۴ دلیل برای سفر جذاب زمستانی به ترکیه

جاذبه‌های گردشگری ترکیه
۴ دلیل برای سفر جذاب زمستانی به ترکیه

بسیاری از مردم، زمستان ترکیه را با برف و سرما به یاد می‌آوردن و ترجیح می‌دهند تنها تابستان‌ها به این کشور سفر کنند. اما در زمستان، دلایل زیادی برای سفر با تور ترکیه به این کشور وجود دارد و ما در این مقاله تنها به چند نمونه از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 


۱- سفری کم‌هزینه
هزینه‌های سفر به ترکیه در طول زمستان به طرز چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. هم از نظر هزینه‌ی پرواز، هم از نظر هتل‌ها و همینطور مخارج داخل شهر با توجه به کم شدن میزان گردشگر در این فصل به طرز حیرت‌آوری با فصول گرم سال متفاوت است. با این حال می توانید با استفاده از تور آنتالیا در این فصل تا رقم قابل توجهی از هزینه های خود به این شهر کم کنید. تخفیفات زمستانی تنها به کم شدن چند ده‌هزارتومنی ختم نمی‌شود و چه در هزینه سفر و چه تورهای داخل شهر گاهی تا ۷۵ درصد تخفیف در قیمت‌ها را مشاهده خواهید کرد.
این تخفیف‌ها موقع گشت‌های شهری و دیدن از جاذبه‌های گردشگری ترکیه در شهرهای مختلف بسیار معنادار می‌شود و در نهایت امر سفری پربار و در عین حال ارزان را برایتان رقم خواهد زد.

 

زمستان ترکیه

 


۲- زیبایی، زیبایی، زیبایی
جدای از اینکه مناطقی در ترکیه با توجه به آب و هوای مدیترانه‌ای در فصول سرد سال نیز آب و هوایی نسبتا مطلوب دارند، اما تمام نقاط ترکیه در فصل زمستان زیبایی خیره کننده‌ای می‌یابند. چه مناطق شهری که اغلب معماری خاص ترکیه با برف و ابرهای سیاه رنگ و لعاب خاصی می‌گیرند و چه مناظر طبیعی ترکیه که در هر فصل سال زیبایند و در زمستان نیز جذابیتی خاص پیدا می‌کنند.
اگر شانس با شما یار بود و باد شدیدی نمی‌وزید، حتما بالن سواری در تور کاپادوکیا یکی از شهرهای دیدنی ترکیه امتحان کنید و حتما مسافر تور استانبول شوید و از منظره‌ی زیبای این کشور در این فصل دیدن نمایید یا با سفر به جزایر استانبول، سوار بر درشکه از خوشمزه ترین شیرینی ها و قهوه ترکی لذت ببرید. شاید این کار در فصول گرم سال راحت‌تر باشد، اما در زمستان خاطره‌ای فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد زد.

 

 

بالن سواری در ترکیه

 

 

دیدن از جاذبه‌های گردشگری استانبول و سازه‌های قدیمی دیگر شهرها را نیز نباید در این فصل از دست داد، مخصوصا اگر برف باریده باشد و لایه‌ای سفید زیبایی‌های این مناطق را دو چندان کرده باشد.

 

 

مناطق باستانی و جاذبه های استانبول

 


۳- خلوت‌تر با امکان مراوده با مردم محلی
تمام باورهایی که برایتان ذکر کردیم، در کنار کلیت سختی سفر در سرمای زمستان، باعث می‌شود ترکیه بر خلاف اکثر ماه‌های سال، خلوت‌تر باشد. اکثر گردشگرانی هم که به این کشور سفر می‌کنند در این فصل حرفه‌ای‌های این کار هستند و بودن در کنارشان لذت بخش است.
این خلوتی باعث می‌شود به راحتی بتوانید با تور استابول به این شهر زیبا بروید و یا از زیبایی دیگر شهرها استفاده کنید و بدون لولیدن در میان جمعیت از آن‌ها لذت ببرید. اگر چه مثلا سفرهای با کشتی تنگه بسفور استانبول کمی کم‌تر می‌شود اما می‌توان با کمی صبر و حوصله نمونه‌ای پیدا کرد و از آرامش این روزهای این شهر لذت برد.
یکی دیگر از نکات مثبت زمستان‌ها راحتی مراوده با مردم محلی است. خلوتی شهر باعث می‌شود با خرید در بازار سنتی بیشتر استانبول را بشناسید و بهتر بتوانید با مردم صحبت کنید. درون هتل ها همه وقت بیشتری خواهند داشت و فروشند‌ه‌های مغازه‌ها نیز وقت بیشتری برای ارائه محصولاتشان به شما صرف می‌کنند.

 

 

بازارهای سنتی استانبول

 


۳- فستیوال‌ها، حراج‌ها و سال نوی میلادی
بسیاری از فستیوال‌ها و حراج‌ها در زمستان برای شهرهای ترکیه در نظر گرفته می‌شود. جشنواره‌های خرید فوق‌العاده‌ای که در آن‌ها می‌توان اجناس بسیار خوبی با قیمت‌های عالی خرید. به صورتی که اگر حتی در استانبول خرید هم ندارید، برخی از پاساژها را از دست ندهید. مضاف اینکه بسیاری از هنرمندان ترک برنامه‌های خود را در زمستان نیز تدارک می‌بینند و همین برنامه‌ها با توجه به اینکه توریست‌های ناآشنای کم‌تری به خود می‌بینند، برای علاقه‌مندان به آثار ترکی فضایی بهتر پدید می‌آورد.
سال نوی میلادی و کریسمس در استانبول  را نباید فراموش کرد که به بهترین شکل ممکن جشن گرفته می‌شود. در همین ایام نیز فروشگاه‌های مختلف در سطح شهر تخفیف‌ها و جشنواره‌های بسیاری برگزار می‌کنند.

 

 

استانبول

 

 

۴- اسکی در کوه‌های برفی
یکی دیگر از جذابیت‌های ترکیه در زمستان پیست‌های اسکی‌ است که در نقاط مختلف کشور برپا می‌شود. اگر چه پیست‌های اولوداگ در بورسا و کارتپه در ازمیر از معروف‌ترین آن‌ها بر شمرده می‌شوند و می توان با تور ازمیر سفری به این مناطق داشت، اما در بسیاری از مناطق ترکیه می‌توان پیستی برای اسکی یافت که اکثر قریب به اتفاق آن‌ها از امکانات بسیار خوبی بهره می‌برند.
نیازی نیست فصل زمستان با صرف هزینه‌ای گزاف به شهرهای اروپایی بروید تا به یک پیست حرفه‌ای برای اسکی برسید، ترکیه در همین نزدیکی با هزینه‌ای بسیار کم‌تر در دسترس شماست.

 

 

اسکی در ترکیه


سخن آخر
باورهای عمومی در سفر تنها برای مسافرینی در نظر گرفته می‌شود که هر چند سال یک بار قصد عظیمت دارند. اگر تمام طول سال سفر می‌کنید و دوست دارید کشورهای مختلف را در شرایط متفاوت تجربه کنید، زمستان‌های زیبا و چشم‌نواز ترکیه را از دست ندهید. برای همین در فهرست ۷کشور جذاب برای زمستان‌گردی ناب هم اسم ترکیه به درستی دیده می‌شود.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: