۶ جزیره‌ی زیبای تایلند برای تجربه‌ی زیستن در دنیای زیر آب‌

جاذبه‌های گردشگری تایلند
۶ جزیره‌ی زیبای تایلند برای تجربه‌ی زیستن در دنیای زیر آب‌

 با تورتایلند به کشور جزیره‌های مرمرین دنیا، کشور ماه و ماهی‌ها و یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا سفر کنید . در این کشور علاوه بر آنکه می‌توانید به دیدن جنگل‌های استوایی و فیل‌های تایلندی  بروید، می‌توانید در سواحل شنی سپید و آرام آفتاب بگیرید و اگر دوست داشتید به جهان زیر آبها بروید و از تفریح‌های هیجان‌انگیز تایلند نهایت لذت را ببرید . اگر علاقه‌مند به غواصی کردن هستید در این مقاله‌ی کوتاه همراه ما باشید تا ۶ مکان شگفت‌انگیز و منحصر به فرد برای غواصی کردن در این کشور را خدمتتان معرفی کنیم. مکان‌هایی که در دنیا شناخته‌شده و مشهور هستند.


۱- جزیره تائو
تائو در نزدیکی ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد و یکی از مهم‌ترین جزیره‌های دنیا برای غواصی کردن و اخذ مدرک غواصی است. این جزیره به دلیل آنکه صخره‌های آبی زیبا به همراه گونه‌های مختلف ماهیان را در خود دارد یکی از زیباترین جزیره‌های تایلند است که هرساله از سراسر دنیا غواصان زیادی را به خود می‌کشاند. اگر غواصی حرفه‌ای نیستید اصلا نگران نباشید. شما با رفتن به این جزیره می‌توانید در کنار غواصان حرفه‌ای و با راهنمایی آنها، زیستن زیر آب‌ها را بیاموزید. جالب است بدانید ساحل این جزیره یکی از زیباترین سواحل تایلند است که در آن امکانات مختلف برای تولید مثل لاک‌پشت‌ها فراهم شده است. از این رو به این جزیره، جزیره‌ی لاکپشت‌ها هم می‌گویند.

 

 

جزیره تائو در تایلند

 


۲- خلیج مایا
مایا جزو مجمع‌الجزایر جزیره‌ی فی‌فی به حساب می‌آید .فی‌فی یکی از بکرترین نقاط برای سفرهای پرهیجان مجردی و رومانتیک دونفره است. از زمانیکه بخش‌هایی از فیلم The Beach با بازی لئوناردو دی‌کاپریو در این جزیره ساخته شد، نامش سر زبان‌ها افتاده و نسبت به گذشته اندکی شلوغ‌تر شده است. اطراف این جزیره را صخره‌هایی با ارتفاع زیاد و نزدیک به صد متر اشغال کرده‌اند و همین باعث زیبایی بی‌نظیر آن شده است. در این جزیره می‌توانید انواع ورزش‌های آبی را انجام بدهید که یکی از آنها غواصی کردن است. به شما پیشنهاد می‌کنیم در سفرتان به تایلند حتما به این جزیره بروید و غواصی‌کردن را تجربه کنید. چرا که صخره‌ها و مرجان‌های آن یکی از خاص‌ترین تصویرهایی هستند که شما در سرتاسر عمرتان می‌توانید ببینید.

 

 

جزیره مایا در تایلند

 


۳- جزایر نانگ یوآن
سه جزیره‌ی کوچک با هم تجمیع شده‌اند و نانگ یوآن را تشکیل داده‌اند. نانگ یوآن در نزدیکی جزیره‌ی صخره‌های مرمرین کرابی قرار دارد و یکی از بهترین جزیره‌های کشور تایلند برای غواصی کردن است. این جزیره که ساحلی دنج و آرام مخصوص آفتاب گرفتن دارد، آبی شفاف و زلال دارد که چندان عمیق نیست و همین امر سبب شده است یکی از بهترین جزیره‌های تایلند برای غواصی کردن باشد. با غواصی کردن در این جزیره می‌توانید در عمق نه چندان زیاد و فشار کم آب به تماشای مرجان‌ها و ماهی‌های بزرگ و کوچک بروید و لحظاتی را زیر آب با آنها شنا کنید.

 

 

جزایر تایلند

 


۴- ساحل کاتا
سواحل رویایی جزیره‌ی پوکت جزو بهترین‌ و محبوب‌ترین سواحل جزیره‌ی تایلند هستند. کاتا نیز جزو خاص‌ترین جزیره‌های اطراف پوکت به حساب می‌آید. این جزیره که در انحصار درختان نخل قرار دارد یکی از خلوت‌ترین و دنج‌ترین سواحل تایلند است برای آفتاب گرفتن و تنی به آب زدن. در این ساحل خلوت شما می‌توانید با راهنمایی غواصان مجرب به دنیای زیر آب‌ها بروید و از تماشای زندگی آبزیان لذت ببرید.

 

 

ساحل کاتا در تایلند

 


۵- ساحل چونگ مون
در ساحل شن‌های سفید جزیره‌ی ساموئی و در نزدیکی فرودگاه این جزیره ساحلی امن و آرام و زیبا قرار دارد که جان می‌دهد برای انجام تفریحات و ورزش‌های آبی. در این ساحل هم تجهیزاتی برای غواصی‌های سطحی به شما اجاره داده می‌شود و هم لوازم مربوط به غواصی در بخش‌های عمیق. در چونگ مون شما این شانس را دارید که به دیدن صدف‌ها، مرجان‌ها و ماهی‌های کوچک رنگ‌رنگ بروید.

 

 

ساحل چونگ مون درتایلند

 


۶- ساحل نقره‌ای
ساحل نقره‌ای در شرق جزیره‌ی ساموئی قرار دارد و ماهیان گرمسیری در آب شفاف و نسبتا کم عمقش زندگی می‌کنند. این ساحل به بهشت گمشده‌ی جزیره‌ی ساموئی معرف است و چندین اقامتگاه ساحلی ساموئی را در خود جای داده است. در آب زلال این ساحل می‌توانید هم روی آب با ماهیان بی‌شمارش شنا کنید و هم زیر آب رفته و زندگی آنها را تماشا کنید.

 

 

ساحل نقره ای در تایلند

۱۹ آذر ۱۳۹۶

نظرات کاربران

قیمت نقدی تور (هر نفر):
تعداد مسافران:
تعداد ماه‌های بازپرداخت:
فاصله هر قسط (ماه):
مجموع تسهیلات:
مجموع بازپرداخت تسهیلات:
مبلغ هر قسط: