در همه‌ی فصل‌های سال گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. در زمستان این شهر یکی از شهرهای گردشگری ورزش‌های زمستانی و در تابستان و پاییز و بهار یکی از شهرهای تاریخی‌ جهان است که باید به همه جای آن سر زد. اگر برای سفر فرصت کوتاهی در اختیار دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم با تور گرجستان به تفلیس پایتخت این کشور بروید. چرا که بازدید از تفلیس به نوعی یعنی بازدید از گرجستان کوچک. اگر علاقه‌مند به دیدن این شهر هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا در یک گشت و گذار فشرده، جای‌جای این شهر را در ۴ روز بگردیم.

 

۱۱ دلیل برای اینکه به گرجستان سفر کنیم


روز اول درتفلیس


به شما پیشنهاد می‌کنیم صبح روز اول سفرتان را به گشت و گذار در خیابان‌های شهر اختصاص بدهید تا با حال و هوای مردمان تفلیس بیشتر آشنا بشوید. برای این منظور شما می‌توانید به خیابان روستاولی بروید و در طول آن قدم بزنید. روستاولی خیابانی است که خیلی از موزه‌ها، کلیساها، رستوران‌ها در آن قرار دارد اندکی در کوچه پس کوچه های تفلیس کافه گردی کنید. انتهای خیابان با میدان آزادی این شهر تقاطع دارد. وقتی به میدان آزادی رسیدید می‌توانید به دیدن موزه‌ی ملی گرجستان بروید. البته بعد از آنکه در میدان آزادی به تعداد کافی عکس و سلفی گرفتید.

 

 ۵ مکان دیدنی در تفلیس که حتما باید ببینید

 

 

موزه ملی گرجستان

 

 


موزه‌ی ملی گرجستان بیش از ۳۰۰۰ شیء گرانبها و آثار تاریخی و ملی گرجستان را در خود جای داده است و یکی از مهمترین موزه‌های این کشور است. جالب است بدانید در این موزه می‌توانید آثار هنرمندان ایرانی، مخصوصا هنرمندان دوره‌ی قاجار را مشاهده کنید. سالن بزرگی در این موزه به نقاشی‌های دوره‌ی قاجار ایران اختصاص داده شده است.

 

 

میدان آزادی تفلیس

 


بعد از بازدید از موزه‌ی ملی گرجستان به شما پیشنهاد می‌کنیم در یکی از رستوران‌های خوب تفلیس در خیابان روستاولی نهار میل کنید و بعد به دیدن موزه‌ی هنر این شهر و همینطور کلیساهای خیابان روستاولی بروید. کلیسای کاشوتی یکی از کلیساهای معروف این خیابان است که قدمتش به قرون وسطی بازمی‌گردد و کلیسای اسمیندا سامبا یکی از بزرگترین کلیساهای جهان است که در این شهر قرار دارد.  بعد از بازدید از این خیابان و دیدنی‌هایش به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر محل اقامتتان نزدیک این خیابان بود، به محل اقامتتان بازگردید و لحظاتی چند را استراحت کنید تا عصر با انرژی نو و بازیافته به دیدن پل صلح بیایید.

 

 

پل صلح در تفلیس

 


پل صلح بر روی رودخانه‌ی کورا در این شهر قرار دارد و تفلیس قدیم و جدید را به هم ارتباط می‌دهد. نورپردازی زیبای این پل در شب‌ها آن را به یکی از دیدنی‌ترین قسمت‌های تفلیس تبدیل می‌کند. در اطراف این پل کافه‌های خوبی وجود دارند که شما می‌توانید قهوه‌های عالی در آنها نوش جان کنید و لحظات ناب روز اول سفرتان را مرور کنید.

 

۱۰ تفریح رایگان و هیجان‌انگیز در تفلیس


روز دوم در تفلیس


پیشنهاد ما به شما این است که روز دوم سفرتان را به دریاچه‌ی لاک‌پشت بروید. این دریاچه در ارتفاع و بر روی کوه‌های جنگل متاسمیندا قرار دارد و رفتن به آنجا روز خوبی را برای شما رقم می‌زند. در رستوران‌های اطراف این دریاچه می‌توانید غذاهای خوبی را میل کنید.

 

 

دریاچه لاک پشت ها در تفلیس

 


بعد از بازدید از دریاچه‌ی لاک‌پشت پیشنهاد ما به شما این است که به دیدن کلیسای متختی بیایید. این کلیسا یکی از پربازدیدترین مکان‌های گردشگری گرجستان است و به نوعی یکی از نمادهای این شهر به حساب می‌آید.


روز سوم در تفلیس


روز سوم سفر می‌تواند برای شما یکی از روزهای خاطره‌انگیز باشد اگر بازدیدتان از شهر را با دژ ناریکالا شروع کنید. این دژ تاریخی برای حفاظت از شهر تفلیس ساخته شده است و می‌گویند شاه عباس صفوی آن را بازسازی کرده است. در نزدیکی این دژ آبشاری قرار دارد که یکی از زیبایی‌های شهر تفلیس به حساب می‌آید.

 

 

دز ناریکلا در تفلیس

 


بعد از بازدید از دژ ناریکالا پیشنهاد ما به شما این است که به باغ ملی گیاه‌شناسی بروید. در این باغ می‌توانید سوار بر تله‌کابین شوید و مجسمه‌ی کارتلیس، مادر گرجستانی را از نزدیک ببینید. این مجسمه‌ی ۲۰ متری از جای‌جای شهر تفلیس قابل مشاهد است اما شما در این باغ می‌توانید از نزدیک به تماشای آن بنشینید.

 

 

پارک ملی در تفلیس

 


بعد از بازدید از ناریکالا و باغ ملی گیاه‌شناسی حالا وقت آن رسیده است به محله‌ی آبانو بروید و یک بازدید و تفریح هیجان‌انگیز انجام بدهید. در این محله حمامی به نام سوفلور واقع شده است که پیشنهاد ما به شما این است حتما به آن سر بزنید و یکی از خاطره‌انگیزترین کارهایی که در این سفر می‌توانید تجربه کنید را انجام بدهید. در این حمام می‌توانید ماساژ سنتی بگیرید و در بخار و آب گرم تجربه‌ای خاص از حمام کردن در ذهن‌تان ثبت کنید.

 

این ۶ پارک ملی گرجستان را حتما ببینید


روز چهارم در تفلیس


روز چهارم، آخرین روز سفر شما به گرجستان است و اگر اهل خرید سوغاتی هستید پیشنهاد ما به شما این است که این روز را به این کار اختصاص بدهید. تفلیس مال یکی از معروف‌ترین مرکزخریدهای تفلیس است که شما هرچه بخواهید را می‌توانید در این مرکزخرید پیدا کنید.

 

 

مرکز خرید در تفلیس

 

۲۷ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: